Kiracı hakları ile ilgili ?

Çok yakın bir kız arkadaşım şehir dışında bir öğrenci evinde kalıyor. Yanında bir kız daha kalıyor. Bu daireyi o arkadaşımın babası tuttu ama babasının mı yoksa kendisinin mi imzası var bilmiyorum. Arkadaşımın bu tuttuğu ev küçük bir yerde ve semtteki diğer evlere göre çok daha pahalı bir kirası var ve düzenli ödüyordu. Ama bu ay ev arkadaşıyla birbirine girdiler kız evi terk etti şimdi arkadaşımda evden çıkmak istiyor ama hazirana kadar sözleşme var emlakçı hazirana kadar olan parayı öde öyle çık diyor ama daha önce arkadaşım emlakçıyla konuştuğunda tamam çıkın demişti ama adam şimdi haziranın parasını da istiyor. Sormak istediğim şu yeni kiracı hakların göre arkadaşımın bu ay evden çıkma gibi bir durumu var mı çıktığında emlakçı bir şey yapabilir mi?

0|0
1|1

Erkekler Ne Diyor 1

• arkadaşın çıksın öğrenciye kimse bişe yapamaz bikere öğrencinin imzası mahkemede geçersiz sayılır yani o evden çıkıp gitse kanunen zırnık alamazlar:))) emlakçıka bu belirtilsin hemen çıkmanıza yardım eder

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• emlakçıya ne bu durumdan.. evin sahibi kimse, sözleşmede/tapuda kimin adı yazıyorsa ev sahibi olarak onunla irtibat kursunlar.. durumu anlatırsa ev sahibi anlayışla karşılayabilir.. eğer kafasına göre çıkıp giderse arkadaşın mağdur olabilir.. sözleşme var sonuçta..

0|0
    0|0
    • bir de bildiğim kadarıyla kiracı sözleşmeyi fesh edebiliyormuş bir bilginiz var mı?

• ben de kiracı olarak oturdum hala da oturuyorum..

3 kişi kalıyorduk kontrat benim üzerimeydi.. diğer 2 arkadaşım birden çıkmaya karar verdiler 1 hafta içinde evden ayrıldılar.. ev sahibiyle görüştüm olanı biteni anlattım.. yanıma yeni ev arkadaşı bulana dek sanki 3 kişi kalıyormuşuz gibi kiranın 3te 1ini ödemeye devam ettim.. anlayışla karşıladı yani ev sahibimiz..

bir başka evde de kontratın dolmasına 6 ay kala ayrıldım evden ev sahibiyle anlaşarak..

hiç birinde de emlakçıya söz düşmedi..

• çooook teşekkürler

Yükleniyor...