Yolda giderken "200 tl " Görseniz ne Yapardınız ?

Yolda gidiyorsunuz ve önünüzde 200 tl biraz kirlenmiş vaziyette gördünüz bu parayı alırmıydınız veya almazmıydınız ciddi düşüncelerinizi almak istiyorum...

Dalga geçenler lütfen başka sorulara kardeşim lütfen...

0|0
31|40

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 30

Erkekler Ne Diyor 40

• Atatürk'ün resmi var abi onda, yerde kalmaması lazım. Alırdım, daha yüksek bir yere bırakır devam ederdim.

Yahu şaka mısınız siz? Parayı almasan, başka birisi alacak zaten. %99 ihtimalle hiçbir şekilde eski sahibi o parayı bulamayacak.

Parayı alsan bir yandan sevinebilirsin, haybeden 200 kağıt diye ama, ya yaşlı bir amcanın faturalarının parasıysa diyebilirsinde...

Karakola götürsen, emin olunsun ki o para sahibine dönmez. Buda %99'dur.

En neti parayı alacaksın, temizleyip cebine koyacaksın.

Ben olsam alırdım ve sokakta ders çalışırken tartı başında, ayakkabı kutusu başında ya da mendil satmaya çalışan çocuklara verirdim. Onların ihtiyacı var. Onuda mı görmediniz? Çocuk esirgeme kurumu ne güne duruyor? Yada TEGV...

0|2
    0|0
  • Genellikle alıyorum ve orda bekliyorum yarım saat 1 saat bakıyorum etrafıma biri birşey arıyormu diye baktım gelen olmadı ordaki bir dükkana bırakıp gidiyorum.

0|1
    0|0
  • bu kimin diye etrafa sormam

0|1
    0|0
  • Yıllar önce bir hastanenin hemen girişinde baya kalın cüzdan bulmuştum. Gittim hemen bankoda duran elemana 7-8 kişinin gözü önünde teslim etmiştim.

Para bulursam ve etrafta insanlar varsa para kaybedip kaybetmediklerini sorarım. Tabi miktarını söylemem. Kaybeden zaten kendisini belli eder. :) eğer çıkmazsa fakirlere bedava ekmek veren mahallemizin fırınına verirdim. Fırıncı abimizin deyimiyle "ekmek teknesi"ne atardım parayı :)

0|1
    0|0
  • ne almıyacam ya karşımda cillop gibi 200 kâğıt duracak almayacam almam diyenler yalan söyler arkadaş ben bunu bilir bunu söylerim

0|1
    0|0
  • parayı görünce diyaframın üstünde bir hareketlenme olur yürek hoplaması misali ince bir tebessüm, ruku ve parayı cebe.

0|1
    0|0
  • ben olsam alirdim... neden diyeceksiniz yolda 200 tl bulunmus ya baska bir yerde düşüp oraya gelmişsse. rüzgar ya da arabanin bir cami acik uctu adamın haberi yok...

o parayi alirim ; benimde ihtiyacim var ise . 100 tl sini bir sekilde ihtiyaci olan birisine muhakkak ulaştırırım 100 tl sini kendim kullanirim.. ihtiyacim yok ise zaten ; paranin tamami erzak olup evlere dagitilir.. :D

0|1
    0|2
  • Allahsızhollandalıyla yürürken 100 tl buldum.. İçitik dsad

0|1
    0|0
  • kardesım alırdım once bır c evreye bakardım:) kımse gelmezse bı sure beklerdım:) gelen olmazsa bır fakırı gıydırırı yeemke yedırıdım:)

0|1
    0|0
  • Alirdim tabiki de

0|1
    0|0
  • ben alırdım biraz düşünürdüm sonra alırdım

0|1
    0|0
  • Alırım, babalar gibide yerim.

Sen almazsan o almazsa ne olur? piyasadan "200tl" silinir gider, yazık değil mi?

200 tl yırtılacağına, yok olacağına gider bir tekelde harcarım (haydan gelen huya gider, haram parayla hayır olmaz ;) ) 200 tl yi Türk piyasası için kurtarır ve kazandırırım. Nakit candır, ne demişler "al, ver, ekonomiye can ver!" :)

0|0
    0|0
  • en son 1.500 tl değerinde telefon buldum şarjı bitseydı sahıbını bulamazdım (:

0|1
    0|0
  • cebimden yere anahtarlarımı atarım hop hayırlı olsun

1|1
    0|0
  • alır iddaya basardım tek maç temiz para :D

0|0
    0|0
  • @jeveux "Yerde 200 TL bulsan alıp polise veririm, günde 200 TL harcıyorum zaten bir bilseniz" demişsin.

Eminim günde 200 TL harcıyorsundur, dondurma, gofret falan alıyor olmalısın kendine. Ayrıca polisleri hiç tanımıyorsun anlaşılan, yaşın ve tecrübene veriyorum.

0|0
    0|0
  • İlk başta aaa 200 lira alayım hemen derim ama sonra mantıklı düşünüce boşver der bırakır giderim

0|1
    0|0
  • Ustunde Atatukkun resimi var alirdim gider bir ihtiyac sahibine verirdim ya da hayir kurumuna , yerde kalsa birisi alir kendine harcar

0|0
    0|0
  • O anki nefsimin ne yapacağını bilmiyorum ama büyük ihtimalle alıp bir hayır yapardım cami vs

0|1
    0|0
  • denizde bulmuştum

0|1
    0|0
  • Alırım Camiye ikinci minare çıkıyorlar oraya veririm

0|1
    0|0
  • herkes yok almam yok ıhtıyacı olan kısıye verırım falan fılan dıye blöf yapıyorda kımseye ınanmıyorum...1.cisi bulunan para haram olmaz bence..sonucta kımın düşürdügünü bilmıyorsunuz ve o para bir şekılde yıne pıyasaya gırecek...ben sahsen buldummu harcarım..kötu bısı oldugunuda dusunmuyorum..ama düsürenı görursem kesınlıkle verırırım tabı

0|0
    0|0
  • almazdım.

düşünürdüm ya hastası varsa? ya yaslı bir teyze amcaysa 60 yas maaşıysa maaşı zaten o kadar para onu düşürmüşse?

ben zevk-i sefa süreceğim diye başkalarının cefa çekmesine sebep olamam.

0|0
    0|0
  • 200 tl diye bir para var mı yaa.Laa fakirliğime bak

0|0
    0|0
  • Vall alır bir cami veya hayır kurumu ya da verirdim

0|0
    0|1
  • Öncelikle parayı düşüren artık o parayı bulamaz çünkü yere düşürmüş nerde düşürdüğünü bilmez bana denk gelirse ben alırım gidip camiye veririm.

0|0
    0|0
  • Bulma para çalma paradan daha kötüymüş bunu bana bir imam söledi ben almazdım ben almiyim de kim alırsa alsın :D

0|0
    0|0
  • Bir dükkanın önünde bulmuşsam, parayı o dükkana bırakırım. Etrafta kimse yoksa alır, parayı kaybeden yerine bir fakire sadaka olarak verirdim.

0|0
    0|0
  • Yanımdakı arkadaşıma omuz atar 200 ün üstüne atlardım..

0|1
    0|0
  • Alıp bı camıye verırım ya da sadaka kutusuna atarım dusuren kısının hayrına

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    10
Yükleniyor...