Bu hayat adilse ve adaletliyse ben yaşamıyorum. Neden neden neden ?

hayatı boyunca adaletten bahseden insanlar var ama aslında hayatın kendisi adaletsizken neden insanlar hiç birşeyin farkında olmadan bu kadar at gözlükleriyle yaşamayı seçiyorlar. Kafaya alıyorlar cevap verirken ama hayatın bir noktasında kendisi kaile alınmadında basıyorlar küfürü. Ya da bilindik bir gerçek başkasının canını yakıp kendi canları yanmasın istiyorlar. Bu hayat adilse ve adaletliyse ben yaşamıyorum.

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• dünyaya geliş sebebimiz ve adalet kelimesinin var oluş sebebi bir kimsenin iyi veya kötü olduğu için isyan edemezsin eğer elinden gelen bişi varsa uygularsın her ne olursa iyi veya kötü iylik yaparsanda kötülük yapsanda bunların kendine göre karşılıkları var senin son yazdığın isyana girer mesele başkalarının kötü yanlarını veya iyi yanlarını kıyaslayıp kendine pay çıkarmamak kimin iyi veya kimin kötü olduğunu herhangi bir mucizevi yeteneğimiz olmadıkça bilemeyiz ve budur diyemeyiz sadece fiili yaptığı şeylerin eleştirisini veya cezasını verebiliriz tabi kanun çerçevesinde bir insanın herkeze zararı dokunabilir ama isteyerek veya istemeyerek bu onun kötü şeyler veya hatalar yaptığını gösterir kalbinin içindekini kimse bilemez veya şöyle bir kişi daha düşünelim hiç kimseye zararı olmadığı gibi herkesede faydası var ama bu faaliyeti hangi zihniyetle yaptığını asla kimse bilemez bu durumada kişinin kkalbi iyi veya kötü olduğunu bilemez

kısacası herkes dört dörtlük insan olsa dünyada var olmamız biraz mantıksız olmazmı doğrular yanlışlar hatalar iyilikler kötülükler bu kelimelerin hiç bir anlamı olmazdı hayatının enmutlu anı ölene kadar o anda kalsan sıradanlaşıp hiçbir değeri kalmaz ya da daha iyisinden mahrum kalabilirsin

bu böle devam eder ...

1|0
    0|0
    • yazdıklarına lafım yok ama hayatın adaleti yoksa insanı yargılamak hüküm giydirmek hata olmuyor mu? Yanlışsa düzelt ama zaten insanlar sadece iyi ya da sadece kötü olarak adalet karşısında yargılanmıyor mu? Suçsuz yere kaç kişiler yatıyor onu saymıyorum bile. Peki adalet nerde?

• tamam ama zenginler adaleti saylayıp haklarıyla kazanmıyor? Bak şurda anlaşalım bu dünyada adaleti solucan deliğinde değil uzay boşluğundada arasan bulamazsın. İşimiz ahirete kalacaksada buradakilerle yargılanacağız o zaman burada olmayan ordayken hüküm burada olmasıda adaletlet değil. Ah kendimi anlamıyorum sana anlatsam mevlanaya dedikleri gibi şemsten nefret edenlerden olmayacaksın ama şems gibi hükümsüz yargılıyorlar işte

• az önceki yorumu çeviri yapalım

çalışmak dediğimiz allah için veya iyilik kısaca doğruluk buradaki ev veya arabada cennet diyelim karşılığı

suç - yanlış - veya hiçbirşey = günah= cehennem

daha ne diim sana herkes hakettiği muamelayi görür gördüğü muameleyide kendisi belirler

bunada muhalif olacağın için örnek veriim bir hırsıza kapı açmak gibi birşey misafire kapını açtın aynı muameleyi hırsıza yaparsan ertesi günü don atlet kalırsın

Erkekler Ne Diyor 4

• bu tamamen insanların artık kendi çıkarlarının peşine düşmesi ve herkesi de kendısı gıbı düşünüp guvensızlık duyması saygısızlıgı da had safhaya cıkarıyor 1 saat önce kendı yaptıgı seyi savunup sonrasında aynı şeyı baskasının yapmasına küfürü basan bir toplum var kendısını yargılamayan öz eleştiri yapamayan bu toplumdan kımseye fayda gelmez en az 30 yıl bu zıhnıyet devam edecek hatta benım korkum çocuklarını da bu zıhnıyetle yetiştirirlerse o çocuklar kendılerını yetiştırecek kapasıteye sahıp olamazsa 50 yılı bulacak bu rezillik buda bu ulkenın sonunu getırır

1|0
    0|0
    • sorunlu bir ülkede yetişen nesil den ne bekleniyorki anca ucgur sevdasındalar başka yere kafaları çalışsa bu ülkede nihniyette değişir erdemde koşullarda. Koyun olunca güden bulunuyor aşigarda

• ama onlara laf yok onlar pabucumun müslümanı yapmaz öyle şey onlar ;)))

• kapımdakı it onlardan daha müslümandır :D bunları gördükçe ben dinimden soguyorum yaaa çıldırıyorum ya arkadaşım benı bunalıma sokma nerden açtın bu konuyu hergun sabah aksam bunlara sövüyorum küfürbaz oldum bu dürzüler yüzünden zaten

• Adaleti tek taraflı düşünüyorsalar bu adalet değil sadece çıkarların uğruna birşeyler kullanma sanatı.

Eğer ikili düşünüp birilerinin hakkını gözetleyip kollayabiliyorsan o zaman adaletten söz edebilir.

Kendine olan olaylar karşısında farklı,dışardan objektif baktığında söyledikleri farklı ise,tutarsızlık vardır ve bu kişinin asıl amacının adalet olmadığı aşikardır.

1|0
    0|0
  • ince bir adalet var bu hayatta emin ol

herkes kendi içinde o adaleti yasıyor aslında

soru bir saldırıysa cevapta herzaman bir saldırı gibi gelir

1|0
    0|0
    • haklısın hükümet bile kendi adaletini kurdu vatandaşı nasıl farklı düşünsün dimi çok haklısın

• hayat adaletli olsaydı adil doğmuş olurdum emin ol

• beyin negatifi kabullenmek istemez.olaylara iyi bakmakta yetmez

iyilik yapanlara iyilik kötuluk yapanlara da haksızlık yapmadıgın zaman görmeye baslıyorsun

aslında sen içinde buyuttugun o negatif duygularla kendine saten adaletsiz davranıyorsun .

adaleti göremezsin

• Canını yakmışlar belli...

0|0
    0|0
    • sana hayatımla ilgili yorum yap diyen olmadı dön kendine bak sonra aynada beni ara tabi hala kullanabildiğin bir beynin varsa

• Güzel.

Kullandığın kelime oyunlarını sevdim lakin "kafanda uçup duran neden" sorularına yönelik anlık bir yorumdu.

Bu kadar öfke kustuğuna göre canın yanmış. Bunu tekrar dile getiriyorum ama alay ya da acıma olarak değil..

Umarım sende bu yazdıklarımı idrak edebilirsin..

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...