Spora başlıcam yağsız,tuzsuz,şekersiz yememe gerek yok demi?

arkadaşlar öncelikle baya bir zayıfım kilom 61 boyum 1.77.

Bir sporcu arkadaşım var ben internetten okuduklarımı sordum ona işte yğsız felan yemem lazımmış dedim ne bulursan ye dedi senin şişmanlaman lazım dedi önemli olan o yağları yakıp kasa çevirebilmen dedi yağlı tuzlu diye seçme dedi siz bu konuda ne düşünüyosunuz

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• öncelikle yağlar kasa çevirilmez. yağlar eritilerek altındaki kas tabakası ortaya çıkarılır ki bu durumun seninle hiç bir alakası yok bu olay yağlı insanlar için.

arkadaşınında dediği gibi şimdilik "ne bulursan ye" ama belli bir dönemden sonra sen özen göstermeye başlamalısın. örneğin şuan 61kg boyuna göre çok az. 70kg'ya kadar köpek gibi ye ondan sonra yağı kes sadece karbonhidrat ve protein ağırlıklı beslen. zamanla kilon arttıkça karboyuda azalt.

şimdilik hayvan gibi yemek yiyip hayvan gibi antreman yapman lazım :)

0|0
    0|0
    • kardeşim ben tuzlu ve şekerli şeyler yiyebilirmiyim azda olsa lütfen olumlu bişey söyle::D

• yok onu demiyoru benim yüzüm şişman zaten çok zayıf olmmam rağmen yanaklarım çok şiş yüzümde yağ tabakası felan varsa onlar eriyiop yüzüm şekil alırmı zayıflarmı kilo alarak ve spor yaparak

• kilo alarak çok bir değişiklik olacağını sanmıyorum. kilolu olup kilo versen olurduda kilo alıpda yüzün nasıl küçülsün ki.

Kızlar Ne Diyor 2

• Evet ama bu sağlıklı kilo almak değil ki yağlanırsan kasların gözükmez

0|0
    0|0
  • çok yeme sen yinede

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Arkadaşın yanlış söylemiş kasların proteine ihtiyacı vardır yağa değil. yağı kasa çevirme diye bir mantıkta yok eğer spora başlamışsan zaten hocan seni kas değil çoğunlukla terleme yağ yakma ünitelerine yönlendirir. Sonra ağırlıklara geçersin Düzenli beslenme olmadığı sürece kasların gelişmez her gün 500 gram protein tüketmen gerekiyor .

0|0
    0|0
    • tuzlu ve yağlı yememde problem olurmu yani

• pek,i sporcu adamın yüzünde bir değişiklik olurmu vücudunda oldugu gibi yani mesela benimm suratım oval elmacık kemiklerim çıkarmı sporcular gibi

• O senin vücut yapınla alakalı birşey diyemem

• çay da şekeri,

akşamları patates cipsi bira çikolatayı, EKMEĞİ, FASTFOOD u bırak ve yatmadan önce vucuda yüklen sitede oturuyorsan merdivenleri in çık gün ve gün inip çıktığın merdiven sayısı artar ve tüm vucudunda ki kasları kullanırsın. bunları yaparak boksdan sonra 1.5 ayda 14 kilo verdim ve hala aynı kiloda seyir ediyorum.

0|0
    0|0
    • ama evde annemin yaptığı yemekleri yiyebilirim demi tuzlu yağlı felan bilirsin ana yemeğini bir sıkıntı olmaz herhalde

• aynen coni şekeri de. gnc de bolca destekler mevcut ama uzman yardımıyla al. ordaki herşeyi kullanmaya başlarsan sonunu ben bile düşünemiyorum

• pek,i sporcu adamın yüzünde bir değişiklik olurmu vücudunda oldugu gibi yani mesela benimm suratım oval elmacık kemiklerim çıkarmı sporcular gibi

• yağlar kasa falan çevrilmez hacı

0|0
    0|0
    • tamam ama tuzllu ve yağlı yiyecekler yiyememmi yasakmı olması lazımki?

Yükleniyor...