Neden bu ulkede sol bek yetısmıyor ?

ulke futbolunda sag bek asırı fazla ama sol bek konusunda cok sıkıntılı ır mılletız cogu takımların sol bekı yapancı genelde. bu kadar zor mu ıyı bır sol bek yetıstırmek ıllakı almnyadan gurbetcı mı getırmek lazım

0|0
5|15

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• Solak olan kişi sayısı genelde az zaten buna bir de bek olmak istememe durumu eklenince bu mevkide kişi yetişmesi zora giriyor.Halı saha da bile ''Allah'ını seven defansa gelsin'' diye bağıran kalecilerden bu durumu özetlemek mümkün :)

0|1
    0|0
  • Bi tanıdığım izmirde spor kulüplerinden birinde sol bek oynuyor ve Beşiktaştan yetiştirilmek için teklif geldi anlayacağın az yetişiyorlar ki değerliler

0|1
    0|0
  • Hani müslümanız ya sağı kullanan çok oluyor

Berbat bir espri kabul ediyorum

0|0
    0|0
  • alt yapı meselesi bu

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Sol bek dünyada da zor bulunan bir mevki. Gerçi ben türkiyede tam anlamıyla bek yetiştiğini görmedim. Normalde bek topu kanattalarda sürerek hücüma çıkarır takımı ve sonra geri çekilip savunma görvini yapar. Bizim ülkemizdekiler defansta top bekliyor ve top gelince hemen pas veriyor

0|1
    0|0
  • Adam akıllı futbolcu yetişmiyor, yetişmez de bu gidişle. Alt yapı yetersiz, futbola olan ilgi azalıyor. ( Millet adam akıllı maçları izleyemiyor, yayınlar şifreli ve ücretli, teknik adamlar çok yetersiz ve egoları tavan, gençlere örnek olacak yabancı yeteneklerin önü kesiliyor, yabancı kuralı vs )

0|1
    0|0
  • Sol bek sorunu solak oyuncuların yetersiz olmasından kaynaklanıyor Milli takımda sol ayağını iyi kullanan oyuncuların sayısı yok denilebilecek kadar az Hakan Ünsal´dan sonra doğru düzgün bir sol bek yetiştiremedik

0|1
    0|0
  • Bkz. BJK.

0|1
    0|1
  • Sol bek gerçekten çok yetişmiyor ancak bu sorun sadece Türkiyenin değil dünya futbolunun sorunu.

sol bek oyuncusunun iyi olması için carlos gibi sol ayağını iyi kullanması gerekir

Ama sol ayağını kullananlarda sol bek değil 10 numara mevkisi için yetiştiriliyor bundan dolayı sağ ayak kullananlar sol bek görevini iyi yapamıyor.

0|2
    0|1
    • aynen bence defan oyuncuları lahm gıbı ıkı ayagıı da kullanmalı

• zaten hep devsırıyoruz canerden sol bek hamıtten sol defan baltadan stoper ardadan sag defans ceyhun dan stoper harry kewell ddan stoper yapıyoruz

• ya tutarsa diye:))

• Temel yetiştirme sorunlarına bakmak lazım bence. Bir kere hiçbir türk oyuncuda geriden gelen adama bakma olayını görmedim ben. O yüzden bir adam bazen 3 savunmacıyı birden oyalayabiliyor. Yine pozisyon almanın yetersizliği, bir adamı bazen 3 kişinin tutması(dolayısıyla 2 kişinin boşa çıkması) , Alan savunmasına göre değil de adam savunmasına göre adam yetiştirilmesi(yani oyuncunun hareket alanının tamamının değil de sadece atak yönünün kapatılması) bunlardan bazıları. Aslında yoğun ve ekstra çalışmalar yapılsa bunların bazıları giderilebilir ama burada da disiplin sorunumuz devreye giriyor. Benim en çok gıcık olduğum nokta ise "top geçer adam geçmez" mantığı. Bırak adam taca çıkarsa çıksın,savunma arkasına koşarsa koşsun. Ofsayt tuzağı diye bir şey var, ayrıca sen adamla mücadeleye girmek yerine topu temiz bir şekilde al/kontrol et/ kullan. Nedir rakiple derdin ?

0|1
    0|0
  • sağ bek fazla dedinde kim var gökhan gönülden sonra sabri serdar bunlarmı? bizimkisi tamamen altyapı sıkıntısı bizim kumaş almanyada olsaydı şimdiye her mevkinin 3-4 oyuncusu dünya üzerinde yıldız olurdu

0|1
    0|0
    • hamit i koyarsın sırıtmaz kardeş bu zamana kadar sag bek sıkıntısı yasamadık mıllı takım olarak ama sol bekte hep sıkıntı oldu genelde yabancı agırlıklı topcular aldık

• orası oyle kardeş ama bence bank asyaya gıdıp bakarsan sag defanslar genelde kalıtelı hamıt ornegı yanlıs oldu. gokhan gonul arda ızlenıp de takıma monte edılen oyuncular degıl arda bır maclık performansla kendını gosteren semıh kaya da oyle gokhan da ya tutarsa denıp sonra saglam olan oyuncular bılınclı yapılan bır bırıkım degıl

• altyapının yetersizliği bu oyuncular tamamen büyük yetenekler olduğu için öyle oldular semih italyada yetişseydi ballon dor'a bile aday olabilirdi cannavarodan sorna ama altyapı 0 bizim ülkede

• İbrahim üzülmez öyle bir imaj yaratti ki, kimse sol bek olmak istemıyor dsada

0|1
    0|0
  • hem alt yapıdan kaynaklı hemde takımlar gençlere hiç şans vermiyor aslında iyi bir sistemde yavaş yavaş gençler takımlara monte edilmeli ve milli takımın hemde takımların kendi 2-3 yılını değilde 5-10 yılını kurtarmalrı gerekir.

0|1
    0|0
  • bu Ülkede Sol yetişmez ondan :)

0|1
    0|1
  • Diğer mevkiler yetişiyorda ne oluyor bir elin parmağını geçmeyecek futbolcu Avrupa seviyesine gelebiliyor. Hepsi belli bir seviyeden sonra kendini geliştiremiyor bizim ülkeden sportif başarı beklemek hata.

0|1
    0|1
    • kardeş avrupaya oyuncular gıtmıyor az para verıorlar dıye adamları mesela espanyol ıstıyor ne bıleyım astonvılla ıstıyor az para verıyorlar dıye gıtmıyor kımse bence bırazda cok para verdıgımzden kaaynaklı durum

• Avrupa'ya gidip gitmemesinden bahsetmiyorum o seviyeye gelemediklerinden bahsediyorum. Mesala Selçuk İnan Avrupa'ya gitmedi ama Avrupa seviyesinde bir oyuncu kendini geliştirdi. Sorun parada değil kafada bizim futbolcular geldikleri noktayı yeterli görüp kendilerini geliştirmiyorlar.

• Türkler savunma yapamaz,tarihte böyle yazar

0|1
    0|2
    • kardeş savunma yapamazsan yenemezsın

• tarihten bir haber olduğun çok belli :D hergün fotomaç okuma

• kardeş o dedıgın tek maclı sıstemlerde ısler tarıh ne yazmıs uzun sureclı turnuvalarda basarımızı soyler mısın.hayatımda fotomac okumamıs bırıyım.

• solak oyuncu az olduğu için

0|2
    0|0
  • sadece sol bek mi? kale hariç hiçbir mevkide sürekli olarak iyi oyuncular çıkmıyor.

0|1
    0|0
  • anlamadığım tek mevzu buülke neden hiç futbolcu çıkaramıyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...