Azerbaycanda türkçe bilmeyen 1 kişi bile bulamazsınız. Niye biz size daha meraklıyız?

mesala dil olarak çok yakınız.azerbeycanda türkçe bilmeyen 1 kişi bile bulamazsınız.ama türkiyede 1-2 azerice söz bilen birileri bulunur sadece.tamam nüfusuna göre türkiye bizde daha çok.ama merak ettiğim bu.niye biz size daha meraklıyız?1 cevabı var aslında diziler:)))sizin dizileri takip ediyoruz.film sektörüne bi şey diyemem ama müzik olarak bizde iyiyiz:)3 tane azeri şarkı köycam isteyen birini dinlesin yorumunu yapsın:)link koyamıyorum:)isimlerini copy edip youtubeye yazarsanız çıkar:)ama dinleyip yorumlarınızı bekliyom:))

1. Natevan-Sevdiyini şöyle (tek ifa).wmv

2. Faiq Ağayev Gerek

3. Roya Ayxan - Sene Göre Klip 2011 Full HD

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• azerbaycanda 4 il olmusham. orda oxumusam universteni. ona gore de doqma dilim kimi bilirem azerbaycan dilini. buna baxmayaraq turklere gore azerbaycan dili o qeder de assan deyil. rus dilinden sözler köcürülüp coxlu. birde incime öyrenmek lazım olmur sende görürsen ki.

biz size göre teknolojide filmde daha ilerdeyiz. avrupaya daha yakınız. bir de diziler filmler dünyada izleniyor . kurtlar vadisi dizisi bedava verildi azerbaycana. o dizi başlayınca hayat dururdu azerbaycanda. dükkanlarda hep kurtlar vadisi açık hem de türkçe.. şimdi kaldırdılar azerice yaptılar iyi olmadı. ama çok ilginç sadece başroldeki oyuncu türkçe konuşmaya devam ediyor. diğerleri azerice olmuş :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Türkiye'de de Azerice konuşan çok kişi vardır...

Mesela Bayburt yöresinin insanlarının şiveleri Azerice'nin aynısıdır. Keza o bölgede ki tüm insanların şivesi ya Azerice ile aynı, ya da oldukça benzerlik gösterir...

Batı kesimlerine dönersek, dil birliği, ağız/şive birliği sağlanmış bir kesim tamamen. Çoğu kişi artık Ankara ötesinde İstanbul ağzı ile konuşmakta, sayılır. Bu dil birliği sağlanmışken Türkçenin en yalın halinin İstanbul ağzı olduğu belirtilirken kimse bozmak istemiyor heralde.

Ayrıca Türkiye'de en azından Batı kesimlerde Azeri kanalları çekmiyor. Çekse de 1-2 bilemedin 3 tane kanal çeker. Onlarda da izlemeye değecek birşey yok. Sizin izlediğiniz Türkiye dizilerini izliyor burada da herkes deli gibi. :D

0|0
    0|0
  • Şahsım adına, bütün Türkî diller gibi Azericeyi de öğrenebileceğim Türkçe bir kaynak bulamadım. Dil içerikli sitelerde de ya erkek olduğumuz için erkeler yüzümüze bakmıyor ya da yurdumun abazanları çoktan taciz ettikleri için hanımlardan yardım alamıyoruz.

0|0
    0|0
  • herkezi aynı kefeye koymayın canım Azerice konuşup yazabiliyorum benim etrafımdada bilenler var.

0|0
    0|0
  • akşamınız xeyr :D

yahşi cazibe saolsun

0|0
    0|0
  • 2 ayrı devlet ama tek bir milletiz sorun yok yani

0|0
    0|0
  • 2. si güzel müzikmiş dinledim zamanında

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Çalıştığım yerde azeriler vardı.İnan bana tek kelime anlamıyorduk.Onlar da bizi anlamıyordu.Sayelerinde azericeyi söktük sayılır.Bu kadar zor ve anlaşılmaz bir dil olduğunu bilmiyordum:s

0|0
    0|0
  • Ay xanım siz meni neçe anlamirsiz

0|0
    0|0
Yükleniyor...