Etrafınızdaki insanlar ile sorunlarınızı paylaşır mısınız?

Herkesin sorunlari vardir kuskusuz

Hayat kimseye cok iyi davranmaz.

Bazi insanlar her sey yolundaymis gibi davranir her zaman.Anlatmaz,paylasmazlar.Kendileri cözmeye calisirlar her sorununu.

Bazi insanlar da bunun tam tersi konusurlar,paylasirlar.Öyle rahatlarlar,öyle bir yol ararlar.

Peki sizler genelde paylasir misiniz?

Yoksa herkese her sey yolunda taklidi yapip tümü ile kendiniz mi basa cikmaya calisirsiniz her sorunla?

Hangi tavri takiniriz,

Bir düsünelim mi?

dinlemelik; link

0|0
15|19

En İyi Erkek Görüşü

• Teşekkür ederim soru sorduğun için :)

Sorunu cevaplamak istediğime rağmen cevaplayamıyorum özür dilerim.

Çok şey yaşadım, çok acı çektim, çekiyorum.

Bazen sigara, içki anlık teselli oluyor.

Ama çözümü gerçekten zor.

Hani ''Yazsam roman olur'' derler ya o cinsten bir senaryo bizimkisi de..

Bilmem ki nasıl unutulur?

Şehir mi değiştirsek, uzaklaşsak milletten..

Şarkılar da olmasa..

1|0
    0|0
    • Ben tesekkür ederim asil :)

Alkol,sigara insanlarin sigindigi bir limandir sadece.Asla cözüm degildir.

Son sözleriniz bana su satirlari hatirlatti rahmetli Can Yücel'den,

Küçük bir sahil kasabasına, bir başka ülkeye, dağlara, uzaklara

Hayatından memnun olan yok, kiminle konuşsam aynı şey

Her şeyi, herkesi bırakıp gitme isteği.

Öyle “yanına almak istediği üç şey” falan yok.

Bir kendisi. Bu yeter zaten.

Her şeyi, herkesi götürdün demektir.

• Paylaştığın şiir durumu özetleyecek nitelikte.

Sen mutlu ol hep güzel insan, teşekkür ederim

Sigara,alkolun yanına senin cümlelerini de ekleyelim.

• Okumak isterseniz tümüyle bir göz atin; link

Cok tesekkür ederim...siz de hep mutlu olursunuz insallah...

Erkekler Ne Diyor 18

• Ben sorunlarimi kendim cözme taraftariyim genelde fikir alisverisi bulundugum insanlar var.Örnegin babam ya da ablam ama nihai cözümü ben bulurum.

Ancak tam tersine herkes gelir bana sorununu anlatir fikir edinir.Ama bende o paylasimcilik yok.

1|0
    0|0
  • İnsanlar bencil. Herkes kendi külünde savrulup giderken kim senin derdini dert edinir ki.

Sürekli yaşadığım bir klasik mesela; Sınavlardan kötü aldım diyorum, arkadaşım ben de kötü aldım ya da benim iyi gibisinden cevaplar veriyor. bu sadece sınavda olan birşey değil genelde her konuda böyle oluyor. Herkesin ben derdine düştüğü bir dünyada yaşıyoruz.

Paylaşmak iyidir tabi ama doğru insanlarla..

1|0
    0|0
  • evet paylaşmak zorundayız Efendim ama kattiyen herkezle değil

ben bir kişiyle paylaşıyorum icimizde kalmamalı ve akılda danışmalı tarafsız bir gözle daha iyi anlaşılıyor ve terazide hile olmuyor

2|1
    0|0
  • link :)

1|0
    0|0
  • ketum kelimesinin anlamıyım herkonuda öyle diyim sen anla;)

1|0
    0|0
  • kımseyle paylaşmam mutluyum der geçerım kımsenın bılmesıne gerek yok bana bı yararıda yok hıç arkadaşım yok zaten bazen kendı sesımı bıle unutuyorum

1|1
    0|0
  • anlatmam anlatılmasını istemem sorunum neyse ve kiminle ilgiliyse onunla konuşarak çözmeye çalışırım yoksa kimseye anlatmam en yakın arkadaşıma bile

1|1
    0|0
  • Etrafımızdaki insanlarla sorunları mı niye paylaşayım yahu.

1|0
    0|0
  • mutlaka anlatırım ama herkese değil anlatınca rahatlıyor insan çözüm bulamasa bile...

1|0
    0|0
  • Asla paylaşamam hep kendi içimde yaşarım. Maalesef..

1|2
    0|0
    • Peki bu tavrinizin bir nedeni var mi?

• :)

Iyi sanslar dilerim.Hicbir caba karsiliksiz kalmaz,unutmayin.

Rica ederim,iyi geceler.

• İnşallah öyle olur.

İyi geceler..

• Sorunlarımı değil genel de iyi sonuçları paylaşmayı daha çok severim. Zaten herkesin derdi çiker öbürünün derdini.

