Uzundur, engebelidir, dağlıktır. Uyarmadı deme. Detayın cevabını biliyor musun? (Formaliteden)

Cevaplanmasa da olur. Hikâye ve kadın gerçek değil (Erkek gerçek). Kimse kendine pay biçmesin bu soru gece ve benim aramda.

Kimisi yola çıkmadı bile. Yürüyüp buraya kadar gelenler için söylüyorum. Alt paragrafın başında kurulu olan cümleyi okuduktan sonra “Keşke başlamasaydım.” diyebilirsin. Sonuna geldiğinde bana küfretmemen için bu uyarıyı yapıyorum. Zoraki okursan anlamazsın zaten. Umarım soru kaldırılmaz. Kategori seçimi konusunda “belirsiz”di, karar veremedim. Fizik kurallarına aykırı olsa bile, benim yazdığım duygular içinde okuman dileğiyle.

----------

Sakin ve açık bir Cumartesi gecesi. Şehrin merkezinde yüksek bir binanın üst katlarında bir dairede geziniyor altı noktalı çengel.

Çoğumuzca romantik denebilecek loş bir aydınlatmaya sahip salonda bir kadın ve bir erkek. Fakat onlarca pek de romantik değil. Kısık seste enstrümantal bir aşk! şarkısı ( link ). İçtiklerine rağmen kafası oldukça net. Erkek tarafından kapatılıyor, müzik.

Beraberlikleri boyunca aşkın, özlemin, ayrılığın, ölümün, üzüntünün, korkunun, sadakatin, bağlılığın, cinselliğin, düşüncenin, duygusallığın, mantığın, tanımanın, tanışmanın ve birçok kavramın tanımını baştan yazdılar, kendi lügatlerini oluşturdular. Oldukça zordu. Romantizmin tanımı da var o lügatte ama bu durum o tanıma uymuyor. Kendi dillerini kurdular. İletişim denilen şeyi yaptılar hani.

Kadın erkeğin ne istediğini anlıyor. Daha önce birçok sefer olduğu gibi. Fakat erkeğin kafasındaki bu sefer bir kelime değil. Bir soru. Böylece belirsizliğin koordinatlarını elde etmiş oldunuz.

Erkek ayağa kalkıyor. Kadın hafif gülümsüyor. Erkek “Gel” diyor ve elini kadına uzatıyor. Kadında ona eşlik ediyor. “Dans edelim.” diyor erkek. Kadın belirsizliğin farkına bu noktada varıyor. Çünkü daha önce bu denli derin olmamıştı hiç. Erkek kadını salonun ortasına çekiyor. Ve sıkı bir şekilde kadına sarılıyor. Müzik yoktu. Vücutlarını birbirlerine bütünleştirerek çenelerini birbirlerinin omuzlarına koyuyorlar. Bu hangi dans? Hareketsizler. Erkek kadının omzundan karşısında kalan camdan ayın aydınlattığı gecenin altındaki şehre bakarak “Sana âşık değilim. Hiç olmadım.” diyor. Kadın “Biliyorum” diyor. “Sana hiç bağlanmadım”. Kadın cevap vermiyor ama erkek kadının bunu da bildiğini biliyor. Erkeğin gözleri şehrin üzerinde. Şehir bu kara deliğin farkında değil. “Kollarımda başka bir kadın olsa da olurdu. Hislerim değişmezdi. Ölsen de olur, üzülmem. Şu anda senin, kollarımın arasında olduğundan bile şüpheliyim. Belki de yalnızımdır. Hiç önemi yok. Beni aldatsan da fark etmez. Sıcaksın bu güzel sadece.” Durdu. Bir an şüphelendi. Nefesini tuttu. Sözlük dışına mı çıkmıştı? Kadının “Biliyorum” cevabını verirken sesinin oluşturduğu titremeyi göğsünde hissetti ve gözlerini kapadı, tuttuğu nefesini, sanki düşüncelerinin arasından, hızlı gitsinler diye üfler gibi verdi. Rahatlamıştı. (Devamı güncellemede)

