Depresyon hakkında, ciddi bir durum.

Selamlar, güne başlayıp günü bitirdiğim biri var hayatımda. İlk. Aynı zamanda son olmasını istiyorum. Fakat şu sıralar işler biraz farklı. Bir süredir ailesi ile ilgili sorunları vardı, belli etmemeye çalışsa da çok rahatsız ediyordu onu, farkındaydım. Neyse, bir süre önce değişti. Soğuk biri oldu. Bazı günler çok içten konuşuyor, onu asla bırakmamamı istiyor fakat bazı günler iyi geceler dediğimde teşekkür ediyor. Böyle bir durum kısaca. Yaşama isteği kaybolmuş gibi sanki, hiç bir şey umrunda değil gibi. Başta fark edemedim fakat sonradan ruhsal bir çöküntü yaşayabileceğini düşünüp araştırmaya başladım, belirtilerini tedavi yöntemlerini vs. Bir kaç kitap okudum psikoloji hakkında, elimden geldiğince yanında olmaya çalışıyorum, her zaman yanında olacağımı hissettirmeye çalışıyorum O'na. Üzerine gitmeyip, benimle konuşmasını sağlamaya çalışıyorum. Kolay olmuyor tabi, farkındayım yaşadıklarının zorluğunun. Doktora gitmeye pek yanışmıyor gibi. O'nun yerine koyup düşünüyorum nasıl hissederim diye vesaire. İstediğim şu ki, tavsiyesi olan var mı bu konu hakkında ? Rica ediyorum, deneyiminiz varsa, bu konuda bilgi sahibiyseniz öneride bulunun. Masa başınızda size boş bir mesaj gibi gelebilir ama ben O'nu önemsiyorum.

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• Onunla çok ilgilen. Tedavi şart

0|0
    0|0
    • Doktora pek yanaşmıyor, aslında hiç yanaşmıyor. Elinden gelse sanki benden de uzak olmak istiyor. Araştırdım çok, emin değilim ama sanırım depresyonda. Ailevi meseleleri onu çok üzdü, farkındayım bunun. Başka şeyler de var da işte. Bir fikri olan vardır diye sordum, farklı bir fikir. Teşekkürler.

• Teşekkür ederim, kafaya takacak bir yer olmadığı kısmı bana göre yanlış. Böyle söylemek ona bir şey katmıyor, o zaman onu anlamadığımı düşünüp daha da soğuyor. Üzerine çok gitmiyorum, sadece konu açıldığında hafif terapi gibi konuşuyorum onunla. Bakalım ne olacak. Bildiğim tek şey, hep yanında olmak istediğim. Teşekkür ederim.

Kızlar Ne Diyor 1

• zor günler yaşıyor tek seçeneğin destek olmak, üstüne gitmemek bu kadar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Onu mutlu etmeye çalış kendine bağlaki ailesi onu üzdüğünde derdinin dermanı sen ol. Gez onunla eğlen lunapark'a felan git mutlu olun.

0|0
    0|0
Yükleniyor...