İşyerinde tacize uğrarsanız naparsınız?

Özel bir şirkette beş yıldan uzun bir süredir çalışıyorum. patronum özünde iyi bir insan. Fakat oğlu hasta 35 yaş civarında ve manik depresif rahatsızlığı var bu 5 yılda 2-3 kez hastaneye yatıp çıktı ama hastalığını kabul etmediği için ilaç kullanmıyor. Geçtiğimiz günlerde beni bişey söyleyeceğim gel diye mutfağa çağırdı ve yakamdan çekip öpmeğe kalktı yakınlaşmadan ittim ve manyak mısın filan diye bağırdım. Sonra gelip "kusura bakma içimde kalmasın" dedim dedi. Patronuma söyledim durumu o da çok şaşırdı vs. Bugün ieş gelip gelmemekte çok kararsız kaldım ama çalışmak zorunda olduğum için geldim mecburen. patronum dışında bir çalışan durumdan haberdar ofiste herkes gergin olduğumun farkında ama kimseye bişey söyleyemiyorum söylemekte istemiyorum. Siz olsanız ne yapardınız nasıl bir yol izlerdiniz. Oğlu ofise gelmedi bugün.

Güncellemeler:
Alternatif iş aramaya başladım, şikayette bulunup işakdini feshetmeyi bende düşündüm fakat nasıl ispat edeceğim durumu? Tazminat için yalan söylüyor da diyebilirler. Ve şuan patronda gayet yumuşak davranıyor bana gerginim diye onun bu bişey olmamış tavrıda sinirimi bozuyor. O çağırıp tekrar konuşmazsa ben konuşmak istiyorum ama kafam o kadar karışık ki ne diyeceğimi bile bilmiyorum :(
Konyu kapatayım istedim ama hala gördükçe asabım bozuluyor. Nasıl bir yol izlemeliyim yardımmmm

0|0
2|13

En İyi Erkek Görüşü

• ben de manik depresif hastasıyım ve ilaç kullanıyorum..ilaç kullanmazsa o adam katil bile olur..ben manik depresif hastasıyım valla ve ben içime kapanık ve taciz ettiğim bir kız oldu..o kız halamın üvey kızıydı..manik depresif hastası çok var ülkemizde..bunun en büyük sebebi ülkemizin ekonomik durumu ve bayanların erkeklerden kaçması..bayanlar erkeklerle doğru düzgün iletişim kursa inan bana erkekler bunu yapmaz..bayanlar sevgilileri olduğunu ulu orta yerde anlatırsa erkekler kıskanıyor ve ona asılıyor..

0|0
    0|0
    • hastalık beni ilgilendirmiyor arkadaşım bahane olamaz bu yaptığı şerefsizliğe.

• bence ona psikolojik baskı uygulama..o senin unutman için işe gelmedi..bence onu bağışlamalısın.beni kuzenim affetti..memelerini yaladığım kız beni affetti ve onun yüzüne bakarken şaşkınlık içinde bakıyorum ve bu kız beni faceden ekledi ve ekleme isteğimi kabul etti..

Erkekler Ne Diyor 12

• Sen işine devam et eğerki durum tekrar ederse direk mahkemeye ver çatır çatır para al yaptığı şeyin bedelini ödsn pezevnk

0|0
    0|0
  • öncelikle her haliyle yasa senden yana.. 5 yıldır çalışıyorsan, avukat bu durumu çözer. çocuğun raporunun olması zaten yeterli delildir.

bence durumu görmezden gelmelisin olay daha fazla büyümediyse yani.. sonuçta belirgin ve tespit edilmiş bir hastalık var..

0|0
    0|0
  • bence bir daha olmaz çalıştığın işten memnunsan devam et derim

0|0
    0|0
    • şuan olayın muhattaplarının hiçbiri ofiste yok ama masamda oturmuş sinirden ağlıyorum ne kadar memnun olabilirim ki artık...

• haklısın ama ayrılsan yeni iş ortamın daha iyi olmaya bilir taciz kötü bir olay ama mesai arkadaşlarından biri yapmamış bunu da unutma

• kadınların şikayeti üzerine direkt işlem yapan devlet kurumu var kadının statüsü genel müdürlüğü Telefon : 0 312 705 91 77

0 312 705 91 78

Fax : 0 312 705 91 94

0 312 705 91 95

bu numaradan türkiyede kadın olmak zor iş her türlü sorunlarını iletebilirsin anında destek alabilirsin.

1|0
    0|0
  • Alternatif iş aramaya başlardım. Eleman elde edemediği için takıntı haline getirme ihtimali de var. Bu da ileride başınıza bela açabilir.

0|0
    0|0
  • öyle bir ortamda kalmak sizin de psikolojinizi bozabilir. patronunun tepkisi ne oldu? Şaşırmak yeterli değil aslında. Sonuçta ilerleyen günlerde bu patron çocuğu senin patronun da olacak. Paldır küldür şikayette bulunmadan önce bir avukatla konuşup yapılacak şeyleri araştır öncelikle.

0|0
    0|0
    • Şaşırdı nasıl yapar böyle bişey filan dedi. sonra oğlunu çağırdı odasına ardındanda oğlu çıktı zaten ofisten. ne dedi ne konuştu bilmiyorum.

• işten ayrılacağınız zaman mutlaka tazminatınızı talep edin. Verilmemesi gibi bir durumda da mobbing davası açabileceğinizi bilmenizde fayda var.

O oğlan daha çok farklı şeyler yapar. Ortam değiştirmek doğru hareket olacaktır.

• oğlunun hastalığı ispat olabilir yuada tekrarlarsa kaydedersin

0|0
    0|0
  • sabret biraz daha. eger hastaysa gercekten. tekrar yapmasını bekle ama . kamera flan olan ortamda. ve sonra hemen polise şikayet et. anasını bellersin.

0|0
    0|0
    • hasta olması ona taciz hakkı vermez ki. ve tekrar yapmasını beklemek ne demek ya temas olmadığı halde hala sinirlerim bozukken...

• Hemen en yakın Adliyeye giderek Savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

Hukuk Devleti vatandaşını her şartta korumakla yükümlüdür.

0|0
    0|0
  • tacize uğrasam naparım bilemedim şimdi

0|0
    0|0
  • hemen isi birak simdi opmeye kalkmis yarin tecavuze yeltenir o zaman naoacksinn ? Allah bir kapiyi kapatir digerini acar bu yuzden ciktin diyede kimse seni suclayamaz aksine takdir eder

0|0
    0|0
  • çantana silahı koy fadime gibi sık bacaklarına serefsizin :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Başıma gelmişti ayrıldım işten. Yapan patronum olduğu için tazminatımı da aldım eşek gibi verdi.

1|0
    0|0
  • aranıza mesafe koy. eğer aynı şeyi yine yaparsa şikayet et ve işten çık. iyi para alırsın.

0|0
    0|0
    • hasta olduğu için zaten mesafeliydim kendisiyle.

Yükleniyor...