Afganistan hakkında neler biliyorsunuz

görsel ve yazılı medyada duyduklarımızla afganistan denildiğinde aklımıza neler geliyor

cahil ve eğitimsiz bir ülke

taliban

uyuşturucu

kara burkalı kadınlar

peki bu kadar baskıcı bir toplumun cinsel hayatlarının nasıl olduğu hakkında bilgi sahibimisiniz

afganistanda, eşcinselliğin ciddi anlamda yoğun olduğunu,

erkeklerin birbirlerine olan ilgisinin, avrupada her hangi bir ülkede bile bu kadar yaygın olmadığını

açık bayanların, çarşı pazar gibi yerlerde güvenli bir şekilde gezemediğini biliyormuydunuz

peki bu gerçekleri neden medyada duyamıyoruz, neden habersiziz

bir bilginiz var MI ?

0|0
5|5

En İyi Kız Görüşü

• Eşcinselliğin ülkelere göre artıp/azaldığını zannetmiyorum, eğer zorunlu göçler yoksa. En fazla baskıyla doğrultulu olarak toplum önünde görülmesi azalır, gizli saklı sevgililer zorunlu evliliklerle çarpık ilişkiler haline dönüşür, sözde temiz toplum yaratılır. Erkeklerin birbirine karşı ilgisi neye göre hesaplanmış bilmiyorum, eğer sokakta el-ele tutuşan erkeklere bakılarak böyle bir kanıya varıldıysa doğuda yaygın bir durumdur .

Bir de burka giymek zorunda olan kadınları, kendi kıyafetlerini kendileri seçebilen kadınlara tercih eden arkadaşlar var. Mümkünse bir burka giyip toplum içinde yemek yemeyi denesinler. Hatta yemeği de boşver giyip, direk karşıya bakmaları yeterli, görücekleri manzaranın, kümes hayvanlarından bile kısıtlı olacağını bilmek ne hissettiricek bakalım.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Satılmış medya ne kadar bilmemiz gerekiyorsa o kadar gösterir..Ya birilerine sevimli görünecekler ya da toplumun dine ve ülkeye bakış açısı değişecek diye baskı gördüklerinden saklamak zorunda kalırlar..

Bir kaç şey de ben ekleyeyim :

Akraba evliliklerinin en yaygın olduğu ülkedir..Kadınların evlendirilme yaşı 10-12 olup kendileri için seçilen eşe hayır deme şansları hiç yoktur..Aile içinde söz hakları yoktur..

Afganlı erkekler paraya ihtiyaçları olduğunda, pakistandaki mülteci kamplarındaki fakir aile kızları ile düzmece bir evlilik yaparlar..Kızlarının iyi bir aileye gelin gittiğini sanan aileler sevinir.. Sonra erkekler, bu kızları Kuveyt, Suudi Arabistan'ın zengin şeyhlerine götürüp satar ve büyük paralar kazanırlar..

0|2
    0|1
  • hiçbir ülkenin-milletin-topluluğun-insanın cinsel hayatı ilgimi çekmiyor.

afganistan tarihi, siyasi hayatı, dış politikası daha ilgi çekici benim için.

2|1
    1|0
  • Dünyanın en çabuk hafız yetiştiren ülkesiymiş. kadınlar yarı çıplak sokağa çıkmadığı için olsa gerek. zorbalığa karşı da olsam maymun kılıklı (çirkin değil çıplak olmaları sebebiyle) kadınların yaz kış sokaklarda fink atmalarından iyidir. ayrıca genelde mavi ve açık kahve burka giyerler. uyuşturucu amerika denilen dünyayı kirleten kuduz köpek tarafından ülkeye sokulmuştur. dünya çapında 48 ülkenin işgaline direne bir ülkenin insanlarını eleştirmek sana düşmemiş.

0|0
    1|0
    • bir kadının özgürlüğü gereğince istediğini yapmasındansa ezilip çamur olmasını yeğlediğin için üzülüyorum bir erkek! olarak

• gerçekler öyle değil işte, medya bize sadece gördüklerimizi gösteriyor

• Ben afganistanı gördüm gözümle.

• Afganistanı anlatan bir kitap okumuştum. Uçurtma avcısı kitabın adı. Nerden nereye gelmiş ülke..Çok üzücü. Orda yaşayan kadınlara ayrı bir üzülüyorum.

0|0
    0|0
    • bende o kitabın filmini seyretmiştim, ama bilinçli bir şekilde bazı gerçekler dünyadan gizleniyor

Erkekler Ne Diyor 5

• verdiğin bilgiler doğrudur çok önceden öğrenmiştim,umuttum ama.Hatırlattığın için sağol.Cevaba gelince medya maalesef ipleri elinde tutanların maşası konumunda olmuştur hep ve bilmemiz gerekenlerden fazlasını vermiyorlar maalesef:S..iç karışıklıklar bu yüzden çıkar.Halkımızın bilinçlenmesi lazım kesinlikle...5 yıldız...

0|1
    0|0
  • erkekler kadın kılığında giyinip erkeklerin önünde dans ediyor şehvet uyandırıcı! şeyler yapıyorlar. bir haberde okudum bu gelenek hala yaygınmış çokca

0|0
    0|0
  • afganistan denildiğinde askerdede kullandığım rpg-7 geliyor aklıma ...çok deli kullanıyorlar :=))

0|0
    0|0
  • dünyanin en kaliteli otunu ürettiklerini düşünüyorum

bir nefesta tak kafa guzel

0|0
    0|0
  • En çok müslüman nufüslu ülke diye biliyorum.Ve bu dediklerinle yan yana getirince şaşırmadım hiç:)

0|1
    0|0
    • medya bize bilmek istediklerimizi gösteriyor sadece

• o ülkeden bahsetmiyorum,

bizim medyamızdan bahsediyorum, insanlar herşeyi görsel ve yazılı basınedena öğreniyor ve internetten, ama bu konu çok önemli bir konu olmasına rağmen ben bile bu gerçekleri yeni öğrendim

• Ben de bizimkinden bahsettim.Hırsız derken de hükümetten bahsediyorum:)

Yükleniyor...