İlim yolunda yıllarını harcamış ama bir aile düzeni kuramamış bir kadın ne kazanmıştır ne kaybetmiştir?

Emeklerini Türkiye gibi ezberci eğitim sisteminde harcayarak yıllarını boş bir kaç teneke plaket ve biraz övgü gösteriş hevesi uğrunda ömrünün en güzel yıllarını çalışmakla geçiren bir insan ne kazanmıştır ne kaybetmiştir?

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Kazandıklarını söylemek boş çünkü kazanılanları göremeyecek durumdasın birkaç teneke demişsin alınan ödüllere... Öğrenilen bilgiler, başarılan işler, tatmin duygusu bu kadar basit anlatılamaz

1|0
    0|0
    • çok güzel bir cevap :) herkes farklılığı anlayamaz

• Yanlış düşünüyorsun. Sen o hiçliğin içinde olabilirsin ama yazılan kitapları okuyan bir sürü insan var ve cevabımda da dediğim gibi yapılan üretilen işin tatmin duygusunu hiçe sayamazsın...

• Herkesin yaptığı her şey kendiyle beraber bir gün yok olacak, evlen(belki boşanacaksın?), çocuk doğru (belki ölü doğacak?), oku (belki çalışacak iş bulamayacaksın?), iş kur (belki batacaksın?), insanları sev (zaten ölecek?), hayvan desen ha keza... Bu kafayla insanlar doğdukları yerde kalıp otursunlar yok olacakken bir şeyler yapmaya üretmeye ne gerek var değil mi?!

Kızlar Ne Diyor 1

• peki elinde bir işi olmasa . bu hayatta o kadın ne yapabilir ?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Sen zaten ön yargını koymuşsun ortaya. Başkalarının sözlerine ne hacet ?

0|0
    0|0
  • heybetli bir mezar taşı... çocuklarına onla ilgili anılar anlatan bir kaç eski öğrenci.. ve dünyayı güzel bir yer yapmak için çabalayan insanlar olduğuna dair bir kaç küçük umut bırakmıştır bize... tanışmak isterim (isterdim) kendisiyle

1|0
    0|0
    • çoğu zavallı bir skandal üzerine bütün emeklerini harcıyor malesef bilirsin yanlızlık kadınlara hiç iyi gelmiyor ama evlilikte başarılarını engelliyor

• işte özel hayatlardaki başarısızlıklar sosyal yaşam ve ya iş konusuna daha çok sarılmayla ortaya çıkıyor... insan kendini gerçekleştirme denilen eyleme bir şekilde yürüyecektir. bunu nasıl yapacağı (yaptığı) onu farklı kılar... zaten farklısını da bekleyemezdim... beyazın içindeki siyah lekeyi severim... insanların hatalarını, hastalıklarını... onlara kendilerini kendi gibi hissettiren ne varsa...

• ilim değildir o

ilim olsa ailesini boş geçmez

0|0
    0|0
Yükleniyor...