Dişi kuyruk sallamazsa erkek kovalamaz mı?

Hani işine gelen kişiler derler ya dişi kuyruk sallamazsa erkek peşinden koşmaz diye.. (ki kadını br hayvana benzeten nasıl bir beyindir açıklayamıyorum bile.) Sizce de bu doğru mudur? Yoksa ortada sadece kadınla alakalı olmayan bir durum mu mevcuttur? Yani kadın yani dişi kuyruk sallamasa bile erkek peşinden koşar mı? Ki bunu kabul etmeyenler neden herşeyde kadını suçlamak için bahane arar? Kendileri her önüne gelene asılırken sıkıntı olmaz fakat onun kadınına asıldığı zaman kadın kuyruk sallamıştır?

Lütfen mantıklı bir açıklama yapın...

Gizli bu sefer seni unutmadım kapattım. gizliden saçmalayamayacaksın..

0|0
8|16

En İyi Erkek Görüşü

• Bir İngiliz Sorar

-Kadınlarınız Neden Yabancıyla El Sıkışmıyor?

Müslüman Cevap Verir,

-Siz Neden Kraliçe Elizabet’le El Sıkışamıyorsunuz?

İngiliz

-Herkes Onunla El Sıkışamaz,o bir kraliçe.. Sadece Bazı Belirli Kişiler. .

Müslüman da cevap verir.

-BİZİM KADINLARIMIZDA BİZİM KRALİÇEMİZDİR, VE HELALİ OLMAYANLARLA EL SIKIŞMAZLAR...

YANİ DEMEM O Kİ; CİNSİYETLERİ ERKEK OLABİLİR ADAM DEĞİLSE BACIMDIR...

4|0
    2|1
    • helal olsun panpa. İşte birde bunu anlatabilsek adamlara.

• teşekkür ettim

• Peygamber'e (sa.) biat eden kadınlar dediler ki: “Ey Allah'ın Resulü, biat ederken elimizi tutmadınız.” Peygamber (sa.) “Kadınların elini tutup tokalaşmam” buyurdu. Hazreti Aişe (ra.) biat ile ilgili şöyle buyuruyor: “Allah'a yemin ederim ki Res�lüllah'ın eli bir kadının eline dokunmadı. Sadece sözle onlardan biat aldı". Peygamber (sa.) bir hadisi şerifinde şöyle buyuruyor: "Sizden biriniz, başına iğne ile dürtülmesi kendisi için hel�l olmayan bir kadına dokunmaktan daha hayırlıdır."

Erkekler Ne Diyor 15

• Bu söz erkek egemen sapık düşüncenin bir ürünüdür.

Tecavüz ettiğinde bile suçu kadına çıkaran sapık kafa yapısının ürünüdür.

Bir insan kadın ya da erkek birşeyi istiyorsa, istediğini ifade eder. İstemiyorum diyorsa da istemiyordur.

Bir kadın şöyle giyindi diye, sana gülümsedi diye, böyle oturdu diye gel beni becer demiyordur.

Öyle düşünürse öyle der zaten. Sapık erkek kafası herşeyden kendi istediği fikri çıkarıp bunu kadına yamar.

Erkek köpeklere duyurulur...

3|0
    1|3
    • senden beklediğim kalitede bir cevaptı.

• Müctehidlik taslamayınız... Hanefi fıkhına göre haramdır. Siz Hadis hafızı mısınız yani 100.000 hadisi metni ve isnadlarıyla birlikte ezbere biliyormusunuz? Muhaddis misiniz? Hüccetmisiniz? İmam mısınız? Bu saydıklarımızın hepsini kapsayan kişiler haram diyor yani mesheb imamlarımız. Bir kere hadisi siz nasıl olur da hafife alırsınız? Siz şia mısınız ehli sünnet mi? Ehli sünnetseniz biliniz ki Kur'an-ı Kerimi bize iletenler hadisi şerifleri iletenlerle aynı kişiler. Davamı sonraki yorumda...

