Hayat hakkında Tecrübelerinize düşüncelerinize ihtiyacım var

Kız arkadasım benden ayrıldı baskasıyla nişanlandı.o kadar güvendiğim insan hayatımı mahfetti.7 ay gecti hala özlüyorum bir yandanda nefret ediyorum..benle kurduğu hayalleri baskasıyla yasayacak olması ve kallesliği beni bitirdi..kimseyi istemiyorum hayatı sevmiyorum sadece ibadet ve okulla geciriyorum hayatımı..hayatın ne kadar boş oldugunu gördüm herseyin sınav oldugunu gördüm bizim gibi dinini yasamaya calısanlardan insanların uzaklaştıgını gördüm sevginin vefanın maddiyata satıldıgını gördüm..,yorumlarınıza önerilerinize ihtiyacım var..

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun. Durmunu çok iyi anlıyorum, aynı yoldan geçiyoruz şu an. Tek farkımız seninki nişanlandı, benimkisi yeni aşklara yelken açtı. İbadete yönelmekle en doğrusunu yapmışsın. Anladığın üzere bu dünyada herşey sınav. Sevgi ve vefayı maddiyata satan insanlar, maddiyatla mutlu olabileceğini düşünen insanlar, genelde hep hayal kırıklığına uğramıştır. Ama dahada önemli bir noktaya değinmek istiyorum. Umut verip yarı yolda bırakmak bu saydıklarımız arasında en kötüsü. Mutlaka hayatta karşısına çıkacaktır. Bu noktada Allah' ın adaletine inan. Ben evlendikten sonra eski sevgilisine helallik almaya gelen, eski sevgilisinden aşk dilenen, mutsuz olduğu için kafasını duvarlara vuran çok kız hikayesi duydum, bir tanede bizzat gördüm. Kimsenin yaptığı yanına kalmıyor. Sen şimdiki yolundan ayrılma, dua et, zamanla zaten bu yara kapanacak. Emin ol akıttığın gözyaşı, çektiğin sıkıntı sana mutluluk olarak geri dönecek...Allah yardımcın olsun...

0|0
    0|0
    • Allah razı olsun kardesimdediğin gibi sözlerini verdgi umutları paraya sattı daha rahat yasarm diye sevmedgi biri icin bana neler cektrdi Allah buyuk diyorum yanına kalmayacagını biliyorum...sanada gecmiş olsun

Kızlar Ne Diyor 2

• Unutmak zor olucaktır tabı bende yasadım aynısını senı cok ıyı anlıyabılıyorum ama umursama onu sakın mesaj atma ve ona mutlu olduğunu göster.

0|0
    0|0
  • Aile zoruyla nisanlanmis olabilirmi?

0|0
    0|0
    • yok kendi istemiş

• SEn Rabbime sigin boswr dedigin gibi ibadete ve okuluna bak sen zamanla unutur gidersin onun dusunup uzme kendini birseylerle mesgul ol ..

Erkekler Ne Diyor 2

• bu dediğini harfi harfine bende yaşadım. Bahanelerle soğudum deyip tartışıp Bırakıp giden bir kız- Ardından bunu hazmedememek- sonra acımızın ağır gelip allaha sığınmak ve onu hala elde etme duygusu ve nefret duygusu ikileminde uzun bir zaman yaşamak.. ama BATUHAN arkadaşın yorumunda belirttiği gibi zamanla karşına hayatla ilgili farklı sorunlar çıkar ve acın hafifler. Senin bu süreci hızlandırmak için yapman gereken onunla ilgili her hatırayı biran önce ortadan yok etmek ve onu hiç bir şekilde ıhatırlamaman.. öyleki yüzünün şeklini bile unutmalısın, sesini kokusunu herşeyini.. Sonra zaten aklında kalan tek şeyi sadakatsizliği ve ne kadar pislik biri olduğu aklında kalacak. ve bu senin için melek yüzlü şeytanların hayatta yaşadığı tecrübesi olacak... Sözüm ona bu tip kızlar birde ALLAH KORKULARININ OLDUĞUNU İDDİA EDERLER VE NAMAZ KILARLAR... ALLAH ÇIKARTIYOR ONLARDAN AMA KARDEŞİM EMİN OL.. TECRÜBE KONUŞUYOR..!

0|0
    0|0
    • yeminler..sözlerr...ben öğrenciyim iyi bir aile babası olacak biriyim övünmek için değil bu dediğim...sonra karsısına avrupalı bir akrabası cıktı istediler sonra bir değişti tartsımalar soğutmalar...1 sene idare ettim toz duman oldum..sonra nişan yapmaya gelmişler bitmesi gerekiyordu damarıma basa basa bana bitirtti sözlerinin vebalinden kurtulmak için 2 gün sonra nişanlandı...yüzük takmıstım o yüzüğün bir önemi yoktu ki dedi...cok zoruma gidiyor özlüyorum hakkımı helal etmiyorum...vs vs

• üzülme dostum bunların alayı fason.. sora erkekler neden bize değer vermeden hayallerimizle oynayıp gidiyor diyorlar.. Hakkettiklerini hiç düşünmezler.. BİR KIZA ASLA ÇOK DEĞER VERMEYECEKSİN..! SENİN ONDAN VAZGEÇEMEYECEĞİNİ HİSSETTİRDİĞİN AN SENİN ÜZERİNE BASAR GEÇER GİDER... ONUN İÇİN BU SANA DERS OLSUN VE ARTIK HAYATINA ONDAN DAHA İYİSİ BİLE GİRSE O KİŞİYE HAYATIMDA SEN OLSANDA OLUR, OLMASANDA OLUR DİYEBİLECEĞİN BİR TAVRIN VE YAŞANTIN OLSUN. HAYATTA HİÇBİR KİMSE SENDEN DEĞERLİ DEĞİL..!

• Sınav olarak görmüşsen bu sınavdan da başarılı olarak çıkmalısın. Zaman insana unutmayı öğretir, nasılsa zamanla acın hafifler, yaşın ilerledikçe zaten seni başka sorunlar karşılar onlarla uğraşır ve olgunlaşırsın. Geriye dönüp baktığından şimdiki acından eser kalmamıştır, en büyük aşkın ne olduğunu bildiğini düşünüyorum, senin canını sıkan olayları hayat tecrübesi olarak adlandırmalısın geleceğe kendini daha sağlam hazırlar emin ol karşına daha iyisi çıkacaktır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...