Aileniz mi sevgiliniz mi?

Önce konuyu özetleyeyim sevgilim yakın zamanda intihar etti ve yaşıyor ancak ailem böyle bir olayın üstüne asla yanımda olmayacaklarını bundan sonra biran önce ayrılma kararımı kız arkadaşıma söylememi yoksa bana karşı yaptırımlar uygulayacaklarını hatta yurtdışına gönderme gibi seçenekler ortaya koyuyorlar ve ne yazık ki dediklerini yaptırmak için maddi kaynaklar konusunda beni sıkıştırıp ikna etmeye çalışıyorlar ve çevremdeki arkadaşlarım dahi bu konuda beni ikna etmeye yönelik çalışıyorlar.

Şimdi soruma gelelim siz herkese karşı gelip bütün imkanlarınızı ailenizi arkadaşlarınızı ve parlak bir geleceği mi, yoksa sevgilinizi mi tercih edersiniz?

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• kardeşim once geçmiş olsun zor bir durum ailen bikere boş atıp dolu tutmaya çalışıyo bırası kesin seni sokakta bulmadıkları için yok yurdısına gonderelim sana ceza veririm diye tehdit ediyor korma evlat sokaga atılacak bir nesne değildir lakin aşşağıda bir yorumun kafamı karıstırdı intahara birdaha teşebbus etme eylemi var demiş doktorlar ben yanlış anlamadıysam giderse tutunacak dalım kalmaz demişsin sen aileni karsına alip kiza sahip çıkacaksan vede en onemlisi kalpten seviyorsan intahara engel olamamayı gectim o kıza sarılıp bırakmicaksin para mal mulk okaar onemli değil calısıp okumuşsun elin ekmek tutuyor yanı şimdi birde sahiplenmen gereken bir kız hatta insan olucak yanında yarı yolda birakırsan vebali sende olur bunu unutma yoksa ailen istediği kadar atıp tutsun sen once kendine guveniyomusun bu konuda onu otur kendinle tartıs ne kızı hayallerinle harca ne aileni karşına alıp onlara evlat acısı cektırme ha guveniyorsan aslanlar gibi cık hem kızı mutlu et hem kendin mutlu ol bu son soylediğim butun içtenliğimle soyluyorum karar senin

0|0
    0|0
    • Öncelikle teşekkür ederim.Benim en büyük problemim ne olursa olsun hiç kimse bir başkasına 7/24 göz kulak olamaz benimde mutlaka zaman ayırmam gereken bir işim var ve ailesi bile engelleyemedi-olay gece meydana geliyor herkes uyurken- Sahip çıkmak konusunda bir sorunum yok ama aklımı kurcalayan evet para mal mülk benim için o kadar önemli değil ama ya bunlar beni cazip kılansa onun için bu konu biraz aklımı kurcalıyor ayrıca bu saatten sonra onu 1 sn yalnız bırakamam bundan sonra

Kızlar Ne Diyor 1

• İntihar emişse ve sen kabullenmişsen ailenin şu an gösterdiği tepki tamamen boş gereksiz bir teklif. Her yerde sana yapacaklarını söylemeleri hayatını onların yaşaması manasına geliyor, çevreni ve seçimlerini kendin seçip ne zaman SEN olacaksın önce ona karar ver.

Seçim arasında kalmana lüzum yok, ailen gerçekten seviyorsa onlar düşünsün. Sen evlatsın kolay harcıyorlarsa eyvallah demeyi bileceksin.

0|0
    0|0
    • Daha önce yaşadım böyle bir baskıyı üstelik gene sevgilimden ayrılmam için ve 1,5 sene hiç konuşmadım ailemle bu arada hem okuyup hem çalıştım hiç yadırgamadım bu durumu sadece ileride bir daha kalkışırsa -ki uzmanların hemen hemen hepsi bir kere yapan bir daha yapar diyor- diye korkuyorum elimde tutunacak kimse kalmazsa ya

Not:Ben hep ben oldum vazgeçemediğim tek şey de kendim oldum ne para ne statü

Erkekler Ne Diyor 2

• benim anlamadığım neden sevgilin intihar ediyorsa senin ailen sıkıntı yapıyor. onun ailesi sıkıntı yapması gerekmiyor mu * garip gerçekten.Ben evlenmeyi düşündüğüm bir kız ile ağır bir tartışma sonrası intihar etti. sonra onun ailesinin bir daha benle ilgili bir konu olamıyacagı bariz belli bir durum oldu. sonra 1 ay kadar daha cıkıp kendimden iyice sogutup ayrıldım seve seve . cünkü ailesi kesinlikle razı gelmiecekti ha 3 sene oldu . o nasıl bilmem ama ben hatırlamıyorum bile . o yüzden Aileni kesinlikle karşına alma derim . He çok seviyorsanda eline işini gücünü paranı al ondan sonra paranın verdiği özgürlükle gider kızı alırsın sonra ailenlede barışırsın bir kaç yıl sonra :))

0|0
    0|0
    • üzerinden birkaç ay geçti ve sağlığına kavuştu ancak böyle bir olay olmadan önce bile 2,5 senede ailemi zor ikna edebilmiştim şimdi ise 2,5 sene boşa gitti eskiden sosyal statü falan filan diyorlardı şimdi birde ek olarak son olaylar var şimdi ortada tuhaf bir durum var sevgilimin ailesi beni kabul ediyor benim ailem istemiyor. Sevgilimi seviyorum ve bu durumla ilgili birden fazla psikolog-psikiyatr ile görüştüm ve hepsi bir kere yapan bir daha yapar diyor.Bir daha dayanamam böyle bir şeye

• bırak o kızı benle evlen . :P neyse şaka bir yana Kızın ailevi pskolojisi ayrı , bir şekilde hem kızın hemde ailesininde bir ihtimal evlilik sonrasında senden beklentileri olabilme ihtimali ayrı. Senin aileninde düşüncesi bu yönde olduğu için karşı cıkıyorlardır yüksek ihtimal. bilemiyecem.yorumsuz kaldım şuan . Ama intihar olayına gelince bir insan kendi hayatından vazgeçebilme lüksünü görebiliyorsa kendinde ağır pskolojik sorunlar teşkil ediyordur . Sen ya o kızı çekip kurtaracaksın. ya da ...

• Ben daha öncesinde herşeyiyle kabul etmiştim zaten ancak son olay çok farklı bir boyuta taşıdı bende ne karar vereceğimi bilmiyorum ailesinin beklentisi olduğunu zaten biliyorum ancak şimdiye kadar hiçbir şekilde benden maddi bir beklenti içinde olduğunu ne düşündüm ne de böyle bir tavır sergiledi bana karşı ancak daha sonrasında ne nasıl olacak bende çok kararsız kaldım. Kiminle konuşsam imkanlarımı kaybedince zaten onuda kaybedeceğimi söylüyor.

• sevgili ailen

.

0|0
    0|0
Yükleniyor...