Dürüstlük, erdem, ahlak üzerine

bakıyoruz, sürekli bir şekilde

ahlaktan dem vuranların ciddi anlamda ahlaksız

insani olgulardan dem vuranların ciddi anlamda kişiliksiz

dürüstlükten dem vuranların, ciddi anlamda kaypak olduğu bir dönemde yaşıyoruz,

toplumsal baskının, ön planda olduğu bir coğrafyada yetiştirilmekten dolayı kendimiz olamıyoruz

kişilik sorunu yaşayan insanların kendilerini çok farklı biriymiş gibi tanıtmaları, bunun tezahürlerinden sadece birisi

genelde başka insanların hayatlarını yargılayıcı şekilde eleştirenlerin, aslında o hayatlara aç oldukları ve gizli gizli o hayatları yaşadıkları barizdir,

peki siz iki yüzlü müsünüz,

sizde böylemisiniz

yoksa olgun ve kendini bilen bir kişilikmisiniz

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Kimin nasıl olduğu beni ilgilendirmez, ama kişiliğini olduğundan farklı gösteriyorsa o kişiyi asla umursamam, varlığının bile farkında olmam. Zaten umursamak istesem de hangi kişiliğini umursayacağım? Olduğunu mu, olmak istediğini mi?

Bu konuda kimseyi eleştirmem. İyi biri olabileceğini düşünüyorsam yanlış davrandığını söylerim, hatta ima ederim sürekli, ama bir faydası olmuyorsa da uzatmam. Demek o böyle mutlu diye düşünürüm.

Özellikle sanalda birçok kişi yaşamak istediği hayatı sergiliyor, aslında yaşadığı hayat ve büründüğü kişilik bambaşka oluyor. Burada çok sempatik gelen biri eminim ki gerçek hayatta çok itici ve sıkıcı gelebilir. İnsanlar, yalnız kalmamak için her şeyden taviz verebiliyor, sanalda bile olsa. Sadece kendileri açısından üzülüyorum onlar için, o kadar. Sonuçta illa ki kimlik karmaşası yaşayacaklar ve mutsuz olacaklardır.

İkiyüzlü biri değilim, bu konuda çok netim. Gerçek hayatta nasılsam buradaki yorumlarım da o şekildedir. Bilen bilir zaten. Kimseye kendimi sevdirmek için uğraşmam, ya da kimseye şirin görünüp yaranmaya çalışmam. Gerçek hayatta da böyledir. O kişilikte olduğunu anladıklarımdan da uzak dururum. Bu konuda olgun ve kendini bilen biri olduğuma eminim.

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 1

• ahlak bireyseldir

görecelidir

değişkendir

kesinlikten uzaktır

bu nedenle mutlak ahlak yoktur baythomasanderson :d

0|1
    0|1
    • ahlak evrenseldir küçük hn,

afrikada ilkel bir kabiledede aynıdır

gelişmiş isviçredede,

• ben de diye yazmalısın

bağlaç olan da / de ayrı yazılır lütfen dikkat edelim baythomasanderson :d

• oldu

gözlerim doldu

Erkekler Ne Diyor 2

• Ahlak benim için çok önemli bir kavram her alanda ahlaklı davranılması gerektiğini düşünürüm ve kolay kolay da kendimle çelişmem

Erkekler niye böyle YhA diye genelleme sorularından farksız olmuş bro

0|0
    0|0
  • ahlak kişilik üzerine bu kadar şey görmenden ötürü:)

tabiki iki yuzluyum

maske takmak insanı o kadar çok yoruyorki

yaş itibariyle benden daha iyi bilirsin diye düşünüyorum.

saten gördüklerinden yola çıktım :)

0|0
    1|0
    • tabulardan kurtulmak gerekli, :)

• tabu anayasal kurallara dayanmayan, mahalle baskısının bir ürünü işte, bir toplum kuralı

• bir toplumu toplum yapan o degerlerdir. kültürler bu sekilde genişler cok sesli olmak guzeldir.

tabular ahlaksızlık degildir prensiplerdir. ahlak estetiktir kim daha cok ahlaklı oldugunu kimin daha cok buna ihtiyacı oldugu belirler .

aslında sordugun soru nithczhe nin ahlak faşizmine yakın bir anlatımdır.

cünki kulturler önemli oldugunu anlatmak için hukukta toplumun ahlak yapısına göre deger alır

mesela hırsızı evin yatak odasında vurmak gibi.

Yükleniyor...