Eğitim sistemimiz sizce de müthiş değil mi ?

Yo, yo 05 Edi mikrofon gösterisi!

Ne o ? Siz "Show" yazmamı mı beklemiştiniz ? "Anyway." Ciddi ol Edi, burası "mantıklı" şeylerin konuşulduğu bir yer.

Dostlar, "Dayatma" diye bir şey vardır, duydunuz mu hiç ?

Ya da onu boşverin, kaç yaşında okula başlıyorduk biz ? 6 mıydı ? 6 diyelim. 24'de bittiğini düşünelim. Kaç sene yapıyor toplayın bakayım, 40 mı oldu ? eheh.

Ciddi! 18 sene okudunuz değil mi ? Koca 18 sene.

Bakın başlangıç ve bitiş yaşına dikkat 6-24.

Bu yaşlar arasında ne oluyor biliyor musunuz ? Eee, işte Buse Ahmet ile çıkıyor, Buse ilk defa aşık oluyor, Berkecan'ın ilk aldatma macerası gerçekleşiyor, sonracıma Mehmet "milli" oluyor falan..

Bu yaşlarda "kişiliğiniz" belirleniyor. Bu yaşlarınızı okulda geçiriyorsunuz. Kişiliğinizi kim belirliyor ? Siz ? Okul ? Tahta ?

Okul tabi, zoruna mı gitti ? Sitoplazma, yatay atışlar, sıfatlar, fiiller, trigonometri, dağların şekilleri.. Çoğuna aşina oldunuz değil mi ? İşte bunun amacı ne biliyor musunuz ? Ya da durun.

Siz eğitimlisiniz değil mi ? Eğitimli cahilsiniz değil mi ? İşte bu eğitim sistemi eğitimli cahil yetiştiriyor. Düşünmekten aciz, eğitimli ve "faydalı" bireyler yetiştiriyor. Gezegenler diye bir konu başlığı var, bir zamanlar plüton gezegendi. Şimdi ne oldu ?

Okulda, sağda, solda öğrendiklerini "körü körüne" savunan insan evladı. O "doğru" diye öğrendiklerini kim belirliyor biliyor musun ? İnsanlar.(?)

Onların hiç yanılma olasılığı gelmedi mi aklına ? Sen ne yap biliyor musun ? Sınıfta bir gözlem yap. Arkadaşlarına bir bak sınav sonuçları açıklanırken. Nasılda dikkatli dinliyorlar dimi notlarını öğrenmek için ? Hayır. Onların asıl merak ettiği "senin" notun. Seni geçip geçemediği önemli onun için. Bütün 18 yılını deli gibi çalışıp önce bir Tıp Fakültesine girmek için harcadı o, tabi senin notuna dikkat edecek. Başka ne olacaktı sanki ?

O sınıfında "ben buradayım! heeeyy! bakın! Yaaaa dekolte bile giydim amaaaa!" diye bağıran o kız var ya. O da senin notunu merak ediyor en çok. Sen ondan düşük aldıysan eve gidiyor, MEGA BOY Nutellasından yiyor. Şu 5 kiloluk olan var ya, ondan. Sen onu geçtiysen bütün "egosunu" bir kenara bırakıp ders çalışıyor.

Lütfen, beş dakika için bir düşünün. Bu kadar gün "monoton" olarak yaşıyorsunuz, en fazla farklı ne düşündünüz ? Belki Asuman'ın değil de İnci'nin bacaklarını düşünmüşsünüzdür. Ya da Ahmet'den değil de, Ferdi'den nasıl faydalanırım diye düşünmüşsünüzdür.

Siz hiç yaptığınız espriyi başkalarına kendi bulmuş gibi yapan bir arkadaşınızı gördünüz mü ?

Hii! Tövbeee. Öyle arkadaş mı olur, bu öyle birden aklıma geldi bu satırları unutun.

:( Edi. Abi bacaklardan falan bahsediyorum ama insanlar okumuyor bile, aa dur. Belki de uzun diye hiç bakmıyorlardır ? Büyük yazalım KADIN BACAĞI.

Hah, şimdi içim rahat işte Edi. Hadi şimdi ders çalışalım. Yarın finallerimiz var.

Özet : Sizce de eğitim sistemimiz müthiş değil mi ?

0|0
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• Ünlü zenginlerin çoğu üniversiteyi ya sonradan bitirmiş ya da okumamıştır bile önemli olan senin dediğin gibi 6 dan 24 e kadar okumak değil o süre zarfın da neler yaptığın muhabbet sadece çıkar ilişkisi seksapellik ya da boşa zaman kaybı da değil eleme ve bölüme devresi bu süre zarfın da çoğumuz eleniyoruz farklı bölümler ile bölünüyoruz farkın da olmadan kimimiz okuduğu işi yaparak hayatını sürdürürken kimimiz sevdiği ama ilgi alanı olmayan kimimiz de hiç sevmediği ama ilgi alanı olduğu işlerle meşgul olup gidiyor ama geriye dönüp baktığın da ne oluyor sana söyliyim mi en güzel yaşlarım dı diyorsun en güzel anılarımdı diyorsun bir daha lise okusam bir daha üniversite okusam o zamanlar hiç geçmeseydi diyorsun çünkü asıl hayatın 24 den sonra başladığını belkide o zaman anlıyoruz işte.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Öğrenmeye ket vuran, ezber kültürüne biat ettiren, insanları okuldan nefret ettiren bi' sistem. Üniversite farklı olur demiştim lakin aynı çarpık sistem..

0|1
    0|0
  • bu sabah bir doktor hanımın fuhuş çetesine başkanlıkyaptığını duydum hhaberlerde

0|0
    0|0
    • Hanım kısmı boşmuş biraz, hanımmış. Peh!

• Bu yorumu yapman için önce beni tanıman lazım. Evet, herkes umursamıyorum falan diyor rahat rahat. Samimi gelmeyebilir de, ama inan buna inanman da umrumda değil ki ? Şurada en fazla 3-4 cümle daha konuşacağım seninle. Yanlış anlama da sen.

Erkekler Ne Diyor 1

• Sistemler kalıplaştırır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...