Dünya Üzerinde işgal altında olduğunu ve direnişinin haklı olduğunu düşündüğünz toplum veya siyasi örgüt varm?

evet arkadaşlar ben özellikle kafkas bölgesinde çeçen direnişinin haklı olduğunu düşünüyorum çünki bunca yıl bütün dünyanın bildiği çeçenistan diye bir ülke vardı fakat rusya zamanında bu topraklara göz dikti ve işgal etti halkı ise hala dağlarda rus askerleri ile çatışıp şehit oluyor. geçenlerde rusyada tren istasyonuydu sanırım bir bombalı saldırı yapıldı saldırıyı yapanlar ise rusların çeçenistan savaşında şehit ettikleri askerlerin veya direnişçilerin eşleri takma isimleri "KARA DULLAR".

ruslar bunlardan it gibi korkuyor hatta bırakın rusyada bir yakınınıza toplu taşıma veya buna benzer yerlerde selamın aleyküm dediğiniz zaman tutuklanma riski çok yüksek bizzat yaşadım ve yaşayanlarıda biliyorum adamlar çok fena tırsıyolar :)

1|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• doğal kaynakları ve cografı konumları yuzunden hıc kımseye zararları olmayan ama kenıdlerınıde savunucak pek gucu olamayan toplumların guclu devltlerın tarafından İŞGAL EDİLMESİ SÖMÜRGE ALTINA ALINMASI ne yazıkki kötü bir okadarda utanç vericidir.

Bu durumda kalıp ve halkın ızdırap işgence görmesi kötü şartlar altında yasatılmasıda cabası.

Bir türk ingilterede restranta girer menüyü istediğinde garson ona sen türksün sizi hiç sevmeyiz çanakkalede çok askerımızı öldürdünüz siz barbarsnız diye tepki vermiş

türkün cevabı ıse E ORADA NE İŞİNİZ VARDI ?

0|1
    1|1

Kızlar Ne Diyor 3

• Okul basıp 100den fazlası çocuk 300 rehine öldürmek haklı diyorsun.

Haziran direnişini sözde 'yakıp yıkıldığı' ve Abdullah Öcalan bayrağı açıldığı gerekçesiyle kınarsan çok gülerim ama çarpık haklı direniş anlayışına.

0|2
    0|1
    • senin vatanına saldırıp çoluğunu çoğunu katledecekler birde yetmişyormuş gibi vatansız kalacaksın sonra onlara öpücükmü atacaksın elbette insanın bir patlama noktası var benimde çoluğumu çocugumu öldürecekler topunu keserim. sen öcalan için yapılan direnişin haklı olduğunu düşünüyorsun demekki dikkat et sorumda işgal altında olan ve direnişini haklı bulduğunuz olaylardan bahsediyorum.

• Allahını seversen gabara niçin çıkar o yosun tutmuş itler ?

• 12 Eylül dönemi Diyarbakır, 1800 evler işkenceleri, tecavüzler, dışkı yedirmeler, yakılan köyler 90'larda Kürt politikası, kayıplar, faili mechuller, kayıp çocuklarını ararken her cumartesi coplanan anneler, 2000'ler Hayata Dönüş Operasyonu, 2010 Uludere, bir de ülkenin bir yanındaki insanların günlük yaşamı bu haldeyken, diğer yanındakilerin hiçbirşeyden habersiz günlük yaşamına devam etmesi, ona yansıtılan kadarını bilip kinlenmesi.

• çinin baskısı altında olan tatarlar,arakanda Müslümanlara uygulanan,filistinde hakeza..

0|2
    0|0
  • Birkaç yıl sonra bu soru sorulduğunda Türkiye cevabı almamak içten değil...

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 5

• Biz Türkiye. Cumhuriyet kurulduğundan bu yana yaklaşık 90 senedir sömürülüyoruz. Ak Parti'nin gelişi ile birlikte bu sömürü biraz olsun azaldı. Başbakan bunu net açıkladı 10 sene de Türkiye 642 milyar doları kurtardı.Yeni dünya düzeninde artık toprak fethi diye bir şey yok fikir fethi ve faizle sömürü var.Bu yüzden başbakanın arkasındayım. Diğer parti insanlarında bu potansiyeli ve samimiyeti göremiyorum.Bekara karı boşamak kolay birileri lafta birbirleriyle yarışır biz icraatte.

0|1
    1|2
  • Herkes direnişinde haklıdır.

0|0
    0|3
  • Türk gençliği.

#direngezi

1|0
    1|3
    • neye direniyorsun ?

• "Bu karambolde İstanbul ve Ankara belediye seçimlerini alabilir miyim" çabası dışında hiçbir şeye odaklanmayan, hiçbir şeye aldırmayan, sadece papağan gibi "Kutuya bak kutuya" deyip duran bir partiye ülke emanet edilebilir mi?

• Açıklayamadın.bidon kafalısın tabi.

• çeçenler ve kosovalılara üzülüyorum...

0|1
    0|1
    • aslında çok var ama benim ilgimi en çok çeçenler çekiyor nedendir bilmem belkide birazda İslam için yaptıklarındandır.

• çinde uygurlar

ispanya da katalunya

Rusya da çeçenistan dağıstan yakutistan çavuşistan vs.

0|1
    0|1
Yükleniyor...