• Ve bu kişilerin bazı sözlerini alıp bazılarını kabul etmemek çifte sıtandart niye? Hadisleri bırakacaksak Kur'an- Kerim'e nasıl bakacağız Kur'an'ın kendisi hadis zaten... Ellerinizi başınıza koyup bir düşünün lütfen. Bunca ulema, muhaddis, imam(Buhari, Müslim, Tirmizi...,İmam-ı Azam Ebu Hanife, İmam-ı Şafii...) yanlış anlamış bir tek siz doğrusunu anlıyorsunuz değil mi?

• Bu durum değişir. Bazı kadınlar var gel de bana asıl der gibi giyinip, konuşuyorlar, davranıyorlar. Şimdi bir erkek de bu sinyalleri alınca doğal olarak ona yöneliyor amacı belli bir şekilde. Bu neredeyse tüm erkeklerin doğasınd olan bir şey. Bu durumda, yani karşımızda böyle bir kadın varken erkeği suçlamak yanlış olur. Ama bazı kadınlar da var ki normal bir insan gibi tavırları ve diğer özellikleri. İşte böyle kadınara sarkıntı olma derecesinde yakınlaşmaya çalışan erkek hatalıdır. Bazı tip erkekler de nefes alsın yeter derler ya, işte en çok da bunlar için geçerli senin dediğin. Kadını kuyruk sallayan ya da sallamayan kategorisine sokmak ne kadar doğru bilemem ama şu da bir gerçek ki böyle bir kesim kadın var ve ne aradıkları belli. Ama haklı olduğun nokta; erkeğin, kuyruk sallayan kadına gideninin, ancak kuyruğa yakın olan yeri hakettiğidir.

0|1
    1|0
    • yalnız düşüncende bir hata var. Kadın istediği gibi giyinebilir. Bir kadının mini etek giyinmesi gel bana asıl demek değildir bu onun kendi tercihidir.

• Ben her mini etek giyen bana asıl der demedim ki. Bu sadece görünüştür. Benim bahsettiğim kadının konuşması ve tavırları da bu durumu sergiler belirttiğim gibi. Eğer bunun tersi olsaydı yazın özellikle İstanbu''da taciz edilmeden gezem kadın kalmazdı. Bu kadar mantıksız olamam.

• şimdi objektif olmak gerekirse kuyruk sallayana gidende muhtemelen kuyruklu bir yaratıktır yani ikitarahta hayvan yerine konmuş durumda. 2. Bir hususta bazı aşırı sapkın insanlar hariç erkeklerin çoğu kadını yüzverme şekline göre şekillenen davranışlarda bulunur. Ama bu hep kadın suçlu demek değildir ;)

0|0
    0|0
  • Orada sadece kadin hayvana benzetilmiyor"disi kopek kuyruk sallamazsa,erkek kopek pesinden gitmezmis" atasozunun dogrusu bu. Belkide zamaninda sadece hayvanlar icin soylenmistir ama hayvana ozenen kisiler insan icin kullanmistir bu sozu.

Burada assagilanan sadece kadin degildir!

1|0
    2|0
  • Hayvanlarda bile hal böyle değil iken, insanlara nasıl uyarlanır ki?

*Uçkuru aklına hükmeden üç beş varlığın üretimi diye düşündüm..

2|0
    0|0
  • Tamamen saçmalık !

Ortalık bir yığın egosunu doyuramayan ve et peşinde olan insan kırıntıları ile dolup taştığından bu kuyruk sallama neyin kafasıdır?

1|0
    1|0
    • Bende aynısını düşünüyorum. İlla kadın için bir bahane bulacaklar. yok isteği vardı yok bilmem ne

• Et peşinde koşan zihniyetin, anlık haz için yarattığı saçmalıklar bunlar...

Kendi geçmişine dönüp baksan yemediği halt yapmadığı pislik yoktur!

