Vitamin kullanmalımıyım sizce?

saçlarımda kepekli deri (egzama) var. bugün dr gittim heden şampuanın yanına bir şampuan ve birde krem verdi. şampuanları, ilk verdiğimi, sonra normal şampuanı kullanacaksın dedi. yalnız bu hastalık yüzünden ön kısımlarım iyice döküldü ve saç o canlı ve dolgun halini kaybetti. bendeki bu hastalık kronikmiş. streeslede besleniyor hastalık. bende de tonla strees. önceden de bir dr gitmiştim o doktorda aynı şeyi söyledi ama çok baktı test istedi. ve saç çıkartıcı ilaç, ampuller, sprey, şampuan yani baya ilgilendi. ve ilk dr hastalık geçmediysede saçlarımı daha kötü halinden kurtardı. bende diyorum ki yine ampul mü kullansam bu şampuanların yanına. bu son doktor vermedi. ikiside uzmandı ama uzmandan uzmana bile fark var sanki. saçlarımı böyle dökülmüş görmek beni çok strese sokuyor ya, kelde kalmam belki ama hastalığın önüne geçmem ve bakım şart saça.

ve 2 senedir bu hastalıkla başım dertte ama kepeği çok azaltan head shoulders denen şampuan oldu. hayret ettim. ve doktor sabundan uzak dur diyede ekledi.

sizce ampul (evigen, bepanten) vitamin kullansam mı?

1|0
34

En İyi Erkek Görüşü

• Seboreik dermatitse sorunun karaciğer yağlanma durumun olabilir. Test yaptır ve o yağlanma olayını çöz. Kolesterol seviyende muhtemelen yüksek çıkacaktır. Saçlı derin aşırı yağlı olduğunu varsayıyorum. Çok agresif şampuanlar kullanma. Bıttım sabunu konusunda bilgi edinebilirsin. Enginar yaprağı konsantresi de karaciğer yağlanması için gayet tatmin edici sonuçlar veriyor. BİR diğeri İbrahim Saraçoğlu maydonoz kürü. Sonuç kısmına gelirsek serumların saçının durumunu ileri götürmesi anlamsız. Yine aynı rahatsızlık devam ettikçe yine ve yeniden yıpranacak. Daha stabil bir duruma geçince gerekiyorsa saç ekimi vs yaptırırsın.

0|1
    0|0
    • güzel bir yorum evet yağlanmamda var. bende bal ve hamur mayası maskesi düşünüyordum nasıl olsa doğal ve katkısız ilaç internete buldum.. 10 günde bir tekrar etsem galiba birşeyler olur. maydonuz kürünü bilmiyorum ama çok kür ve maske var. e ilaçda var. bazen kafamda karışıyor doğal olarak.. hepsini karıştırmakda istemiyorum. valla zaten bir saç ekişmi kalmışdı onuda yaptırırsak tam olacak..

• Benimde üstler seyrelmiş :) saçlarını kazıtma etkisi yok kısa ve temiz tut.

• dediğin gibi yapamaya çalışıyorum zaten :)

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 3

• kullanma m furo losyon birebir aynı sorun bendede vardı kurtuldum

0|1
    0|0
  • doktora danışmadan kullanma sen yinede

0|1
    0|0
  • aynı dert bendede var cok cabuk cansızlasıyor sacım ve egzamadan yıllardr kurtulamadım.gecenlerde sacım cok dökülmeye baslamıstı avuc avuc gelıyordu cılt doktoru kan testı yaptrdı b12 eksıklıgı var dedı 10 iğne verdı bırde hap ve sımdı azaldı sac dökülmem.o an doktora egzamada etkı edıyomudur dedım hayır dedı egzama sac dökmez dedı

0|1
    0|0
    • ilk doktorumda saçların bu hastalık yüzünden dökülmüş dedi. bu son doktorda dayılarında kellik var mı dedi yok dedim babamda kel değil. bir kanıya varamadım yani neden döküldüğü konusunda.. evet benimde saç yapım zayıf onun için vitamin iyi geliyor. bende zayıfım streesimde çok. spora başladım iyi gelir diye.

Erkekler Ne Diyor 3

• saçlarını sıfıra vur deriye nemlendirici kremler uygulayıp normale donmesini saglayabilirsin eğer sacların kırılmadan dolayı dokulduyse yeni cıkan sacların biraz daha guclenmesini saglar vichy dercos neogenic diye bir ilac kullanıyorum iyi gibidir tavsiye ederim ilerleyen dönemde deriyi kurutmayan sampuanlar ile devam edilebilir

0|1
    0|0
    • bilmem olabilir aslında ya sıfırada hiç vurdurmadım:)

• :) yalnız saç çıkarmaz ama ölmek üzere olan kıllarda işe yarıyor biraz daha güçleniyorlar sorun bir dahaki yıl yeniden yapmak gerekebilir yani ilerisi için kesin çözüm değil ama bir çözüm bulana kadar idare edebilir

• vitamin ampul bunlari gecici cozum en iyisi mi vucudu direkt tedavi etmek

0|1
    0|0
    • bende o yüzden spora başladım beslenme tarzım değişti. vitaminde alacam... belki katkısı olur.. saol yorum için..

• elaman şuan gizli değil atar yapıp küfürde edemez asdkjaslşdj

0|0
    0|0
Yükleniyor...