Aidiyet hissinizi kaybettiğiniz oldu mu?

insan psikolojisinde önemli bir yer tutan ait olma hissi:bireyin temel ihtiyaçlarından biridir.

bir kişiye, bir ortama, bir yere, şehire,ülkeye belkide bu dünyaya ait olma hissinizi kaybedip buranın sizin için uygun olmadığını düşünüp buraya fazlayım ya da buraya göre çok aşağıdayım diye hissettiniz mi merak ediyorum şahsen derin konular konuşup insanların sürekli geliştiği aynılaşmaya karşı insanları aradıkça internetten gördüğü esprileri yapan kitabın sadece adını yazarını ve en fazla özetini okuyup bunu kullanan sığ ve yararsız insanlardan bir türlü kurtulamadım ve her bulunduğum ortamda bir süre sonra buraya ait değilim cümlesini kurdum peki bu sizde de oldu mu olduysa nasıl oldu ?

0|0
1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Çok sık yaşadım hala da yaşıyorum. Bende aidiyet hissi olmadığına karar verdim en sonunda.

İnsanın kökü bir yere bağlı olsa da tıpkı ağaç gibi dalları komşu bahçeye ya da gökyüzüne doğru uzanırken seni toprağa sımsıkı bağlayan köklerine bile lanet edesin gelir...

Hiç bir şehire, hiç bir iklime, hiç bir insana ait hissedememek de kötü aslında. İçinde bu duygu yoksa yüz farklı şehir de gezsen yine ait hissedemiyorsun aslında.

Her rakım değiştiğinde şehrin nüfüsuna +1 eklenirken, daha ilk adımlarını atarken bir kara parçasına o tazelenmeden eser kalmıyor ait değilim dediğinde...

Ve ben hala ne doğduğum ne yaşadığım ne de gezdiğim hiç bir yer için ben buraya aitim diyemedim...

2|1
    0|0
    • uzaylı olmayasın?

• Nereye gidersen git o tarif ettiğin insanlardan kaçış yok çünkü her yerdeler.. Sadece sen kendi maskeni çıkar ya da hiç takma onların kandırdığı sadece kendileri maskesiz olanlar en az kendine yalan söyleyenlerdir diğerleri herkese...

• biri de demiyo ki uzay mekiğinde tekerlek üstü yer mi var :D

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...