• bazı manyaklar var kız hiç bişi yapmasa da psikopata bağlıyorlar, bu durumları iyi irdelemek lazım.. Ben şahsen karşı taraftan bir sinyal hissetmedikçe cesaret edemem.. tümden kızları suçlamak doğru değil, tümden aklamak da! Allah manyaklardan uzak eylesin inşallah :)

1|0
    0|0
  • aslında sallasada sallamasada kosar ama bir kız erkeğin ilgisi yokken yani yanından gecerken erkeğe kuyruk sallarsa erkek aklında yokken bile peşinden gider

0|0
    0|0
  • e o aynı mantık erkeğe öküz diyor gerçi o bütün yükü erkeğin taşımasındandır okuz olusu odun olusuda kadının tutunacak dal arayışındandır evet ayriyetten sallamassan gelmez.

0|0
    3|0
  • kovalar dişinin kuyruk sağlamadığı zamanlar da erkek kovalar

0|0
    0|0
  • Kesin olarak böyle bir kural yoktur tabi ki,

Fakat erkek tahrik edilmeye çok müsait yapıdadır.

Bir kadın eşi olduğu halde sokaklarda çok açık giyinirse bunu hiç bir zihniyet 'Erkeklerin ilgisini çekmek için olmadığını' söyleyemez.

Dişi kuyruk sallamazsa erkek kovalamaz' diye birşey yoktur fakat birçok dişiyi erkekler kuyruk salladığı için kovalamaktadır. Bunu inkar etmek apaçık Bilime, kültüre aykırıdır.

0|0
    1|0
    • evli bir kadının açık giyinmesi onun tercihidir. Bunu hala anlayamıyorsunuz işte. Kadının açık giyinmesi mini giyinmesi erkeklerin ilgisini çekmek için değil kendi istediği içindir.

• Saçmalık bu düşüncen. Bu düşüncedeki kişiler zaten kadınları taciz eden tecavüz eden zihniyettekiler. iyi valla sırf siz birilerine tecavüz etmiyin diye kadın istediğini giyinemeyecek öyle mi? Ne saçma bir düşüncedir bu ya

• İsterseniz bu cevapa gözünüzü kapatın ister duymayın görmeyin..

Acı da olsa bir hakikattır bu şaşmaz, bildiğin üsluba sok !

'Fazlası ile açık giyinip erkekleri tahrik eden kadına laf atılır' (Buna doğru demiyorum ama yapılır)

Kışın karda biz donarken açık giyinip sokaklarda gezen abazalar erkekleri tabi ki etkilerler. :)

• valla kadın hiçbirşey yapmasa bile , biz erkeklerin çoğu yine koşar peşinden :) kadının yanlışlıkla bile olsa göz ucuyla bakması niyeyse bizim milletin erkeklerine sinyal gibi geliyor genellikle . Allah ıslah etsin biz erkek milletini , tüüüüü bir çoğumuza e mi

0|0
    1|0
  • dişi deyince neden hemen bayanlar geliyor ki akla? belki kedi için söylenmiş bir laftır? kadından başka dişi mi yok :)

0|0
    1|0
  • senelerce o kuyruğu havada yakalamak için g.tümüzü yırttık

0|0
    2|0
  • Bunu kızlar daha iyi bilir aslında normal bir insan kovalamaz zannımca köpeğin bile canını acıtsan takip etmeyi bırakıyor.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 8

• bunun söylendiği her yerde, söyleyenin suratına sıkı bir yumruk savurmak istediğim kalıplaşmış bir söz .kadın erkek birlikteliğini kedi köpek çiftleşmesi ile eşdeğer kabul eden zihniyetin safsatası... ciddiye alınmaması gerekir. zira kendine köpek diyenin sözünün ne ehemmiyeti olacak ki.

işine gelince dişi köpek kuyruk sallamazsa..

işine gelince insan hakları.

