İntihar eden insanlar hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Bugün bir komşumuz intihar etmiş,genç bir bayan çocuğu var,ailevi etkiler ve eşiyle olan problemlerden dolayı sanırım ve anne babasının evinde yüksek binadan atlamış,Cenab-ı Allah insanın düşmanının başına vermesin,çok üzüldüm?

0|0

En İyi Kız Görüşü

• intihar insanın içindedir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• ölemeyenleri de vardır bu sınıfın.Bilmiyorum dipsiz bir bataklığa mı düşmüş komşunuz ama intihar çok saçma.Fakir olunabilir bu intihara bir gerekçe değil ki?Yada psikolojin bozuk olabilir ama intihar psikolojini nasıl düzeltecek ki?olmayan ruhtaki psikoloji nasıl düzelir ki?Ölüm bir başlangıç ve gerçek hayatına adımını atmış komşunuz ama sonu ne olur bilemeyiz.Bize ALLAH taksiratlarını affetsin demek düşer.Biz de gideceğiz sonuçta.O hayatla bizde tanışacağız ama intihar etmek dine aykırı diye biliyorum.

2|0
    0|0
  • Allah kimseyi o noktaya getirmesin.

İntihar eden kişi hem karakter olarak hem de inanç açısından zayıf insandır gözümde.

1|0
    0|0
  • ne olursa olsun, buşu boşuna öldükleriyle kaldılar düşüncesi içerisindeyim.

1|0
    0|0
    • mantıklı ve akılcı yaklaşımla evet haklısın.

• Sebebine ve durumuna bağlı...

Çoluk çocuk sahibi insanlar, sorumluluk sahibi, yaptığı işi bitirmekten kaçan insanlar intihar ederse gözümde zavallıdır. İntihar bu durumda kaçmaktır.

Ama herşeyini kaybetmiş, her zaman yenilmiş ve pamuk ipliğine bağlı bir mücadelede mağlup olmuş bir insanın yapacağı en iyi şeydir. Başkası onun canını alacağına, kendi canını alması erdemdir. Şerefliliktir...

İnsanlar eceli geldiği zaman değil, ölmesi gerektiği zamanda ölmelidir bence.

1|0
    0|0
  • ailevi'yi alevi okudum ilk bakışta.intahar edenler güçsüz insanlar benim gözümde.intihar acizlerin işidir.

1|0
    0|0
    • haklısın ama bu da bir nevi hastalık psikolojik tıpkı kanser gibi.

• amin çok kötü bi durum bir insan intihar ettimi kıyamete kadar hep intihar edermiş her an her saniye allah affetsin ne diyelim

2|0
    0|0
  • Umutsuzluk; insanoğlunun kendine karşı hazırlayabileceği suikastlerin en korkuncudur, umutsuzluk manevi bir intihardır...

kimseyi umutsuz bırakmasın allah...

1|0
    0|0
  • Mekanları cennet olsun.

0|0
    0|0
  • Oluyor böyle şeyler ama çözüm değil bu intihar olayı

1|0
    0|0
  • geri zekalılar diyorum o kdar başka da bir şey demiyorum

0|0
    1|0
  • Allah yardım etsin. Üzüntü verici :(

0|0
    0|0
  • konu her ne olursa olsun insan canı hiç kimseden hiç birşeyden önemli değildir.. cut

0|0
    0|0
  • imani yönden zayıf olduklarını düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Allah affetsin ne diyim... Çok vahim bir durum diğer taraf için ama en iyisini Allah bilir tabiki...

0|0
    0|0
  • intihar eden cehenneme gider

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 14

• Yadırgamamak lazım allah rahmet eylesin.Allah kalanlara sağlık versin.Affedilmicekler diye yazılmış ama Allah Affedıcıdır . İnsan bir günde herseyını kaybedebılıor seytanda durtunce durum ortada.Benm bir kuzenım vardı sağır ve dilsizdi.Hayvanları çok severdi ailesini bıraktı köyde hayvanlarıyla yasamaya basladı.Köydeki delikanlılar dalga gecmıs sen bırak kendını şuraya as dıye işaret değiliyle konusmuslar ertesı gun kuzenım kendını o ağaca asmış.Şimdi suçlu kim bilmiyorum ama hayat zor allah hepsini affetsin.

2|0
    0|0
    • ne insanlar var gerçekten ya,insanın güçsüzlüğünden yararlanıyorlar,asıl zavallı ve güçsüz onlar işte.

• Aynen öyle ne denir ki kötülük olmasa iyilerin değeri belli olmazmıs

• Amin çok kötü bir durum ya:( İntiharın korkaklık olduğunu düşünüyorum.Kalıp zorluklarla yüzleşmek cesaret istediği için zor geliyo..

Öte yandan intihar eden insanların psikolojisini anlayamayız.Bozuk oluyor.Bilinçli olarak yapmıyorlar

1|0
    0|0
  • İntiharın tercih etmek isteyeceğim bir şey olduğunu düşünmesem de, insanların hayatlarını sonlandırmak istemelerine saygı duyuyorum.

kişinin, hayata gelmek seçebileceği bir şey olmadığı için, hayatını noktalama hakkını istediği şekilde kullanması taraftarıyım.

1|0
    0|0
  • herkes acizlik demişş ; acizlik değil o anki psikolojiyi kimse anlayamaz kimsede büyük konusmasın Allah rahmet eylesin ne diyelimmm

1|0
    1|0
    • sana aynen katılıyorum; hayatta insanız başımıza yarın ne geleceğini bilemeyiz gerçekten,Allah hepimize akıl ,fikir versin ne desek boş giden gittikten sonra tabi.

• onun rahmeti olmaz

• 1-2 hafta önce de benim tanıdığım karı-koca intihar etmişlerdi..Mekanları cennet olsun dicem de, zor..

1|0
    0|0
  • bi anlık kendini kaybediyo insan. o ruh hali çok menem bişey intihar edeni ne kadar yargılamak gerek bilemycem

1|0
    0|0
    • evet bir an sadece,tüylerim diken diken oluyor.

• soğuk duş etkisi yaratıyor duyunca.çok soğuk.

2|0
    0|0
  • Dini inanclarima ters olmakla beraber cozum degil bir nevi kacistir, acizliktir diye dusunuyorum

0|0
    0|0
  • Merak ettiğim şu ölüm kaderde ne zaman yazılıysa o zaman,o şekilde olur ..peki intiharda kader degilmidir o zaman,ömrü o kadarmış denmez mi? tabii kadere inananlar için.

0|0
    0|0
  • Coğunun psikolojisi bozuk oluyo, insanin kendisini asacak kadar hayattan bıkmıs olması cok üzücü, helede Allahin verdigi cani almak. Olan ölene oluyor herkes yaşamına devam ediyor.

0|0
    0|0
  • Allah kimseyi o raddeye getirmesin.

0|0
    0|0
  • Allah kimseyi o duruma getirmesin.

Çözüm yolu olarak görmemeli insanlar ölümü.

1|0
    0|0
  • hayatın kendi kararınla son bulması iyi bir şey

0|0
    0|0
  • ediyorlar arada onlari da öyle kabul etmek gerek.

0|0
    0|0
Yükleniyor...