Sizce hayatta adalet var mı ?

hayatta adaletın olduğuna( ya da allahın adaletinin olduğuna) ınanıyrmusunuz? haksızlık yapanlanlar ,insanları uzenler,türlü türlü günah ,suç işleyenler sizce bu dünyada karsılıgı veriliyor mu? hiç şahit oldunuz mu böyle bir duruma ..biliyrm bazılarının belki bu dünya da cezası görülmüyor ama ahirette cezasını cekiceğinden eminim ..sizde böyle düşünüyor musunuz ?

0|0
5|13

En İyi Erkek Görüşü

• allahın adeleti olduguna inanıyorum ama insanların eşit olduguna inanmıyorum eşitlik yoksa nasıl bir adelet olabilir diyede düşünmüyo değilim

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• "Adalet" mi oda ne ? diyecek kıvama gelmişiz..

0|0
    0|0
  • Evet Adalet var. Sadece senin olduğunu bilmen yetmiyor. Hakkını kukukunu savunmasını, elde etmesini bilmelisin. Bunun için de hayatta deneyimlerin olmalı.

0|0
    0|0
  • nerede adalet varki hayatın kendinde olsun..

0|0
    0|0
  • Hepsi bu dünyada çıkıyor ahirete felan kalmıyor kimsenin yanına kalmaz yaptığı keser döner sap döner biraz geckir ama hesap döner

0|0
    0|0
  • Stirkoff, anladığım kadarı ile adalet ve eşitlik gibi konuları irdeleyen yazılar yazıyorsun; coşku ve kurtuluş hakkı üzerine de. doğru mu bu, Stirkoff?

evet, efendim.

dünyada geniş anlamda adalet sağlanabilir mi sence?

hiç sanmam, efendim.

öyleyse bu boktan yazıları neden yazıyorsun? kendini kötü mü hissediyorsun?

son zamanlarda pek iyi değilim, efendim. delirdiğimi düşünüyorum.

fazlaca mı içiyorsun, Stirkoff?

elbette, efendim.

çükünle oynar mısın?

anlayamadım, efendim?

...

1|0
    0|0
  • Bu resim bana tanıdık geliyo , önceden nikin var mı , ilk hesabın mı bu ?

0|0
    0|0
  • Rabbimin adaletine inanırım, ama kulun adaletine ve devletimizin adaletine inancım yok.hani derler ya İLAHİİİİ ADALET İŞTE.. aynen öyle,

0|0
    0|0
  • ilahi adalet mutlaka tecelli edecek.

0|1
    0|0
  • cennet ve cehhenmei görmeden adalet yok diyemem

0|0
    0|0
  • doğru demişsin ahirette cezası var muhakkakki ayrıca ''vicdan'' kelimesi var bu çok önemli onunda altını çizeyim sayın çıtıpıtı :)

0|0
    0|0
  • adaletsizlik ler hep olacak

0|0
    0|0
  • herşeyin bir şeyi vardır

0|0
    0|0
    • hayırı mı demek istedin :)

• haklısın herşetin bir sebebi var bu dunyada

• aynen öyle

Kızlar Ne Diyor 5

• ettiğinin cezasını çekeni de gördüm sefasını süreni de

bu dünya da adalet olduğuna inanmıyorum

diğer dünyayı bilmiyoruz sadece umuyoruz, inanıyoruz vs.

1|0
    0|0
  • Gün geliyor hülya avşar gibi yeeeeeesssssssssssss diyorum o derece adalet yerini buluveriyor

1|0
    0|0
  • hayır bu dünyada adaletin olduğuna asla inanmıyorum. kimse beni incittiği kadar incinmedi. eskiden haksızlığa uğradığımda kenara çekilir elbet cezasını bulur derdim ama gerçek şu ki öyle uzanan ilahi bir yardım eli yok. eğer zarar görüyorsan sende zarar verene zarar vereceksin bu kadar basit.

0|0
    0|0
    • belki bu dunyada cezası görülmcktr ahirette defteri dürülcektir..bazen mutluluk bıle bır ımtıhandır seni incitenler üzenler mutlularsa sımdı ılerde uzulmyckleri ne malum bekleyıp görmek lazım ..

• Adalet vicdandır ve Tanrı'nın vicdanı olduğunu sanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Adaleti dunya yok. Ama herseyin bir nedeni var buna inaniyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...