Nedensizlik nedir?..............

Selam..

Merhaba aciz dünya...

Eski ve yaşlı olmana ragmen ben seni seviyorum.

Sır saklasanda seni seviyorum..

Sen beni sevmesende ben seni seviyorum..

Bana yaptıklarına karşı... Evet umrumda degilsin.

Seni seviyorum çünkü seviyorum.

NEDENSİZLİK BARİYERİNİ AŞMIŞ BULUNUYORUZ..

Sayın yolcularımız koltuklarınızın dik, masalarınızın kapalı oldugu umrumuzda degil. Keyifler nasıl? Pilot şu an lokantada oldugu için yolculuk biraz sarsıntılı olabilir. İstediginiz herhangi bir köseye istifra edebilirsiniz.

Evet...

Nereden başlasam?

Öncelikle bu yazıyı yazıyorum çünkü canım öyle istedi.

Nedensizlik, özgürlük olabilir. Aslında soru sayılamayacak soruma verdiginiz her türlü saçma yanıta "... yapıyorum çünkü ... yapıyorum" diyebilecegimin bir göstergesidir nedensizlik.

Umursamamakda olabilir.

Siz ne diyin biliyor musunuz?

Ne isterseniz. Bana dolu ve anlamlı satırlar verin. Ne hakkında yazdıgınız önemsiz bir detay.

Yazmak zorundasın..

Çünkü siz şu dakika bana borçlandınız.

Ben size yazdım, benimkiler nerede?

Parmaklarını klavyede oynat, sadece beynini biraz çalıstır... Ta-taam! YAZI YAZDINIZ !

Zor görünmüyor. Tabii... Yazmak icin önce buraya kadarda okumalısın. Diger bir deyisle, yazmamak icin aptal olmalısın. Yeterince aptalsan, okuyamazsın. Yeterince akıllıysan buraya kadar okumus olmalısın ve senden istenileni yapmalısın.

Aslında.. Bir neden buldum galiba!

Ben acıktım...

Buna ihtiyacım var. Yazmana ihtiyacım var çünkü...

" Bir yağmur, bir yağmur

Bir yağmur

Bir yağmur ki yağacakmıs

Yağsada kurtulsak..."

Nedensizlik.

Anladın mı?

Her ne kadar öyle görünmesede ben aslında ilk konudan hic dısarıya çıkmadım. Bu son cümleler ve sizin yorum yapmanızı saglıyacak kısım hariç. Hepsi nedensizlikle ilgiliydi. Çünkü yazmakta pek bir amaç gütmedim. Bu son cümlelerimin nedeni size açıklama yapmak. Yorum yapmanızı sağlıyacak kısım ise "BEN buradaYIMMNM" diye bagırıyor zaten.

Bekliyorum. Amaçsızca.

Acıktıgımı söylemistim.

İster yazın. Ya da yazmayın...

Ben yemek yemeye gidiyorum cünkü açım..

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Aslında ben benim, sen de sen. Ben, ben olduğum için benim. Sen de ben olmadığın için sensin. Heh. Saçmalığı saçmalık ile karşılık vermek gerek ki saçmalık yerini bulsun. :)

Aslında soru saçma değil, bunu daha önce de söyledim. Ve bunu biliyorsun. Saçma olarak nitelendirebilecegim şey, bizi bu saçmalığa (yani işsizliğe -nedensizliğe- ) iten şey.

Saçmalığı satırlarda yer ediniyoruz çünkü yapabilecek daha iyi şeylerimiz yok belki de. Saçmalığı hedef alıyoruz, çünkü tek bildiğimiz -ve bildiğimizi alaycı bir şekilde gösterdiğimiz- bu belki de. Saçmalığı konuşuyoruz, çünkü sadece bunu becerebiliyoruz. Her şey hakkında bir fikir sahibiyiz, fakat saçmalık hakkında daha çok şey barındırıyoruz. Daha az şey barındırdığımız vakit ise, çok saçmalık bırakıyoruz geriye. Tıpkı bu cümle gibi.. Hehe.

Kendime yeni bir profil resmi edindim. Yalnızlığı simgeliyor, bak. Bu yolda yalnız olduğumu ve yalnız adım attığımı. Yalnız yumruk salladığımı ve yalnız öldüğümü. Öyle de olacak elbet..

