Üniversite hayatının nasıl olması gerekir?

arkadaşlarr şimdi size üniversite yıllarının nasıl olması gerekir derken esas kastettiğim şu.. illa ki şehir dışına mı gitmeli insan? illa eve çıkmak mı gerekir? insan okumak adına gitmez mi üniversiteye? ve okul bitince de sonsuza dek kendi paranla istediğin her haltı yersin. haksız mıyım? Özellikle İstanbul'daki arkadaşlara soruyorum? millet istanbula okumaya gelmek için biryerlerini yırtarken neden sırf 4 yıllık bir özgürlük adına İstanbul dışında kalitesiz bir eğitim almış olmaz mıyız? bu konuda görüşleriniz nelerdir?

Güncellemeler:
ne yani ortalama düzeyde bir öğrenci elindeki puanla istanbuldan kalkıp bilmemnerde lisansız bir ünide vs okuması daha mı iyi?

0|0
2|2

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 1

• amaç okumaksa tabiki İstanbul daha iyi bir tercih ama amaçların ne oldugu belli çogu kişi için

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• istanbul dışında kalitesiz eğitim..

ne istiyorsan onu yap başkalarından sana ne

0|0
    0|0
  • şehir dışında okumak paranı idare etmeyi, bir evi çekip çevirmeyi, mutfağı, temizliği vb. çok şey öğretiyor ve özgüven konusunda çok şey kazandırıyor insana.

istanbul'a gelirsek gerçekten insanın ufkunu açan bir şehir. sana 1 yıl boyunca her hafta sonu için yapılabilecek farklı bir aktivite sayabilirim. bu başka hangi şehirde mümkün olabilir? istanbul'da öğrenci olmak gerçekten başka. ve çalışan kesim öğrenci kesimin yaptıklarının yarısını bile yapamıyor. o yüzden parayı bulunca her haltı yerim bakış açısı yanlış. o zaman vaktin olmayacak şimdiki gibi. ki ben tıp öğrencisi olarak sosyal hayata vakit bulmak konusunda bu kadar rahatsam gerisini sen düşün :) iş hayatında bu vakitler mümkün değil.

0|0
    0|0
Yükleniyor...