Hiç ben ne yapıyorum arkadaş dediğiniz oluyor mu?

Biraz iç dökme amaçlı bir soru olacak biraz da merak giderme amaçlı.

İnanıyorum ki hepimizin sabah evden çıkarken yüzüne taktığı bir maske var. Hiç o maskeyi fırlatıp atasınız geliyor mu içinizden? Kimseyi umursamadan aslında lanet bir haldeyim diye bağırasınız geliyor mu insanların yüzüne? Ve herşeyden önemli içinizdeki özlemlerle barışık mısınız? Nasıl başa çıkıyorsunuz bununla? 25 yaşındayım ancak hala daha kendimi güçlü

hissedemiyorum her ne kadar güçlüymüş gibi davransam da. Hem annemi özlüyorum hem babamı. Ve sormak istiyorum acaba durmadan dünyanın sonuymuş gibi hissettiğiniz sorunlarınızın aslında büyük olup olmadığını hiç tartıyor musunuz kendinizle baş başa kaldığınızda? Yapıyor musunuz bunu?

Ailenin öneminin farkında mısınız mesela? Onları kaybettiğinizde nasıl bir yıkım yaşayacağınızı düşünüyor musunuz? Nasıl pişmanlıklarla kendinize kin duymaya başlayacağınızı ya da.. Bunları hiç düşünüyor musunuz?

Bir hayat düşünün ki aile adına kimse yok, bir ağabey var ama o da yok gibi zaten. Hiç konuşmuyorsunuz. Anne,baba yok. Kendi başınıza ayakta durmaya çalışıyorsunuz. Dönem dönem ciddi psikolojik sorunlarla boğuşarak, pozitif düşünmeye kendinizi zorlayarak. Ve artık günümü gün edeceğim, hep eğleneceğim düşüncesiyle kendinizi kandırarak.

Bence en azından arada bir kendinize sorun,hayatımda nelerim var diye.Neleri kaybedersem yıkılırım diye..Ya da dert ettiğim meseleler aslında dert etmeye değer mi diye..

Şimdi sormak istediğim, hiç bu sorularla,bu düşüncelerle boğuşup sonrasında hayatınızın kıymetini bildiğiniz oluyor mu? Biliyor musunuz sizce kıymetini hayatın?

0|0
25

En İyi Erkek Görüşü

• Yalnız değilsin hanım abla, yalnız değilsin. Eyvallah kafamızdakileri yazıya döktüğün için. Annesi babası hayatta olan kardeşler, lütfen gidin onlara onları sevdiğinizi söyleyin, bol bol söyleyin. Ha bu dediğimi ben ne kadar yapabiliyorum o ayrı. İçimdeki özlemlerle de hiç barışık değilim, hem de hiç. İşte burada bugün sağa sola sataşarak içimi soğutmaya gayret ettim. Siz çok şişmişsiniz, daralmışsınız yani. Hayat sizi yormuş, durun ya daha 25 yaşındasınız. Hayatınızın baharındasınız. Her şeyi yapacak durumdasınız. Kendinizi rahatlatacak şeyler bulun. Ne bileyim koşun, örgü örün, dedikodu yapın, kitap okuyun, kaydıraktan kayın, gidin gezin yürüyün dolaşın, bir diploma daha alın, daha çok çalışın, erkek arkadaş olsun, evlenin, çocuk yapın, müzik dinleyin, bir şeyleri deneyin ve pişman olun, uyuyun, sabahlayın, sevdiğinize sarılın, öpün, dövün, bağırın, sonra yeniden barışın, ama ne olur bir şeyler yapın. Hareketli olun, hayatı ıskalamayın. Hayat kıymetini bilseniz de bilmeseniz de sizin hayatınız. Ona iki elinizle birden sıkıca tutunun. Yine de o hayata sizden daha çok kıymet edecek kimse yok.

0|0
    0|0
    • Hayatım aslında belki de fazlasıyla hareketli. Dışarıdan görsen asla bunları düşündüğümü anlamazsın ama içimdekilerden kurtulamıyorum işte. Olmuyor.