Başkalarına ihtiyaç duymak ne kadar alçak bir şey. Nasıl bir zayıflık.. Hem, ulan biraz mantıklı düşünsene. Sen kendin olamadığın bir şeyi başkasıyla nasıl olabilirsin? Sen daha kendinle olamamışın o şeyi, başkasıyla nasıl olacaksın? Bla .. bla ..

İnsanlar sahte ve gün geçtikçe o sahtelik daha da anlaşılmamaya başlıyor. Çünkü o lanet olası yapay havaları yüzlerindeki derilere yapışıyor çok kullanılmaktan. Ayırt edemiyorsun gerçek mi, değil mi diye. Maske mi, değil mi? Öyle bir hal alıyor ki bir zaman sonra, ulan bu insan rol mu yapıyor, yoksa komple böyle sürpriz yumurtadan çıkmış gibi mi sorasın geliyor. Acı gerçek bunlar ışte. Yakında o soruyu soracak sezgi de bırakmayacak bunlar bize. Çoktan içlerine işlemiş olacak çünkü bu sahtelik.

Kendilerini kaybedecekler. (Zaten hiç var olamamışlardı, orası da ayrı bir mesele ama) Yani demek istediğim, kişilik olarak hiç var olamamışlardı. Yoksa var olmakta ne var? Kıçımdan çıkan osuruk bile havada birkaç saniyeliğine var olabiliyor. :)

Bir hastalık gibi yayılıyor bu sahtelik. Onlar için üzücü .. gerçekten.

Aslolan kişiliklerin ucuz parodilerle örnek alınmaya çalışılması, veya sahip olunmaya çalışılması ... daima bir yerde rol yapamamazlıktan patlaklık veriyor ve gülünç duruma düşürüyor insanı.

Varsın yoksun gülünç olsunlar.

Biz eğlencemize bakıp , onların sergilemiş olduğu tiyatrodan zevk almaya çalışırız. Öyle ya minik kuş..

1|0
    0|0
    • Teşekkürler...

Karşılığını ödiyen tek kişi oldun.

Ha,birde bana borçsuz,birileri var ki onlarda yazımı okumadığı için borçsuz.

Gariptir, senin profil resmin yalnızlığı temsil ederken benimki dostluğu temsil ediyor.

Belkide artık ben yalnız değilim?

Bilemiyorum...

Dediğin gibi sahtelik yayılıyor evet. .

Tam olarak öyle değil ama...

İnsanlar maske takmazlar.

Lanet olası kafalarına birer kese kağıdı geçirirler.

Çünkü korkarlar..

Yalnızlıktan hepsi ölüm gibi tırsar.

Teşekkürler

• 2 kez teşekkür etmişsin fakat teşekkür edilecek bir şey yapmadım. Onlar sana borcunu ödemedi diye ben ödedim diye üstün sayılmıyorum. Çünkü bu zaten yapılması gereken bir şeydi.

Her neyse.

Diğer saçma sorulara uzun yorum bırakırken sevdiğim kişinin ayda yılda bir sorduğu soruya cevap vermemek ayıp olurdu değil mi?

Yazı adına senin için her zaman varım. Yeter ki sor.. ^_^

Erkekler Ne Diyor 3

• bence sen çok önemli bişey yazıyomuş gibi önemsiz bişey yazmışın. kendi kendine olayını büyütmüşün :)

0|0
    0|0
    • Yazının özünü anlamadın galiba. Burada anlatmak istedigim bir sey bile yok.

• Şu son cümlen söylediklerimi anlamadığını ispatlıyor. Daha fazla tartışmayalım. Bu soru için gereksiz bir uğraş. Soru soran "Yazdım, çünkü yazdım" ve sizin de bir şeyler yazmanızı istiyorum diyor, biz onun neden bu ruh hali içerisinde olduğunu ve sanki bir mantığı varmış gibi bilimsel şekilde tartışmaya ge ele almaya çalışıyoruz. Komik.

Gerek yok.

Daha da fazla yazarsam kendimden utanacağım.

• senin nedensizligin sizligin ekindeki nedene baglı oldugu için o sizligin kim olduguyla alakalı bir durum

anlatabiliyormuyum

0|0
    0|0
  • kim okuyacak bu yazıyı bide bana onu söylesene ergenekon destanı gibi yazmışın

0|0
    0|0
    • Yazıyı okumus olsaydın okumamıs oldugundan belki, bir nebze utanırdın. O da yoksa.. Zaten okumadın kime konusuyorum..

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...