Bu Eğitim Sistemi Gerçek Başarıyı Belirtiyor mu ?

arkadaşlar ülkemizdeki eğitim sistemi sizce öğrencinin gerçek başarısını belirtiyor mu ?

0|0
6|3

En İyi Kız Görüşü

• Saçmalığın daniskası... Meslek lisesinde sen adama bilgisayar eğitimi veriyorsun o adam bilgisayar konusunda donanım sahibi ediyorsun , öte yandan adamı alıp üniversite sınavına sokup mühendis olabilmesi için 400 puan ve üstünü yapmasını istiyorsun...Kültür derslerinin neredeyse 0 olduğu meslek lisesi öğrencilerinin mühendis olma yoluna taş değil göktaşı koyuyosun...

Sonra düz ya da anadolu lisesi öğrencisine sen sabah aksam Fen bilimleri ve matematik dersi veriyosun adamı matematiğin nerdeyse profesörü yapıyorsun adamı meslek lisesi öğrencisiyle aynı seviyede sınava sokuyosun...

Meslek lisesi dışında ki öğrenciler bilgisayar mühendisliğini kazanıp 0 dan gidince meslek lisesinde bilgisayarın a sını z sını veren öğrencilerin %80 i 90 ı açıkta kalıyor...

Bu nasıl bir eğitim sistemidir nasıl adalettir... ? Bu sistem başarı değil bıkkınlık getirir..

Eğer başarı getirecek sistem istiyorsan her öğrencinin ilgi alanına yönelmesini sağlamalısın... Bununla beraber ülkece başarı elde edilir..

Diye düşünüyorum :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• şu an ki sistem çocukları sorgulayızı yetiştiriyor farklı bir nesil geliyo ve bilgilendirmekten ziyade araştırmacı yetiştiriyolarki nicedir arzu edilende bu

0|0
    0|0
  • çok başarısızız,pisa projesi diye bir uluslararası eğitim uygulamasında 60 ülke arasından 40larda bir değer alıyoruz

0|0
    0|0
  • Recep'in uygu gördüğü eğitim sistemi ne kadar iyi olabilir?!

0|0
    0|0
  • belirtmedigi ortada

0|0
    0|0
  • Kesinlikle hayır.Bilgiyi ölçmüyor. okul sınavlarında 10 soru için 40 dakika veriliyor. Sonra hopp 1 soruyu 1 dakikada çözmelisiniz deniliyor. Uyum sağlayamadım . Süre yüzünden bilgimi ortaya koyamıyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Deneme tahtası olmuşuz bazende yarış atı gibi hep farklı kulvarlarda koşuyoruz.. Ama bu koşuşturma ve sürünme hiç bitmiyor

1|0
    0|0
  • Tabi ki evet baksana eğitim sistemimiz mükemmel ötesi...

0|0
    0|0
  • :D çok başarılı milletiz çok kitap okuruz

0|0
    0|0
Yükleniyor...