1|0
    0|0
  • Herşey yolunda der kendim debelenip dururum...Bu seferki dinlemelik beğenmedim...Yaz daha iyimiş dilime dolandı...

1|0
    0|0
  • Çok nadir

1|0
    0|0
  • samimi olduklarımla belki

1|0
    0|0
  • sorunlarımı paylasmam , sorunumun içinde o olmadıgı surece sormamda

1|0
    0|0
  • Anlatırım millete sonra yayılır olaf sonra çekerim emaneti beynime

1|0
    0|0
  • Önemli sorunlarımı aileme bile anlatmam, gülücüklü maskemi takar kendim düşünür kendim araştırır kendim çözerim. Kimsenin ruhu bile duymaz.

1|0
    0|0
  • Ben derdimi tasamı kimselere söylemem. Zira dostuma söylesem üzülür, düşmanıma söylesem sevinir.! Hz. Ömer

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Bu soruyu sorduğunda düşündüm durdum.Ben hayatımda sanıyorumki hiç bir kere bile sorunlarımı birileriyle paylaştığımı düşünmüyorum.Ailemle bile.Sorunum olduğunda bu her türlü sorun olabilir bir şekilde kendim çözüyorum.O nedenle ben biliyorumki benim ekonomim kötüleşmiş olsa ben birisinden bir bardak su bile isteyemem.Aç kalırım.Derdimi birisine anlatamam ve belki bundandır hayatta hep yanlız duruşum ve durmak isteğim.Birilerine muhtaç olmayı sevmiyorum.Ben insanlara 100 kere yardım etsemde zamanı gelince onların bana elini bile uzatmayacağını bildiğim için sorunum, derdim zorluk yaşasam bile hep bunları içimde kendimce çözüyorum.

1|1
    0|0
    • Sizi takdir ettim

Bu bahsettiginiz hal,tavir zor,yorucu ama belki de en güzeli...En dogrusu.

Ben de size hayat yolunda kolaylik dilerim o zaman. :)

• Aynı güzel dilekleri senin için ve hepimiz için dilerim :).

• seansı 250 liradan psikolog denen nanenin başını şişirmeyi seviyorum. yaşasın modern hayatın saçma yaşam biçimleri :p

hayır, anlatmıyorum. çok zordur benim bir şeyler anlatmam. hele durup dururken kendi dünyamdan bahsetmek hiç adetim değildir. istesem de yapamıyorum diyebilirim hatta. tabi iyi bir şey değil bu.

3|1
    0|0
    • :))

Ne güzel bir giris oldu o öyle

Aslina bakarsaniz bunun iyi yönleri de var.

Artik cok fazla güvenilebilecek insan yok malesef.Herkese her seyi anlatmaktansa ketum olmak

daha iyi gibi geliyor bana.

• ben teşekkür ederim. güldürdüysem ne güzel.. iyi geceler :)

• Tesekkür ederim :) Size de hayirli,mutlu geceler.

• eksik olarak evet.

yani kimsenin özelime girmesine müsade etmem. kendime yakın bulduğum kişilere bile sınırlar koyarım. bilmiyorum. amacım gizem yaratmak falan da değil ha. antin kuntin huylarım var ve hep bu yüzden kaybettim.

2|1
    0|0
    • Insanlar ile her daim arada bir mesafenin olmasi güzeldir.Buna katiliyorum.

Sizi iyi anliyorum,zira ben de öyleyim diyebilirim.Gizem degil amac,korunma ic güdüsü.

Insanlara güven olmuyor malesef...

Anlatmakta zaten kolay degil.

...

• her zaman gelirim :) güzel geceler muk.

• Cok güzel... :) Hayirli,mutlu geceler size de

• Kolay kolay değil. eşimle alakalı bir sorunum varsa özellikle kendi aileme anlatmamaya özen gösteririm. 2 tane yakın arkadaşım var. birisi internetten tanışıp yıllardır konuştuğum insan. onlarla dertleşirim en fazla

1|0
    0|0
  • herkese anlatılmaz,zaten bazıları insanın kendine özgüdür ben çözmeye çalışırımsorun varsa sorun değil bir sıkıntı ise mektup yazarım Allah'a sonra yakarım onu..yazıya dökmek iyi gelir bana.herkese herkes söylenmez bunu bilyorum ama dostlarıma kendim hakkında gereken bilgileri veririm

1|0
    0|0
    • Herkese anlatilmaz,buna tümü ile katiliyorum

Güzel bir düsünceymis...Yazmak gercekten de rahatlatir insani.Güc verir inanclar.

• teşekkür ederim.bir de hastaneler ve mezarlıklara anlatmak gerekmiş kendi acının ne derdinin nekadar acz olduğunu gör diye..

• Ben tesekkür ediyorum

Ölümlü dünya...bunu unutmamakta fayda var kuskusuz.

• Gülümsemek en iyi maskedir ^^

1|0
    0|0
    • Ona ne süphe... :)

• Hmmm...

Bilemiyorum,dinlemelik diye her sorumun sonunda paylasirim.Kisi beni mi kasdetti onu da bilmiyorum acikcasi ama ben degilimdir muhtemelen.

