Insanilik sınırları mümkün mü?

insanın insaniliğine delil bulunmuş olunsa, yani "insaniliğe" dair bir çerçeve çizilse..lehte bir gelişme olarak düşünülsün. o zaman da insanı sabit-miş gibicesine bir yanılgıya mı düşeriz. 'sabit ve değişmez kılmak' mantıksızlığına kurban gider mi bu hudut:)

hani bilim kurgu filmlerinde sene bilmem 2050 felandır dünya düzene girmiştir de insan'ın sorunları çözülmüştür.. ama soğuk, yapay ve teknik bir hava hakimdir yeryüzüne..memnuniyetsizliği ifade için bir sebepten düzen bozdurulur hani. bunun gibi.

hareket halindeki bir şeyin(insan için kullanıyorum) hareket halinde herhangi bir noktada hareket etmemesi sabitesi, niçin olmasın?

0|0
19

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlık insanın vicdaniyetinde...Herkes kendi bildiğini okur,kulaktan doğmaları üfler,her şeyin sonunda ölüm var.Kendi sorunlarımıza odaklanalım,yarın daha gelmeden olta atmanın faydası yok,dün içinde ağlamak delilik...İnsanlığın hududu ilk insan bugüne çizilmiştir.Hudutlar aynıdır.Hiçbir şekilde değişmemiştir..Değişen insandır.Kendince değiştirmeye çalışan yine insandır...Şöyle belirli;yolda uzun bir iplik var,sen bu ipliği düğümle kördüğümle,çorba yap,sonra açmaya çalış,kendini sebepsiz yere yormak.bir şeyler yaptığını zannetmek'' meclis dışı söz yanlış anlaşılmasın..Umarım anlatmak istediğimi doğru bir şekilde anlamışımdır.Senin de anlatmak istediğine doğru cevabı vermişimdir...

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 8

• İnsanların insanlığına olan delili insanın kul olması + ruhun bedene giydirilmiş olması ve ruha bağlı nefs sahibi olması ve ölümlü olması delilidir ve en son yaklaşık 1500 yıl önce sonkez indirilmiştir ve sabitlenmesi mümkün değildir. Dünyanın düzene girmesi diye birşey yoktur ara dönemler vardır. Mesela altınçağ dönemi. Altınçağ sadece müslümanlara değil diğer din mensuplarınada fayda sağlayacaktır.Ve günümüzde dünyada 7 milyarın üzerinde insan olmasına rağmen tüm uluslar değil bazı uluslar savaş halindedir ve savaşlar yüzünden o kadar çok erkek nüfusu ölecekki 50 kadına 1 erkek düşecek kadar savaşlar yaşanacaktır. 3 dünya savaşı son değildir. Çin seddinin yıkılması ve tüm dünyada yaşanacak olan kargaşa ve ölümler sonraki savaş dönemleriyle birlikte insanoğlu kıyamete kadar hep birbirlyle savaşacak şekilde yaratılmıştır. Bu savaşların bazısı ülkeleri sömürmek amacı taşırken bazıları kıyamet alametiyken bazı savaşların sebebide en büyük düşmanımız olan şeytan yüzündendir.

1|0
    0|0
  • 3 memeli kadınlar nerde hani.

1|0
    0|0
  • Equilibrium filmi geldi aklıma.

1|0
    0|0
  • Olmasın diyen görmüyorum zaten. İnsanlığın sınırları vardır, olmalıdır. İnsan öldüren, insan mıdır?

1|0
    0|0
  • çok ilgimi çektin canım ama kafam almadıkii :(

2|0
    0|0
  • ben hiçbirşey anlamadım

1|0
    0|0
  • olablir mantıklı :)

1|0
    0|0
  • Herşeyde bir sonsuzluk vardır.:)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Küçük hatalar zaten hayatı anlamlı kılar, hata yapma özgürlüğümüz de var ama bir tecavüzcüye insanilik gösteremem. Zaten kimse göstermemeli ki yaptığı caniliği farkedebilsin.

1|0
    0|0
Yükleniyor...