Arkadaşlar bir bakarmısınız acaba ???

Arkadaşlar şimdi ben bir klüpte sağ bek olarak oynuyorum, maçın ilk 20-30 dakikası şişiyorum sonrada birdaha hiç yorulmuyorum maç sonuna kadar yani daha yeni başlamış gibi hiç bir yorgunluk belirtisi yok ama şu ilk 30 dakika sanki sahada yokum neden böyle oluyor acaba bilgisi olan var mı?

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• kardeş aynısı halısaha maçında banada olmuştu. maçtan önce ısınamamıştım, ısınmadığımdan dolayı olduğunuda biliyordum.

daha sonraki halisaha maçımızda ise maçtan 20dk önce iyice ısındım ve hiç sıkıntı çekmedim.

maç öncesi vücudunu iyi ısındır.

0|1
    0|0
    • Biz halı saha degil bildigimiz büyük çim sahada yapıyoruz maçlarımızı ve maçtan 30 dk önce ısınmaya başlıyoruz ama yetmiyor sanırsam bana işte :))

• koşu yaparken depar atıyor musunuz?

• Isnırken atmıyoruz, maçta fazlasıyla atıyorum

Kızlar Ne Diyor 2

• maç öncesi ısınma yapıyormusun

0|0
    0|0
  • Yeni ısınıyorsun demek ki

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Üst vücudunu iyi ısındır ve güçlenme çalışmaları yap arkadaşım. Yoruldukça kesildiğini hissedersin. Ayrıca yediğine içtiğine de dikkat et. Ben de okulumun eğitim fakültesinin sağ bekiyim, o yüzden iyi anlarım durumundan. En önemli tavsiyem ise, pozisyon bilgini geliştir. Doğru yerde durursan daha az yorulur, daha az çaba gösterirsin. Böylece hücum için de çok enerjin olur. Bir de bizim oralarda bir deyim vardır : başı kesik horoz gibi koşturmak. Her topa gitme yani. Millete yaranacağım diye değil, oyundan zevk almak ve kulübüne katkı sağlamak için oyna topu

0|0
    0|0
    • aynen haklısın ben her topa koşarım ama yani o topa koşsamda koşmasamda aynı yoruluyoum benim için yorgunluk önemli degil yani maç bitene kadar yorulmuyorum kondüsyonum çok iyi sadece ilk 15-20 dakika ortalıkta yokum elimle dalagımı tuta tuta sahada yürüyorum bir ısındımmıda tamamdır karşı kaleden bizim kaleye hücum defans hücum defans sorun olmuyor :)

• maç başlamadan önce ısınma hareketleri yap biraz düz koşu yap Allah korusun şişmekle kalmaz sakatlanabilirsinde maç öncesi ısınma çok önemli

0|1
    0|0
    • Maç öncesi zaten ısınıyoruz, süper amatörde oynuyorum sanırım benim sorunum geç ısınmakla alakalı olabilir yani herkesin bünyesi aynı olmayabiiyor ısınma süreleride insandan insana değişiyo olabilir mi ?

• İnşallah olsun geç diye düşünme link adam gol kralı oldu şampiyonluk gördü milli takımda bile oynadı

• aynen geç diye düşünmüyorum zaten çabalıyorum :)

• Maça geç ısınıyorsun geç tempo tutuyorsun

0|0
    0|0
    • eveet 30 dakika yetmiyor sanırsam bana :)

Yükleniyor...