Kişi başı milli gelir muamması...

Arkadaşlar,asgari ücret belli oldu işte Bakan Faruk açıklaması

-3 çocuğu olandan gelir vergisi alınmayacak

-16 yaş sınırlaması kaldırıldı

-2014 yılı ilk altı ayı yüde 5 lik artış ücret artışı 846 net olarak belirlendi

-sonraki altı aylık yüzde 6 lık artış 891 tl oldu.

Buna göre;891x12=10.692 TL eder.Dolar olarak yaklaşık 400 dolar yapar bu bugünün hesaplarına göre.Peki 10bin dolar milli gelir,hatta şu anda 15bin dolar(söylenen)olduğunu söyleyenler ve alanlar kimler acaba merak ediyorum.Hatta ve hatta geçenlerde Ali Babacan'ın söylediği şey trajikomik geldi,25.000 TL diyor...Ülke nüfusunun en az %80'i asgari ücrete çalışıyor.Fiyatlar nasıl,faturalar ve ev kiranız ne kadar geliyor?Yoksa ben paranoyak mıyım?Hayal mi görüyorum?A.Necdet Sezer hata yaptı evet,zira bugün TC tarihinde dolar en yüksek seviyesinde.Hepimiz zamanında DSP'yi eleştirdik bu yüzden..şimdi faiz lobisi mi?Önlem almayan/alamayan hükümet mi?Çamur atmak değil amacım sadece bilmediğim bir şey varsa açıklayın lütfen.Ki senelerdir okurum,araştırırım...kesin olmayan bilgilerle konuşmam.Teşekkürler arkadaşlar.

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• dostum burada bir noktayı kaçırıyosun; olay kısaca yapılan hesaplamalar ortalama gelir düzeyi hakkında fikir verir. Kesinlik içermez.

Gsmh için internette bir çok kaynak var aslında, ben zamanıdna araştırdım ancak bir bok anlamadım oda rakamlar ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmediğim için... anlamakta zor ya neyse.

0|1
    0|0
Yükleniyor...