Yalnızlığın değerini biliyor musunuz ?

25 Ekim 2013

-------------------

İnsanlardan kaçıyorum. Onlar daha çok peşimden geliyor.

Anlamıyorsunuz ki, diğer binlerce "insan" gibi siz de anlamıyorsunuz.

Buna dayanamıyorum.

Yalnızlığa mı ? İnsanların sahteliğine.

Yalnızlığımı seviyorum. Bir tek onu seviyorum. Her gün benden nasıl faydalanacağını düşünen insanları görmekten, beni önemsiyor gibi davranmalarından, onların yalanlarından çok sıkıldım. Bir kaçış yolu aramaktan çok sıkıldım. Yoruldum.

Yazabildiğim tek yer burası, kimsenin okumayacağı bir deftere içimi dökmeye çalışıyorum ben. Konuşmaya çalıştıklarım bir bütünün parçaları gibi, hep eksik kalan bir parça var.

Keşke diyorum, keşke hiç uyanmasaydım o güne. Keşke hiç anlamasaydım ne olduğunuzu. İnsanlar hep sizi anladıklarından bahsediyorlar. Ne yaşadığınızı bilmeden, neler düşündüğünüzü bilmeden. Yalnızlığın ne olduğunu bilmeden. Sadece anladıklarını söylüyorlar.

Sizi dinlediklerinden bahsediyorlar, dinliyormuş gibi durduklarından hiç bahsetmiyorlar. Sizi seviyor gibi davranıyorlar, önemsiz olduğunuzdan hiç bahsetmiyorlar. Mutlu gibi davranıyorlar, yalnızlıktan bahsetmiyorlar. Hepsi mutlu olmanızı istediğini söylüyor, mutsuz olmanı istediklerinden bahsetmiyorlar. Hepsi birbirinin aynı, ama farklı olmaya çalıştıklarından hiç bahsetmiyorlar.

Siz hiç yalnızlığınızı kaybettiniz mi ? Ben bir kere kaybettim. İnsanlar sahip olup da kaybettiği şeylerin değerini daha iyi bilir derler, hiç yalnızlığa sahip olup kaybetmediyseniz bunu anlamanıza imkan yok.

Hissettiklerim. Hissettiklerimi kimse hissetmiyor.

Hissediyor, anlatmıyor.

Anlatıyor, rol yapıyor.

Sadece bana umut veren bir böceğim var benim. Bir de mavi bir kuş.

İnsanlar böyle değillerdi. Onlar sahte olmayı öğrendiler. Eğer onlar sahte olmayı öğrenebiliyorsa, sevmeyi de öğrenebilirler. Lütfen, sevmeyi öğrenin. Yalnızlığınızı sevin. Uyuduğunuz zamanları sevin. İstemeden uyandığınız sabah uykunuzu sevin. Kitapları sevin. Sevin.

Anlayamıyorum, iyi olan şeyler neden zor olmak zorunda ? Sevmek bu kadar zor olmamalıydı.

Her şeye rağmen yalnızlığımı tekrar buldum ve bu defa değerini iyi biliyorum. Lütfen bana yalnızlığımı hatırlatmayın, onu hatırlatanlar ondan daha kötü ve üzücü.. Ah yalnızlığım, sen yanlış zamanlarda benimle olan en doğru şeysin. Söyledim ya, ben herkesin yanında gülüyorum, yalnız kaldığım ilk anda hıçkırarak ağlıyorum.

İnsanlar, hiç değer bilmiyorsunuz.

Soru bekleyenler, peki ya siz ? Siz yalnızlığın değerini biliyor musunuz ? Peki ya bazı kelimelerimin arasındaki çift boşluğun değerini biliyor musunuz ?

-------------------

Şimdi dağılabilirsiniz.

link

0|0
1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• yalnızlık güzeldir.her şeyde bir güzellik aramayı bilirsen

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...