Gençler, kitap kurtları yardımınıza ihtiyacım var!

Efendim gündemi (severek olmasa da) takip eden bir insan sayılırım. Eğer siz de takip ediyosanız bugünkü gazetelerde Başbakanın Fethullahçılar için "haşhaşi" benzetmesi vardı gündemde.. Hasan Sabbah, haşhaşi falan deyimleri tanıdık geldi, bundan yıllar evvel bir arkadaşım bir kitap okuyodu, nasıl etkisinde kalmışsa sabah kalkıyodu Alamut Kalesi akşam yatıyodu Hasan Sabbah dilinde.. O zamanlar sallamıyodum amma velakin bugünkü o açıklamadan sonra o kitabı merak ettim. Malumunuz, elbette ki kitabın ismini ve yazarını hatırlamıyorum. Bu kitabı bilen, gören, duyan, okuyan falan varsa bana da bir el atabilir mi, o kitabın adı şu, yazarı şu diyebilir mi lütfen?

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Anadolu'da eski bir hikaye anlatılır.

Bir gün üç arkadaş bir birlerine yemin ederler, hangisi ileride mevki ve makam sahibi olursa diğer ikisine yardım edecek.

Bu üçlüden Nizamülmük, yıllar sonra Selçuklu devletinde makama sahip olduğu vakit sözünü hatırlar ve harekete geçer.

İlk arkadaşı Ömer Hayyam, ben devlet işlerine bulaşmak istemem. Sen bana maaş bağla bir köşede çalışayım der.

Diğer arkadaşı olan Hasan Sabbah ise sarayda entrikalar çevirir ve yükselmek ister.

Nizamülmük bunu fark edince saraydan onu kovar. Saray kapısı önünde Hasan Sabbah şu yemini eder;

"Bir gün geri döndüğüm vakit al kanlara boyanacaksınız"

Adam dediğini yapar ve Dünyanın gelmiş geçmiş en sayko ve kanlı terör örgütünü kurar.

Sabbah verdiği sözü tutar ve arkadaşını deşer..

Ondan sonra bu örgüt alıp başını yürümüştür...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• 'Vladimir bartol - alamut ' kitabindan bahsediyorsun sanirim.Ben de okudum , cok etkileyici bir kitap. Tavsiye ederim.

0|1
    0|0
    • eyvallah da ks'ye yeni üye olup (xper puanı=20), 22 gün önce sorulan ve toplam cevap sayısı 5 olan (yani popüler olmayan) bir soruya az önce cevap verdiğine göre, nokta atışı bir şekilde sorularımı incelediğin sonucunu çıkarıyorum. Gerçek nickin ne kuzum?

• Diyorum ya arama yerine hasan sabbah yazdim ve senin sorun cikti karsima. Yani seni ozellikle secmedim, tesadufensoru ararken karsilastim. Ne var bunda anlamadim.

Erkekler Ne Diyor 4

• Hassan Sabbah ve Alamutla ilgili çok fazla özelliklede yabancı yazarların eserleri mevcut acaba arkadaşın hangisini okudu kitapçıya gidip bir göz gezdir kitaplara tanıdık geleni al bence

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • sen alamut kalesi sonra da alamut kalesine dönüş ikisinide oku ama kitabını oku netten sipariş verirsin iki güne gelir izleme sakın kitabını oku söper bir şey

0|0
    0|0
  • kitabın adı "alamut kalesi"

yazar ; peter willey.

bu kale hakkında yazılı çok kitap var dostum..

0|0
    0|0
    • o muydu ki yav :((

kitap yeşil bir kitap mı panpa?

• kaleden ziyade hasan sabbah'ı anlatmış, roman tarzı bir kitaptı sanırım, ordan şeyetsek?

• kanka sana kolay gelsin.. bu kitabı almayacağından da eminim nedense..

Yükleniyor...