Güncellemeler:
Kadın gülümsüyordu. “Kimdi kollarındaki?” sorusu beyninin kıvrımlarında dolaşıyordu. Kadın bu sorunun saçmalığını fark etti. Biliyordu kollarındaki adamı. Sorunun kaynağını sorguladı. Bildiği şeylerin tekrarlanmasıydı bu soruyu sorduran. Bunları bilmesine rağmen cevaplayamadı soruyu. O zaman “Kim?” sorusu tüm saçmalığını yitirdi. Bu soru belirsizliği tekrar hatırlattı ona. Dansa başlamadan önceki belirsizliği. Suratındaki gülümseme düştü. İçinde hissettiği neydi?
Belirsizliğin getirdiği bir korku. Uzun zamandır bu korkuyu hissetmemişti. Zevk aldı birden daha fazla sarıldı erkeğe. Özlediğini fark etti, “Anlamadım” demeyi özlediğini. Anlamak istemesiydi ona zevk veren ve daha sıkı sarılmasına sebep olan. Ve özlem gidererek “Bunları neden söylüyorsun?” dedi kadın. Erkek “Korkuyorum!” dedi ve oda daha fazla sardı kadını. Kadının sorusu erkeğindi, erkeğin cevabı ise kadınındı. Karşılıklı aynı şeyi hissettiklerini biliyorlardı artık.
“Bilmiyorsun ve bende bilmiyorum.” dedi kadın. Lügatte yazmıyordu çünkü.

Erkek baktığı şehri fark etti. “Şehir biliyor mu acaba bizim kim olduğumuzu?”. Ve şehre sordu içinden “Ben ne hissediyorum ona karşı?”.

0|0
7|2

En İyi Kız Görüşü

• ilk defa güncellemeyi merak ediyorum...ayrıca soru sorma hakkımız olsun lütfen.

0|1
    0|1
    • Sorabilirsin ama önce ben sordum.

• Teşekkürler.

• bazen sadece birbirni anlamak tamamlamak mutlu olmayı getirmiyor malesef...başka birileriyle evet çok daha mutlu olabilirler veya olmazlar bunların cevabı yalnız zamanda gizli...ama her kalp gerçekten ait olduğu veya olmak istediği kişide kalabilseydi belki hayat ozaman daha çekilir olurdu...bunlarda çok yorgun bir zihnin sevgiye dair yorumları olsun...ben teşekkür ederim..

Kızlar Ne Diyor 6

• İşte yazı bölümü açık olmadığında böyle oluyor.

Okudum, güncellemeyi de okurum.

0|1
    0|1
  • ahh şu yazı bölümü bir açılaydı

0|1
    0|0
  • adı konulmaz duygular.. evet benimde var onlardan. en iyisi düşünmemek.

0|1
    0|0
  • "aşkımız güvenli değildi ama dilsiz de değildi" diyordu bir filmde. bir aşk kendi dilini yaratacak .sonra o yaratıma aşık olup, "seni sevdiğimi de sonradan anlamıştım " diyeceksin. her şey bitmişken. adam yitkinlik hissediyordu.

0|0
    0|0
    • Kendi yazdıklarımı tekrar okumam gerekiyo. (küfür 1) Yitkinlik ne (küfür 2)

• özünde iyi bir kardeşimiz şeklinde devam ediyor sanırım.

• İyi midir bilmem. Korkak desek olur herhalde, belki korkak da değildir. Tanım koyamıyor burada yapamadığı gibi. Aman hadi belgesele devam.

• Aha bana yaZmis lan.

0|0
    0|0
    • :D :D. "Masterini Amerika'da mı yaptın?" Sorusunu sormadan önce "Sorudan mı bahsediyorsun yoksa yorumlarda mı bir şey gördün?" sorusunu soralım.

• Olur böyle şeyler. Cevapdaki Z neden büyük?

• Hatirlamiyorum. Sanirim iflah olmaz bir Apaçi olmadan kaynakli

• bu kadar uzun yazının cevabını bilmiyorum galiba

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• alışkanlık var sende.

0|1
    0|0
    • Alışkanlığı düşünmedim hiç. Alışık olduğu şeyi bırakması zorlar aslında insanı. Ama yıkmaz onu değil mi? Olabiliritesi yüksek. Bir düşünmem gerek.

• Ben seni daha fazla zorlamak istemiyorum. Yalnız düşünsem daha iyi olacak sanırım. Teşekkür ederim düşüncelerini paylaştığın için.

• sabit şeyler yaşanmış o kişiyle.ilk defa dans ettiğini gören kadının şaşkınlığına bakılırsa o lügat sadece belirli şeylerle kalmış.neyse boşver rica ederim.

• helal olsun ne güzel bir yazı

0|0
    0|0
Yükleniyor...