• Hadi ya ben de tam tersini düşünmüştüm, demek ki işte kişisel sosyal beceriler yeterince yettiğince değilse bende, öyle olmuş. İlginç ama o zaman bilemedim. Herhalde farklı dünyalarda, çok farklı bambaşka hayatlarda aynı şeyleri hissetmişiz. Ben de size kendime söylediklerimi aktarmışım. Bu da ilginç bir durum oldu benim için.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 4

• 1-Evden çıktığımda yüzümdeki ifademi ve maskemi hiç değiştirmiyorum

2-Saklama gereksinimi duymuyorum

3-Ne halde olduğumu bilen de var bilmeyende. Bilmeyenler sorduğunda açıkça anlatırım

4-İçimde bağırmaktan çok kılıçla dolaşıp bazılarının kellesini uçurma isteğim var

5-İçimde ki özlemlerden muzdarip haldeyim zaten

6-Bununla başa çıkmıyorum ama alışmaya çalışıyorum. Gerçi bunda bir hayli zorlanıyorum

7-28 yaşındayım ve bir hayli değişken hissediyorum

8-Herkes özler sevdiklerini...

9-Sorunlarım büyük değil. Şükür sağlığım yerinde lakin yalnızlık acı be..

10-Evet yapıyorum

11-Ailemin ne derecede önemli olduğunun farkındayım.

12-Enkaz haline dönüşür ve kolay toparlanamam..

13-Çoğunlukla düşünürüm

14-Bahsettiğin özelliklere sahip bir kişi geldi aklıma

15-Farkındayım dertlerim aslında bir hiç

16-Değmez ama psikoloji işte..

17-Bir kaç kez hayatımın kıymetini anladım.

18-Biliyorum

19-İçinde biriktirdiğin daha çok suskunluk var farkındayım

20-Ekle konuşalım..

0|0
    0|0
  • Bu konu çok yönlü, konuyu ne tarafa çevirirsek çevirelim bir gün hayatta yalnız kalacağımız günler gelecek.

Yaklaşık 5 sene önce bir arkadaşımı ziyarete hastaneye gitmiştim, orada şeker hastalığından dolayı gözlerini kaybetmiş 20'li yaşlarında bir gençle tanıştım, çocuk abartısız "Allah'ım sen annemin canını benim canımdan önce alma" diye dua ediyordu.

Hayatta her zaman inişler ve çıkışlar vardır, önemli olan bu dünyanın geçici olduğunu bilmek ve herşeye rağmen şükretmek ve mutlu olabilmektir. ;)

0|0
    0|0
  • Her ne kadar aile bireylerimden nefret ediyormuş gibi hissettiğim zamanlar olsa da gerçekten çok seviyorum onları benim derdim kendimle 22 yaşındayım ve bunu fark ettim. Bende kendimi güçsüz, çaresiz, yetersiz hissediyorum kadere mi kızayım, kendime mi hiç bilemedim ve senin dediğin gibi maskem var dertlerimi, acılarımı yüreğimi kanatan ne varsa gizleyen maskem; Yüzümü yıkıyorum ve maskemi takıyorum nereye kadar gider belli mi bu gizlenme işi ? HAYIR ...

0|0
    0|0
  • içimde bir tek dilek var dua et de olsun olursa bende sana dua ederim...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Kendi içimde neler yasadıgmı, iç dünyamın ne oldugunu suanda gülerken acaba icimden yas tutuyor muyum? Bunu ben söylemeden kimse bilemez.

Ayrıca aile falan gelip gecici bunlar. Ailemden sadece annem var yanımda ve gerisi umrum dısı. Hayat tek kisilik yasanıyor ve sende 25 yasına gelmıssın hala daha ayaklarının üstünde duramıyorsan bunda bir sorun var demektir.

0|0
    0|0
    • Sorun olduğunun farkındayım zaten. İnkar etmiyorum

• Eger kendını yalnız hıssedıyorsan ve tek basına duramayacagnı düsünüyorsan etrafındakılerden yardım al bu ıllakı aıleden bırı olması gerekmıyor. Arkadaslarında sana yardımcı olabılır.

• Fazlasıyla sağlam arkadaşlıklarım var zaten. Mesele o değil ama neyse. Teşekkürler yine de cevap için..

• Düşündüğümde boğuluyor gibi hissediyorum.

Hayatın kıymetini bildiğim için boğulma hissini bir kenara bırakıp devam ediyorum.

0|0
    0|0
    • Ben de aynısını hissediyorum her düşündüğümde.

• Anladım zaten onu . Bu arada 5*

Yükleniyor...