Berbere ne kadar para ödüyorsunuz ?

meraba beyler öncelikle aramızda berber arkadaşlar olabilir. Onlara şöyle bir soru yönelteyim. Tıraş paralarının bir standartı var yada sizin uyguladığınız bir tarife. Müşteriniz tıraştan sonra ne kadar borcum var dediğinde niye canının istediğini ver diyorsunuz ?

Müşteri olarak gittiğiniz berbere ne kadar borcum var sorunun ardından gönlünden ne koparsa / canın ne isterse ver diyince 1 tl veresiniz geliyor mu ? Bu düşüneye bakış açınız nedir ? saç+sakal+yıkama ne kadar ödüyorsunuz ?

Kızlar bu soruyu kendinize uyarlayarak cevaplayabilirsiniz.

Güncellemeler:
tıraş olduktan sonra canın ne isterse diyince kapı açıkmı diye bakacağım gönlümden bu kopuyor diye 1 lira verecem. Sırf ne diyecek , yüz ifadesi ne olacak diye deniyeceğim bunu.
benim taktiğim genelde 50 lira veriyorum. Vicdanına bırakıyorum.O zaman hakkını alıyor. Bir defasında verdim 50 lirayı geri bana 5 tane 10 luk veriyor :) yediremedi kendine.

0|0
6|14

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 6

Erkekler Ne Diyor 13

• lise yıllarımdan beri aynı berbere gidiyorum, şu an için bana tarife 15 tl

0|1
    0|0
  • 15... Fakat değişiyor gittiğim yerler. 20 alan oluyor, 10 alan oluyor genelde 15 civarı alıyorlar. Hiçbiri de adam gibi kesemiyor.

0|1
    0|0
  • Gönlünün koptuğu kadar ver, sadece ufak retuşlarda olur.Yani normal bir traş için söylenmez.Ayrıca belli bir tarife vardır ve hep onun üzerinden fiyat söylenir.Ancak tanıdık müşterilere daha indirimli yapılabilir.

0|1
    0|0
    • Ben ise kendi berberimde 15TL ödüyorum.

• ben yaşadığım yerde daha hiç bir berberin şu fiyatı ver dediğini duymadım. Şuan yıllardır gittiğim berberde aynı tamam fiyat makul oluyor tanığı için ama emeği neyse onu istese daha iyi değilmi.

• İşte bu esnaflıktır, tanıdığa istediği fiyatı söylemesi.Ayrıca mesela sen 10 TL veriyorsun mesela ancak başkalarına 30 TL istiyorsa sana 30TL vermek çok gelir ve belki de berberini değiştirisin.

• saç*sakal 4 tl + polen hediye :(

0|2
    0|0
    • kösemisin sen ?

• bence siz kazıklanıyorsınız. bir saça 15 tl verirlirmi len.. atıcam resmimi sonra

• belkide senin saçı kesmiyor. Kırpıyordur :))))) kardeşim ne yapalım herşeyin bir bedeli var oda 10 ila 30 lira arasında değişiyor. O da gittiğin yerin kalitesine , esnaflığına göre değişiyor.

• 15 tl..

Yıllardır aynı berbere giderim..

0|1
    0|0
  • 20 TaLe

0|1
    0|0
  • sadece saç 20 : /

0|1
    0|0
  • 30tl

0|1
    0|0
  • sakalıma benden ve sevdiğiceğimden başka kimse dokunamaz <3

saç + yıkama, 30 TL.

0|1
    0|0
  • 15 papel

0|1
    0|0
  • 8 tl

0|1
    0|0
  • kadıköyde berberler sokağı var sürekli orda kestirirm saçlarımı sadece 6 tl

0|0
    0|0
  • geçen hafta usturayla kafayı kazıttım 10 TL verdim. nasıl ? :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...