Tanrı'nın varlığını bir ateist'e nasıl ispat edebilirsiniz?

Tanrı'nın varlığını bir ateist'e nasıl ispat edebilirsiniz?

Güncellemeler:
Ateist değilim. Materyelizmi savunduklarına göre sevgi, korku ,saygı , üzüntü vs gösterilemeyen kavramları da materyalizme indirgemesini,

her şeyi materyalizmle açıklanamayacağından bahsederdim.

Veya doğmaya ve bundan sonraki sürece müdahale edemeyişimizin bir sebebinin olması gerektiğini anlatırdım.

0|0
5|13

En İyi Kız Görüşü

• alttaki yoruma katılıyorum .hem belki tanrı yı görürse inanırlar :d

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• İlk önce ALLAH derim.Peygamberimizin yaradılışından bahsederim.Daha önce bir çok ateisti ikna etmeye çalıştım olmadılar haal evrenle ilgili şeyelr saçmalıyolar bir volkan patlamışta dünya ondn oluşmuşta biz bir şeyn düşüncesinde hayal gibi yaşıyomuşuzda saçma sapan antin kuntin şeyler. Allah 1 ' dir

0|0
    0|0
  • sen kendine nasıl ispat ediyorsun? sanki o kişi düşünmedi hiçbirşey. ateistlerin büyük çoğunluğu fazlasıyla düşünüp kafa yorduktan sonra ateist oluyor. karşındaki çocuk değil ki tanrı şöyle böyle diye anlatcan o da inancak.

1|1
    1|0
    • ben inanıyorum zaten ispatlamaya lüzum yok. Mantıklı olan birisi(akıllı ya da zeki demiyorum) zaten bütün bu olanların boşu boşuna olmadığını anlar. Madem haşa Tanrı yok , bu kişi dünyada neler olup bittiğini sonunun nasıl olacağını da pekala bilebilir değil mi?

• dediğini anlıyorum. ama kesinlikle var diyemezsin eğer dersen kendinle çelişirsin. evrenin bilgisine sahip değilsin öyle değil mi? benim bildiğim ateistler şüpheci yaklaşıyor ve en sonunda en doğrusunun gördükleri şey olduğuna karar veriyorlar.. kör cahil ateistlerde var tabi.

• herkes inansaydı zaten dünyanın anlamı da olmazdı. Farklı dinler mezhepler oluşamaz herkes inanmaya mecbur olurdu

• o kadar ayet varki, gitsin okusun derinlemesine hemde ateistlikten eser kalmaz :DD

0|0
    0|0
  • BAK ALLAH İSPAT ETMEK İÇİN PEYGAMBERLERE MUCİZE YAPTIRMIŞ AMA O İNANMAYANLAR O PEYGAMBERE BU SEFERDE SİHİRCİ BÜYÜCÜ DEMİŞ ! AMA GENBEDE BİR İSPAT İSTİYORSAN AL SEN BİR EV YAPMAK İÇİN DÜZ BİR ZEMİN ARASIN DİMİ? EVET.. VE ALLAH DÜNYAYI BİR BOŞLUK İÇİNE YARATMIŞ DÜNYANIN KENDİ KENDİ OLMA OLASILIGI YÜZDE SIFIR.. BİR BEBEGİ DÜŞÜN ANNE RAHMİNE NASIL DÜŞTÜ? SEVİŞEREK Mİ HAYIR ! HER ŞEVİŞENİN ÇOCUGU OLMUYOR VE DOKTORLARA GİDİYORLAR BİR ÇARESİ YOK ! ALLAH HAKEDENE BEBEK VERİYOR BUNLARA RAGMEN HALA İSPAT İSTİYORSAN SEN APAÇIK BİR GERİ ZEKALISINDIR !'' DERİM ATEİSTE..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Edemessin o yüzden uğraşmaya gerek yok belinde bir 14 lü olcak çıkarıp sıkcan beynine artık diğer tarafta öğrenir gerçekleri :)

0|0
    0|0
  • Kendini şartlandırmış hiç kimseye hiçbir şeyi ispat edemezsin.. Vakit kaybı...

