İnsanlara Neden Diye Sorarmısınız ? Yoksa Bilmeden Yargılarmısınız ?

Neyi Yaptıklarını Bilip Niye Yaptıklarını Bilmeden Kimseyi İyi ya da Kötü Diye Yargılamayın... Peki siz ön yargılarınızdan kurtulup NEDEN diye sorar mısınız ?

0|0
26|14

En İyi Kız Görüşü

• Hep merak ederim

her şeyi merak ederim

çok soru sorarım, gayet açığımdır.

Sonra yine yargılarım aceleye gerek yok.

1|1
    0|0
    • süpersin ya :) bu cevabı pembeyi görmeden okusam yemin ederim bu cevap bir bayana ait derim :D

• sende sağol :) bu kadar çok cevap gelen bir sorumda ilk defa en iyi cevabı erken seçtim :) ama çok güldüm o son cümleye :)

Kızlar Ne Diyor 25

• Yargılamak hiç bir zaman hayat felsefem arasında olmadı. Ön yargıları yok etmek atomu parçalamaktan aha zordur. Bol bol sorular sorup o cevaplara daha farklı sorular üretirim. Sorular alır başını gider. Akıl veririm, düşüncelerimi dile getiririm. Şunu bunu yapacaksın diye emir kipi kullanmam.

0|1
    0|0
  • Bana göre ortada kötü bir davranış varsa bunun hiçbir şekilde sebebi olamaz. O yüzden "neden" diye sormam. Ama sadece kırılacagım bir şey varsa neden diye sorarım. Tatmin olacagım bir yanıt vermemişse sonunu düşünemiyorum. ;)

0|1
    0|0
    • :) yaptığı kötü de olsa ya mecbur kaldıysa ya başka çaresi yoksa ?

• bence buda büyük bir yanlışlık yinede görüşüne saygı duyarım ve teşekkür ederim :)

• Rica ederim :)

• cevabını biliyorsam sormam

0|1
    0|0
    • bilmiyorsan ön yargılı davranırmısın diye sordum hanfendi :)

• genelde sormaya çalışırım.

0|1
    0|0
  • cevabını biliyorsam ya da tahminlerim varsa pek sormam. diğer durumlarda evet soruyorum.

1|2
    0|0
  • Önyargıcı deılım ama soyle bıseyım bır ınsanla en bastan anlasabılıyırsam hep oyle gıder ama yok kan cekmıyorsa konusmam yavas yavas unuttururum;)

0|1
    0|0
  • Sorarım ama bir nedeni olsa da pek fark etmez benim için. hatayı yapmışsa yapmıştır nedeni pek ilgilendirmez beni.

0|1
    0|0
  • Sorarım.Düzgünce açıklayamazsa sç*tı.

0|1
    0|0
  • Sorarım, önce dinleyıp anlamak dan yanayım.

0|1
    0|0
  • Insanlar konuş konuşa..

0|1
    0|0
    • öfke, sinir diye bir şeyde var...

• Konuşmaya engel değil ama. Konuşmamızı engelleyen gururumuz. Eğer ezik bir kişiliğimiz var ise, konuşmaktan çekinir, derhal ortamı terk ederiz. Veya karşındakine yeterince değer vermediğimiz için, 'konuşsa da bir konuşmasa da, nasıl olmasa şu an ondan hoşlanmıyorum, acı çeksin' diye düşünerek de konuşmamayı tercih edebiliriz. Burada gururumuzun derecesi ve nefsi emmare önemlidir. Kendini bilen, herşeyi güzellikle halleder.

• ben konuşma demiyorum :D öfken sinirin konuşmana engel olmaz demi diyorum ? ki olmaz diyosun aldım cevabımı teşekkürler :)

• O anki ruh halime göre değişiyor .

0|1
    0|0
    • ruh halin bozuksa ok yaydan çıkar öyle mi :)

• Haklısın ^.^

• neyse cevap için teşekkürler :)

• Benim için nedeni değil açıklaması önemli. Nedeni bana fayda sağlamaz. Açıklaması kafii.

0|1
    0|0
  • Ben kimseyi arkasından konuştuklarıyla yargılamam, önce dinler sonra yargılarım

0|1
    0|0
  • Her zaman sorarim

0|1
    0|0
  • sorarımda bu yüzden onlar kazanır zaten.yargılamak lazım direk.

0|1
    0|0
    • katılmıyorum sana...

• hikaye bunlar ya değenleride gördük gittiler cem adrian herkez gidermiyi armağan ediyorum :D

• link buda benden sana gelsin sabah sabah keyfin yerine gelir :) ama herkes gitmez bugüne kadar gidenleri onlardan kurtulmuş olarak düşün...

• Tabiki sorarım neden böyle oldu falan derim, birde çok meraklı bir insanımdır.

Asla yargılamam :-D

0|1
    0|0
  • kötü bişey yapmış olsa bile onu dinlerim kendini savunmasını isterim .

