Halepçe 16 Mart 1988. Ne düşünüyorsunuz?

Hep kadın-erkek ilişkileri paylaşıcak değiliz.

Bu gün de Japonya'dan sonra Dünya'nın gördüğü en büyük katliamı paylaşmak istedim. Halepçe katliamı. Elma kokulu kimyasal gazlarla resmi olarak 5000 (gayri resmi çok çok daha fazla) insanın; kadının çocuğun bebeğin yaşlının gencin yani insanlığın Saddam Hüseyin'in talimayıyla öldürüldüğü günün yıl dönümü bu gün.

Hala anılarımda belli belirsiz televizyondan izlediğimiz görüntüler var.

Bir doğulu olarak belki de beni daha fazla etkilemiştir.

Görüş bildirmesenizde bu günü hatırlamış-öğrenmiş olmanızı istedim.

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Tam bugun cehennem'de saddam icin özel bir uygulama yapilmali. mesela 10 kuvvette bir ateste yaniyor ise 10 bin o da yetmez 10 milyon kuvvette bir ateste yanmali serefsiz.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Halepçe katliamı da diğer tüm katliamlar gibi insanlık ayıbı!..Dini, dili, ırkı her ne olursa olsun bir Türk olarak bu katliamı da şiddetle kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• katliam olduğu gerçeğini tartışmasız kabul ediyoruz ama neden sonuç ilişkileri bakımında ele aldığımızda iran-ırak savaşında sınırdan geçen ırak için düşman kabul edilen iran askerleri bu bölgede konuşlandırılmış savaşta olan ülkede bunun kabuledilebilirliği bütün dünyada farklı olmaz nitekim beklenen son olmuştur.

0|0
    0|0
  • Zaten bildiğim bir gündü.Belki de okuduğum bölümün siyasi olması ile alakalı olarak bildiğim birşey ama olsun en azından biliyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...