Kezbanın anlamı nedir ????

Kezbanın anlamını söylermisiniz? Kezbanın anlamını söylermisiniz?

0|0
7|25

En İyi Erkek Görüşü

• Kezban gayet hoş bir bayan ismi olup Anadolu'muzda sıkça rastlanan bir isim türüdür.

Ama gel gör ki bizim kendini bilmez, ergen gençliğimiz; biraz bakımsız, göze hitap etmeyen kızlara Kezban diye hitap ederler. Bunun açıklaması budur. Bir çeşit karşındakini aşağılama gibidir. İşte bizim dangalak ergenlerin g.tünden başından çıkarttıkları saçma salak şeyler.

6|2
    2|4
    • agzına saglık güzel anlatmışsn

• Ne? Gerçekten mi? Ben o anlamda demedim ama gerçekten de yorumlara bakmadım ve sana ekstra bir kastım yok. Dur bir dakika kardeşim.

Erkekler Ne Diyor 24

• Kelime anlamı ve kökeni: Çoğu kimseler Farsçadaki "ev hanımı" manasına gelen "Kedban"'an alınma "Kezban"ı, Arapçadaki 'yalanlayan' manasına gelen tükezziban'dan alınma sanarak bu isimden hep ürkmüşlerdir. Halbuki "keziban" ismi "ev hanımı" manasına gelmektedir. Bu ismin konulması caizdir, değiştirmeye de gerek yoktur.

Günümüz kullanım sebepleri: link ve link ayrıca link deki filmlerden dolayıdır.

1|0
    0|0
  • Kezban Arapça kökenli bir kelime. Kezziban kelimesi Arapçada yalancı anlamına gelir. Türkçeye Kezban olarak geçmiştir.

0|1
    0|0
  • Bazı halk arasındaki özellikle genç kesimlerin, hitap şekli erkeklerin kız olan kırosu oluyor bildiğim kadarıyla :)) ama çok yanlış bir ifade ben o kelimeyi kullananlara sen köy kızıyla evlenicen oğlum görürsün derim.

Doğru bişey değil sonuçta.

0|0
    0|0
  • youtube.com/watch?v=h05JHtfbWYU

0|0
    0|0
  • bana göre kezban diye bişe yok herkes insan ama

ama bizim kendini beğenmiş erkekler kezban çirkinlere derler yani

0|0
    0|0
  • bıyıklı kadınlara denir.

0|2
    1|0
  • normal kız ismi güzeldi bir isim

0|0
    0|0
  • "Kezban" köken olarak 'Keziban' dan türemiş olup Kur'an'da geçen bir isimdir. Kelime anlamı olarak bir bölgeyi yöneten kadın ve evine / eşine bağlı kadın anlamına gelir.

0|0
    0|1
  • skimsonik bir isimdir işte.

0|0
    0|0
  • eski kız arkadaşımın ismi ev hanımı yönetici kadın demek

0|0
    0|0
  • ev hanımıymış...

0|0
    0|0
    • ev hanımı manası olarak kullanıyor o zaman ..ben bir kaç yerde öyle okumuştum teşekkür ederim bilgi için..

• 0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • İşte böyle baş barnağını banıyorsun son takıdaki ban gibi kez de bir kere banman gerektiğini söylüyor kremayı pastanın üzerindeki olanu 1 kez barnağınla banıp ye demek diye biliyorum xd

0|0
    0|0
  • link ...kezban yazdım ve bu çıktı...:)

0|0
    0|0
  • google amcaya sor o bizden ıyı bılır ya

0|0
    0|0
  • kezban arizalara veya numunelere denir biliom :DDD

0|0
    0|0
  • kotu yola dusmeye yakın insanlara verilen kod isimdir :)

0|0
    0|0
  • Çevre kirliliği

0|0
    0|0
  • kaprisli ve kompleksli kız tiplemesi...

0|0
    0|0
  • bunu arama motur yerine burada sorman işi biraz daha zorlaştırmazmı ?cok gereksiz bir soru

0|0
    0|0
  • bir kız ismi olur

0|0
    0|0
  • Bend bilmiyorum.

0|0
    0|0
  • benim sorularıma yorun yapan kızlar tam bir kezban özllikle beni buluyorlar

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Artık baygınlık getiren bir tabir bence.. geçen mınıbuste bıkac lıselı kız konusuyordu biri bişey anlattı cok dınlemedım.. yanındaki kız direk " aaaaayyyy keezbaaaaaaaannn " dıye bagırdı.. şeytan dedi dön çarp agzına bıtane..

0|0
    0|0
  • anlam olarak yalancı demek..isimdir sıfat değil

1|0
    0|0
    • öyle zannediliyormuş ama yalancı manasında değilmiş...

• rica ederim...

• Çoğu kimseler Farsçadaki "ev hanımı" manasına gelen "Kedban"'an alınma "Kezban"ı, Arapçadaki 'yalanlayan' manasına gelen tükezziban'dan alınma sanarak bu isimden hep ürkmüşlerdir. Halbuki "keziban" ismi "ev hanımı" manasına gelmektedir. Bu ismin konulması caizdir, değiştirmeye de gerek yoktur

• İnsanların çıkarlarına uymayanlara, kendi istediği gibi davranmayanlara taktığı bir ad. Kamil versiyonu da var.

0|0
    1|0
  • kezban demek, erkeklerin kendi iğrenc tiplerini tatmin etmek için, ve kızlarıda kendine yakıstırmak için kullandıgı lafa denir.

0|0
    1|0
  • Bi anlamı yok bizim kro erkeklerin türettiği bir laf.

2|0
    1|0
  • Bu sitede bu isimle kafayı bozmuş baya insan var onlar için anlam baya farklı.

0|0
    0|0
    • Eyvallah. Doğru ama kezban karakterine de oturan bir çok insan da var. Sonuçta burada bir karakterden bahsediliyor, bir tipten değil. Bu sebeple Kezbanlar ölmez. #Direnkezban

• Gayet normal bir isim iste.

Ama bizim ergen mod da gezen tiplerimiz abartıp b*kunu cıkardılar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...