Karl marx'ın das kapital kitabını okuyan var mı?

ben okumayı düşünüyorum. yeni başlayanlar için 300 sayfalık özeti varmış. kendisi de yaklaşık 2500 sayfa 3 ciltlik kitap. siz hangisini tavsiye edersiniz. özet çok mu basit kalır ya da 3 cilt lik kitabını anlamak zor mu olur ve okumak gereksiz midir? okuyan varsa cevabınız için şimdiden teşekkürler.

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Dili çok ağır. Zorlanırsın fazlaca. Ben bile zorlandım dili konusunda.

1|0
    1|0
    • okudun mu 3 cildini de?

• aslında ben inşaat mühensiyim bölümümle alakası yok ama kapitalist sistemin ve paranın insanları nasıl köleleştirdiğini bunlar olmadan da rahat yaşayabileceğimizi biliyorum. bu konuyu pekiştirmek için. merak ettiğimden yani. kitap eğer tek tek konu konu ders vermek üzerine yoğunlaşmışsa sıkar beni. ama sürükleyici ve insanın kafasındaki soru işaretlerini gideren tarzda bir anlatımı varsa ancak okuyabilirim.

• Sürükleyici değil. Onun yerine başka kitaplar öneririm sana. Ancak perşembe günü buradan hatırlat yazayım. Şimdi bir finalim var da ona çalışmam lazım.

Kızlar Ne Diyor 1

• İktisat terimlerine aşinaysan okuyabilirsin.Değilsen, başlangıç için Ayferi Göze'nin Siyasal Düşünceler ve Yönetimlerini öneririm. Ders kitabı olmasına rağmen çok akıcı bir dili vardır marksizm'e de geniş yer ayırır kitapta.

Bİr de oldukça basit bir manga versiyonu vardı. İkisinden de verim alamazsan onu dene derim bir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Ben üniversitede 6 ayda okudum. Modası geçeli ve yanlışlığı ortaya çıkalı 50 sene geçti.Saçmalardan seçmeler oldu... Boşa ömür harcama derim..

0|0
    0|0
    • peki sen hangi kitabı önerirsin. yeni moda olan ve henüz yanlışlığı ortaya çıkmamış olan.

• Ütopyalarla insanların beynini uyuşturup ülkeyi kalkındıracağım diye köle olarak kullanan bazı sosyalist ülkelerin neden çöktüğünü anlatan yüzlerce kitap var...Nete gir bul...Güncel ve canlı örnek...Kuzey Kore - Güney Kore..

• iyide kapitalist sistemin başını tamamen ortadan kaldırmadan tek bir ülke olarak bu güçten kurtulamazsın ki. zamanında erbakan hoca da başa gelince faizci kapitalist sistemi türkiyede kaldıracağını söylüyordu ama durum o kadar da basit değil. ben zaten doğru olduğu için okumayacağım bu kitabı. ufkum açılsın diye okumak istiyorum . bence birçok şeyi anlamamızı sğlıyor ama çok fazla gereksiz bilgi veriyor gibi geldi bana biraz okuduğum için söylüyorum

• Komunist diye bir arkadaş vardı bir zamanlar o kesin okumuştur. olsaydı da cevap verseydi.

0|0
    1|0
Yükleniyor...