0|1
    0|0
  • Yargısız infaz yapmam

Sorgu yağmuruna tutarım :))

0|1
    0|0
  • Sorarım ancak tatmin edici bir cevap gelmezse önyargı reseptörleri çalışmaya başlar :)

0|1
    0|0
  • Neden niye sorduğum için küfrediyolardı. gxfgxfcgxfgf

0|1
    0|0
  • Evet sorarım ve herşeyin nedenini merak eden biriyimdir zaten temelde -.-

0|1
    0|0
  • Neden

sorusuna ihtiyacımız olmayan kendini Einstein zanneden bir milletiz malesef

0|1
    0|0
  • önce sorarım

0|1
    0|0
  • Genelde anlamaya çalıştığım için sesimi çıkartmadan anlamaya çalışırım ..Yeri gelirse sorarım tabi ...Genelde önyargılı da yaklaşmam ..

0|1
    0|0
  • sorduğum çok oldu ama nedense her nedenin cevabı bilmiyorum öyle işte diye geldi .. o yüzde sormuyorum artık

0|1
    0|0
    • ben sorduğum soruya net cevap vermeyen insanlara bir daha soruda sormam muhattapta olmam en fazla selam sabah ötesi yok. teşekkür ederim :)

Erkekler Ne Diyor 14

• empati kurmaya çalışırım ilk başda yaptığı hataya göre tabiki bazı hataların empatisi kurulamaz ama anlamaya çalışırım karşımdakini utandırmadan ve rencide etmeden anlatmasını beklerim unutmayınki hata yapmıyan bir insan olazmaz dünya üzerinde hepimizn hataları vardır önemli olan bu hatalara karşı akıl verecek nasihat verecek sana destek verecek kişilerde olması lazım..

bilmiyorum belki çok masumane bakıyorum çoğu şeye ama gerçekten insan tek başına olduğu zaman her zaman hata yapar...

0|1
    0|0
  • Açıkçası düşüncem şu her şeyin bir nedeni vardır ister saçma ister mantıklı ama mutlaka bir nedeni vardır. Bu yüzden her zaman karşımdakine bu soruyu sorarım. Nedensiz kimse kılını kıpırdatmaz kesin ve net söylüyorum. Sorarsınız hiç öylesine yaptım der ama alakası yoktur bir şey onu yapması için tetiklemiştir. Bu yüzden insanlara her zaman nedenini sorun cevap saçma gelse bile yadırgamayın. Çünkü insan psikolojisi o an ki ruh haline göre saçmalamış olabilir hepimiz insanız değil mi?

0|1
    0|0
    • kesinlikle haklısın eyvallah teşekkür ettim

• Ben teşekkür ederim güzel bir soru sormuşsun umarım nedensiz yargılayan kullanıcıların tekrar düşünmesini sağlar.

• inşallah ama onu zannetmiyorum işte :)

• Yasina ragmen guzel bir tespit olmus insanlarin ruh halleri degisik olabiliyor durumlara ve olaylara gore ayni kisi farkli zamanlarda farkli yaklasimlar gosterebilir. Bu yuzden bir kisiyi bir olayla yargilamak yanlis olur. Belki uzgun belki sevincli belki sinirli bir anina denk gelmis olabilir. Bu yuzden mutluyken söz sinirliyken karar vermeyin derler

0|1
    0|0
    • eyvallah abicim diyeyim :) de yaşım çokta ufak değil ya :) hem insanı olgunlaştıran yaşı değil tecrubeleridir

• 18-24 u gorunce 18de takiliyorum. :)) dedigin dogru yasanmisliklar bize tecrube oluyo ama bundan ders almak yine olgun insanlarin isi. Yoksa herkes biseyler yasiyo bu hayatta

• yaşım 23 biraz minyon tipli olduğum için küçük gösteriyorum neyse önemi yok :) evet ders almadan tecrubenin de bir anlamı boş boş yaşar gideriz yoksa

• Hayatta sormam kendimi düzeltmeye çalıştım ama olmuyor yargısız infaz yapıyorum ve hep de cezasını çekiyorum. Damn

0|1
    0|0
  • Ben birine "neden" diye soracak kadar güveneceğimi sanmıyorum. Ne yapıp yapmadığını kendi mantığım çerçevesinde düşünür, ona göre hareket ederim.

0|1
    0|0
  • evet sorarım ve dinlerim...

0|1
    0|0
  • nedensiz yaşamam

0|1
    0|0
  • aslında neden diye sorup yalan-açık -eksik hikaye arayıp daha cok yüzüne vurmak isterim

0|1
    0|0
  • Ön yargım yoktur neden diye sorarım ben

0|1
    0|0
  • dürüst olmak gerekirse pek sormam...

0|1
    0|0
  • direk yargılarım nedenlerini o anlatır

0|1
    1|0
  • mutlaka soruyorum

0|0
    0|0
  • Yargılamam, değer verdiğim sevdiğim biri değilse umursamam. Sevdiğim insanlara ise NEDEN diye muhakkak sorarım.

0|1
    0|0
  • neden sormayayım:)

0|1
    0|0
Yükleniyor...