Aileye fazla düşkün olmaktan kurtulmanın yolu yok mu?

Kaç yaşıma geldim ama aileme çok düşkünüm, sık sık görmek için bir şehirden ötekine geçiyorum. Hem okulum hem işim var şükürler olsun. Artık bu şehirde kendi kendime yaşamak istiyorum ki yaşıyorum da zaten ama sadece aramak sormak yetmiyor illa ki ailemi görmek istiyorum, bu bağımlılıktan nasıl kurtulucam. Yarın bir gün evlensem de bunu yaparım ben ama yapmak istemiyorum. tavsiye alabilir miyim?

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• modern kadın dediğin böyle olur tebrikler başta. aile sadakati sevgisi çok öenmli bunu asla yok etme. yaşlanınca anlarsın. tabi aşırısını da azaltman senin için iyi olabilir. ama yinede çok konuş git. her ne kadar azaltsan da. zamanla olabilecek bişey. mesela ben seni her gün her gün ararasam sonunda bir gün aramasam dersin ki niye aramadın. sende bir süre onları aksatınca onlarda belirtirler bunu büyük ihtimal. sen bahaneyle karışık şeyler söyle en azından yalnızlığa alış. onu da abartma tabi

0|0
    0|0
    • aynen çok abartı bence benimki. tamam görelim edelim zaman zaman da sık sık olmamalı.

• :) kızlar öyle gerçekten :) ama kız arkadaşım 1 veya 2 kezdir haftada. azaltmaya çalış bencede biraz. sıkar zaten

• :D

Erkekler Ne Diyor 4

• bence gurbete çalışmaya gitmelisin..mesela istanbuldaysan izmire çalışmaya git.kariyer yapmaya git.unutursun aileyi..

0|0
    0|0
    • zaten öyle ya soruyu nasıl okudun

• sadece başını okumuşum o zman yapman gereken doğal olarak bayramlarda aileni görmen..bayramlarda hallerini hatrını sorarsın.kurbanını ailenle beraber kesersin..bayramlar fırsattır..

• bence kurtulunmaması gereken bir bağımlılık..

güzel bir ailen var demek ki, mutlu ve ilgili bir çocukluk geçirmişsin..

keşke bendede olsa..

0|0
    0|0
    • evet öyle de, herkes yanlız yaşamak zorunda kalabilir bir gün, bu kadar ihtiyaç duymak iyi değil bence. ölümlü dünya bir de yarın nolucak belli değil

• peki teşekkürler :S sende takma kafana, sonuçta hepmizin başına gelecek bu ayrılık. hayatta daha güçlü olmamızı sağlar yalnızlık bence

• güçlü olmak.. orası kesin..

bende bunun farkına var istedim..

• Acilen ilgiyi üzerine alacak bir sevgiliye ihtiyacın var.

0|0
    0|0
    • evli olsam bile giderim diyorum sen sevgili yap diyorsun. sonuçta ailemin yeri ayrı onları gene görmek istiycem

• Arkadaşların dediği gibi bence de bu alışkanlığından kurtulmayı deneme. bende ailesine çok düşkün biriyim görmeden edemem. ve hayatımdan da gayet memnunum. :)

0|0
    0|0
    • ben memnun değilim ya.. belki zamanla daha az ihtiyaç duyarım onlara :S bazen hal hatır sormak ve ihtiyaçları varsa maddi bişeyler yapmak dışında kimseye bağlı yaşamak istemiyorum, çok duygusallık bu bence

• demek istediğimi anlamışsın, bakalım alışabilcek miyim. bazen hafta da bir bazen iki hafta da bir gidiyorum ama bu fazla. onu bir zamanla yenerim umarım

• umarım amacına ulaşırsın :) iyi şanslar :)

Kızlar Ne Diyor 1

• Bence ailene duskun olman guzel bisey kurtulmayi dusunme. Ben suanda ailemle yasiyorum ama okul icin baska sehire gdicegim zamani dusunuyorum hep gormek isterim heralde bende senin gibi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...