0|0
    0|0
  • İspat edemezler.

0|0
    0|0
  • inanç adı üstünde inanmakla alakalı ispat dediğin çoğu şey zaten kabullenme değilmidir bence gereksiz bir uğraş ateistte sana birşeyleri ispatlamaya çalışmıyorsa tabi

0|0
    0|0
  • ona bir sırt çantası gösteririm içinde elma var mıyokmu diyemi sorarım .2 gözüne bakmasını isterim bulamayınca ona derimki tanrıda böyle brşey evrenin her tarafını aramayınca bulamazsın sen sadece küçük bir yerde aradın bulamadın derim. tüm evreni ararsan bulursaun tarzında sohbeti ilerletirim

0|0
    0|0
    • tüm evreni ararsak bulacağımızdan nasıl bu kadar emin olduğunu sorarım ben de

• elbetteki birşeyler bulacaktır.peki bulamayacağından nasıl eminsin

• ateistsen ispatlarım emek harcarım karşılıklı baya bir konuşmamız lazım :D ama değilsen o konuşmaya değmez

0|0
    0|0
    • en basitinden bir örnek veriyim biz ülke olsun dünya bazında şehir bazında hiç farketmez baktığımızda kadın erkek nüfus oranının neredeyse %50 %50 olduğunu görürüz eğer herşey tesadüfense bu nası olabilir herkezin farklı sayıda farklı cinsiyetlerde bir sürü çocuğu var ve rasgele doğmuz gibi duruyo ama ne hikmetse hep yarı yarıya işte buna allahın hikmeti denir bariz biçimde ve hiçbir bilimel açıklaması yok

• en çekirdekteki aile yapısına baktığımızda bu düzeni kestiremiyoruz değilmi kim söyleyebilir çocuğunun erkek ya da kız doğacağı garanti olsun ama genel nüfusa baktığımızda harbi yarıyarıya yani bunun için bir feedback lazım ve mantıken baktığımızda bu hangi ailede kaç çocuk olduğu bilgisi hesaplanıyor ve ona göre başka ailelerle oranlama yapılıyor ve eşit nüfus eğrisi ortaya çıkıyor bu hesaplar nerde yapılıyor sence eğer ben saçma isem ?

• denklemler çok dinamik kürtajlar savaş sonraları eşitleme nüfus göçü sosyal yapı hatta suudi arabistana baktığımızda bu eşitlik eğrisi biraz değişiyor buda çok eşli evlilik dostum ortada karmaşık matematik denklemleri var

• Ateistler materyalisttir, inandırman için al bu Allah şimdi inandın mı demen lazım, yapabilecek olan varsa buyursun

iman uploading

0|0
    0|0
  • Allahın varlığını bana ispatlayın kafama sıkıp onun yanına giderim

1|0
    0|0
    • en basitinden bir örnek veriyim biz ülke olsun dünya bazında şehir bazında hiç farketmez baktığımızda kadın erkek nüfus oranının neredeyse %50 %50 olduğunu görürüz eğer herşey tesadüfense bu nası olabilir herkezin farklı sayıda farklı cinsiyetlerde bir sürü çocuğu var ve rasgele doğmuz gibi duruyo ama ne hikmetse hep yarı yarıya işte buna allahın hikmeti denir bariz biçimde ve hiçbir bilimel açıklaması yok

• tanrı kim la ? ALLAH ım sen büyüksün

0|0
    0|0
  • Hiçbir şekilde. O zaten görmediği için inanmaz

0|0
    0|0
  • kur an oku derim.

0|0
    0|0
  • Böyle bir şeyin ispatı olsa bütün dünya inançlı olurdu.O yüzden bu bir seçimdir.İsteyen inanır isteyen inanmaz.

0|0
    0|0
  • ayna'ya baksın ve bu bedeni kim yarattı diye düşünsün :))

0|0
    0|0
Yükleniyor...