Cok yapan var galiba ben de birkac kez rastladim su günler. :)

• Deli midir nedir anlamadım bende :)

Önceki sorularımı da görse önyargıçlı davranmazdı böyle eminm.

• Annem benim en büyük dert ortagim ve beni en iyi hatta benden iyi anlayan kisi..

1|1
    0|0
  • Genelde kendim halletmeye çalışıyorum.

Biriyle paylaşırsam hakkaniyetli bir şekilde anlatabileceğimden şüphe duyduğum için..

Eğer çok sıkışırsam çözüm getirebilecek biriyle konuşurum

1|0
    0|0
    • Belki de bu en güzelidir...

Insanlar kendi sorunlarini evvela kendileri cözmelidirler.

Fakat fikir almakta önemli ve gereklidir.

• kolay kolay anlatmazdım bir ara dedim ki kızım sen kendin çözmeye çalışıyosun herşeyi ondan sorunlar büyüyor en iyisi anlatmak dedim,anlattım ...

şimdi ise gene anlatmama kararı aldım en iyisi sadece dinlemek...

1|0
    0|0
    • Galiba... :) galiba.

Nedendir bilmiyorum ama cevabinizi gördügüm an su sarki geldi aklima,actim.

link

• insana güvenmeyi bir kenara bırakmalı belki de...sahası ben bu konuda daha ne yapacağını bilemeyen biriyim,sadece kendime güvenmekle yetiniyorum şimdilik,yarınlar neler getirir hiç bilemiyorum...

• Kendinize güvenin en basta...

Fakat insanlara bazen bir sans vermek gerekir.Fakat katiyen herkese degil.

Bunu da zaman gösterir tipki dediginiz gibi,

yarinlar neler getirir hic belli olmaz.

• Paylaşmam yüzeysel bir şekilde paylaşırım ama detaya inmem..Kimseye güvenmiyorum kendim çözebildiğim ölüçüde çözmeye çalısırım -.-

1|0
    0|0
  • şarkıyı begenmedim ama

1|0
    0|0
  • Sorunlarımı anlatmayı sevmem, bir tek arada bir hicazkar'la dertleştiğim zamanlar oluyor. Onun dışında eşim en iyi dinleyicim ve çözüm ortağımdır, her sorunu onunla paylaşırım ve fikir danışırım. Zaten eşime anlatamayacağım bir sorun da olmuyor çok şükür. O benim hayat arkadaşım, dert ortağım...

1|0
    0|0
    • Insanin hayat arkadasi en iyi dostu,en iyi sirdasi olmalidir...Dert ortagi.

Adiniza sevindim.Allah bozmasin hic bir zaman... :)

• Haklısınız. Teşekkür ederim. Amin inşallah :)

• eğer beni dinleyen varsa paylaşırım ama bir süre sonra pişman olurum. çünkü yeri geldiğinde aleyhine koz olarak kullanabiliyorlar. mümkünse hiçbirşeyini anlatmamak en iyisi..

1|0
    0|0
  • Annemle paylasıyorum genelde annemın destegı büyük oluyor. Benım ''sorun'' olarak gördügüm seyın aslında sadece benım büyütüp önüme koydugum bır ''hıc '' oldugunu anlamamı saglıyor.

Onun harıcınde annem harıc kımseye artık sorunlarımı paylasmıyorum, sankı anlatınca daha cok büyüyor gıbı. Eskıden olsa anlatırdım herkese ıcımde durmazdı hıc bırsey ama artık bu hosuma gıtmıyor.

Etrafımda umursamaz pozıtıf ınsanlar görmek ıstıyorum.

2|0
    0|0
    • Anneler...iyi ki var onlar. :)

Güzel bir destekciniz,dinleyeniniz varmis.

Annelerden ala yol gösterici mi vardir.

Haklisiniz.

Insan enerji dolu,pozitif insanlar görmek istiyor etrafinda.

Kisi kendi sorunlari ile bogusurken etrafinda dertler ile dolu olmasi daha bir agirlastirir her seyi

Daha bir zorlastirir.

Umarim istediginiz gibi olur

• Sağolun ıyı dıleklerınız ıcın :)

• Aslında en iyisi anlatmamak. Anlatınca kimse derdine çare bulamaz. Sadece iyi hissetmeni saglamak için birkaç klasik cümle söylerler. Bizim istedigimizde zaten bu cümleyi duymak. Kendi kendimize defalarca söyledigimiz bu cümleyi, başkasındanda duyunca, bu cümlenin üstüne mührümüzü atar ve onaylarız. Üzülme herşey düzelicek!

1|0
    0|0
    • Peki bazen bu cümle bile rahatlatmaz mi insani dersiniz? Yetmez mi iki kelam...

• evet demin birisi yazmıştı benim cevabımın altınada

• Biliyorum,bütün bayanlarinkine yaziyor.Tipime kac puan verirsiniz diye.

Sizlere de yazdi ama sildim ben derhal

Yükleniyor...