2|0
    0|2
    • +1 kesinlikle öylelerine bende çok fena bir geçirmek istiyorum

• Neden bu kadar feministçe yaklaştınız anlamış değilim. Kimse kimseye hakaret babında köpek demiyorki... Örtülü hanımefendilere ne kadar musallat oluyor laf atmalar, flört fitnesi ve en kötüsü tecavüz vakaları? Tahrikkar giyinen hanımefendilere ne kadar oluyor? Söz bunu anlatmaktan ibaret, kızmanızda haklı değilsiniz diye düşünüyorum. İnsan hakları felan iş nerelere vurulmuş, hayret ettim doğrusu:(

• Uçkurunu ve dürtülerini kontrol altına alamayan erkek egemen zihniyetin olduğu toplumların uydurduğu saçma sözlerden biri daha..

Suçu ve sorumluluğu kendi üzerine almak istemeyen sapıklar her zaman karşı tarafı suçlar..

Böyleleri için yine , kadın hayır derse belki, belki derse evet anlamına gelir..

'' Kuyruk sallamayan '' dişiye havlayanını da çok gördüm ve duydum..Havlayanın hiç mi suçu yok ?!

Canlılar aleminde bile erkekler, eşini kovalayan diğer erkek bireylere hadlerini bildirirken, bizim toplumumuzda erkekler kendi güçlerine eşit bireylerle kapışarak karizmayı çizdirmek yerine, zayıf olan dişi bireyi suçlayarak namuslarını (!) ve ''erkeklik onurlarını '' kurtarma peşindeler..

Yine zihniyet yine eğitimsizlik ve kendine güvensizlik diyorum..

2|0
    1|0

• Sacma sapan bir zihniyettir bu.

Erkek uckuruna sahip olamadigi sürece kadinin bir sey yapmasina gerek

kalmaz..

Her sey kisilik ile alakali.

Kadinlara,kadinlarin hareketlerine yigmak mantiksiz.

...

Kadin olsun,erkek olsun kisilikli olmali.Kendisine saygi duymali.

O vakit hic bir sorun yasanmaz.

1|0
    0|1
  • bence doğru. kız ciddi olup işine gücüne baktıktan sonra bişey olmaz. ağzın kulaklarında gezip göstermediğin yerin kalmazsa laf da yersin ondan da yersin.

0|2
    3|0
    • bir bayan olarak yolda yürürken sana hiç laf atmadılar mı? Bu durumda yolda da mı yürümek kadının suçudur? Bir bayan olarak böyle düşünmen üzücü.

• Yapamam sende akıl yok cunku tatlım

• yani bir nevi bende olmayan birşeyi sana aşılayamam diyorsun demi . seni kıskanç domuz

• :@ Tabi hep biz hatunlar zaten ..

Kahrolsun bağzı zihniyetler ..

2|0
    1|2
  • Erkegın adam oldugu yerde kadın herzamn hanımefendıdır

0|0
    0|1
    • Küçük hanım siz dininizi de hiç bilmiyorsunuz. Haram ayetlerle yasaklanmış olandır. Arkadaşınızın da yazdığı gibi kadın ver erkeğin tokalaşmaması gerektiği bazı hadis kitaplarında (mutlak değil) yazılanların yorumuyla çıkan şeyler.

Benim bilmemem önemli değil ama siz en azından inandığınız dinin kitabını okuyup anlamalı, dininizi öğrenmelisiniz.

• Eğer gerçekten öyle olsa türkiye'de tecavüz de, taciz de azalırdı..

1|0
    1|1
  • Erkeklerin arkasına sığındıkları saçma salak bir söz. Tecavüze uğrayan bir kadın için bile bu söz deniliyorsa olay bitmiştir.Ataerkil toplum yapısı . Erkekler yapar bunu da çok güzel kadınların üstüne de atarlar. Taciz edilir kadın açık saçık giyinmeseymiş olur. zor valla zor.

3|0
    0|1
Yükleniyor...