Savaş fotoğrafçısı olmak ister misiniz?

Savaş fotoğrafçıları kendilerini çılgın, hatta deli olarak nitelendirirler. Mesleklerini, canlarından önemli sayıp savaşın içine girerler ve yıkımı sanatsal(!) yönden görürler.

Bir savaş fotoğrafçısının ödül aldığını konu edinen bir kısa film, link

Kendinizi o kişinin yerine koyabilir misiniz? O cesareti kendinizde bulabilir misiniz?

Varsayalım ki bir savaş fotoğrafçısısınız ve öyle bir fotoğraf ile ödül alacaksınız, kendinizi nasıl hissedersiniz?

Teşekkürler.

0|0
5|22

En İyi Erkek Görüşü

• Fotoğrafçılığı çok severdim, en sevdiğim hobilerimin başlarında gelirdi lakin bi' gün çektiğim bütün Fotoğraflar / resimler silinince bi' anda soğudum bu hobiden..

Ben istemem artık, hevesim kaçtı..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Bir ya da iki ay önce bu soru sorulmuştu sanırım. Ancak savaş fotoğrafçısı olmak istemezdim. Cesaret ile alakası yok ama.

Çünkü Kevin Carter örneği var ortada. İnsanların yardıma ihtiyacı var ama onlar yardımda bulunmuyorlar.

1|0
    0|0
    • Arama yaptım ama görmedim böyle bir soru ve kısa film.

Örnek uygun oldu, haklısınız. Bu biraz da vicdanla ilgili sanırım.

• Aramada bir şey bulmak zor.

• Aslinda bir ara gazeteci olmak cok istemistim ama olmadi.Hemde Savas muhabirleri benim ilgimi cekmisti hep.

Kisa flimi izleyemiyorum netim yavas.Ancak eger ben onun yerinde olsaydim yaptigim isten zevk aldigimida hesaba katarak oldukca mutlu olurdum

1|0
    0|0
  • kıyamam ben insanlara.

1|0
    0|0
  • off tam benlik zaten mesleğim de sayılır

1|0
    0|0
  • İsterim. El bombası tam adamın g.tünde patlarken çekerim asrın ödülünü alır parayı koyar miami ye tatile giderim -.-

0|0
    1|0
  • mayış ne kadar?

sigorta var mı?

2|0
    0|0
  • Olmak ister miydim? İsterdim! Cesaretim var ama oyle bir yetenegim yok.

Bence savaslar olmasin ve fotografcilar gulen cocuklarin fotograflari ceksin.

Daha guzel olmaz mi?

1|0
    0|0
    • Tabii ki çok daha güzel olur. Öyle olsa keşke...

• Belki bizden sonrakiler basarabilir bunu.

Biz uzerimize duseni yapalim.

Ve 5*:)

• ben katiyen olmam ama belli mi olur paralar risk almak için değerse neden olmasın..

1|0
    1|0
  • Hayır dayanamam dünyanın zulmune kalbim cok hassas bu konuda

2|0
    0|0
  • ne işim var savaşta . dergilere hatun fotoğrafları çekmeyi tercih ederdim.

2|0
    0|0
  • İstemezdim. Fotoğraf çekecem diye, bok yoluna gitmenin bir anlamı yok yani.

2|0
    0|0
  • yapamazdım :(

1|0
    0|0
  • Fotoğraf çekmeyi çok fazla seviyor iyi kareler yakaladığımı da düşünüyorum..

*Heyecanın tavan yaptığı nadide anlardan olurdu o an..

1|0
    0|0
  • hayattaki herşey filmdeki gibi değil !

1|0
    0|0
  • Asker olup adam öldürmeyi yeğlerim, arada da ayfon 5 s imle çekerim denk geldikçe sfsfd

2|0
    0|0
  • Evet kesinlikle isterdim...

1|0
    0|0
  • savaş tanrısı filmini çok severim

1|0
    0|0
  • ne fotograf cekmek isterdim nede ödül

1|0
    0|0
  • olabılır o cesaret bende oldugunu dusunuyorum :) ınsan gururlanır tabı odulu alınca :)

1|0
    0|0
    • Kısa filmde ödül alan kareye baktınız mı ve o karenin nasıl çekildiğine? Küçük kızın gözlerindeki 'Kurtar beni!' ifadesi...

• Bu konudaki en iyi örnek Kevin Carter. Zaten daha sonra intihar ettiğinde bıraktığı mektuplarda 'Çocuğu kurtarabilirdim, makinemi bırakıp onu kucağıma alıp yardım çadırına götürebilirdim. O an sadece gazeteci olduğumu düşünüyordum, şimdiyse önce insan olduğumu...' diye yazmış.

• İsterim ablam tehlikeli bir iş ama

1|0
    1|0
  • Ben her zaman savaşmayıp sevişme taraftarıyım <3

2|0
    2|2

Kızlar Ne Diyor 5

• Daha önce izledigim bir videoydu.

Kesinlikle istemezdim...Yapamazdim da bundan eminim.

Insanlar aci cekerken,öldürülürken karsilarina dikilip ya da kuytu kösede fotograflarini

cekmek tüylerimi diken diken ediyor adeta düsünürken bile.

Insanoglu birbirini kollamali,yardim etmeli.

Karsisina gecip seyirci olmamali.

Bir vicdanim var benim...Ne pahasina olursa olsun karsimda,gözlerimin önünde biri

aci cekerken,yardima muhtacken,savasin ortasinda,

ilkbaharda cicek resimleri cekiyormuscasina sakin kalamam.

...

1|0
    0|0
    • Ben de böyle düşünüyorum. Kesinlikle yapamazdım. Vicdan azabından ölür insan...

• Kevin Carter örneği var bir de... Çok acı.

• Biliyorum...icimi parcalamisti o kare. :(

• Benim asla yapamayacağım işlerden biridir bu. Değil savaşın fotoğrafını çekecek kadar içinde olmak savaş dendiğinde bile tüylerim diken diken oluyor üzülüyorum.

2|0
    0|0
  • Başlığı okuyunca aklıma direkt bu kısa film geldi. Büyük konuşmak istemiyorum ama açlıktan öleceğimi bilsem yine de yapmazdım bu işi. Vicdan azabı berbat bir şey.

1|0
    0|0
  • Evet olmak isterdim 2 güne sağ cıkamazdım yalnız -.-

2|0
    0|0
  • uzaktan izlemeye bu yürek dayanmazken...

1|0
    0|0
Yükleniyor...