Arda Turan'ın artık dünyaca ünlü bir sporcu olma yolunda olmasını neye bağlıyorsunuz?

link

geçen barcelona-atletico madrid maçını izlemişinizdir ardayı izledikçe dedim bu adam zamanında Türkiyede oynadı resmen yıkıldım elden kaçtı diye şu anda belkide dünyanın en iyi 3 takımı arasına girebilecek bir takımın maestrosu sizce bizim bildiğimiz arda ile ispanyadaki arda arasındaki bu değişikliğin nedeni nedir?

0|0
1|9

En İyi Erkek Görüşü

• Azize medyası Arda yı Türkiyede rahat bırakmadı hergün onu yıpratacak haberler yaptılar şimdi İspanyada kafası rahat böyle oluncada yeteneklerini İspanyada görebiliyoruz ama burada üzücü olan Arda yı çok ucuz fiyata sattık

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Başta İspanya futbolu adamların taktikleri ve disiplinleri öyle üst düzey ki e bir de kadro kalitesi,teknik adam kalitesi de eklenince Arda'nın bu mevkilere gelmesi çok normal bence onun yeteneğini çalışmasını da eklersek çok normal ben inanıyorum ki Arda yeniden Galatasaray'a dönecektir ve 66 numaralı forması da bizde hazırdır darısı Nuri Şahin'in başına

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Futbolcular orada magazinciler tarafindan takip edilmiyor özel hayatlari gizli tamamen.bir macta kötü oynayinca ne oldu arda demiyorlar.

Tabi takim sistemi ve teknik ekibinde gelisiminde katkisi var.

0|1
    0|0
  • orada yaptığın idman ile ülkemizde yaptığın idman arasındaki fark gibi ama şunu belirteyim ispanyada yemekler gece 11 gibi yeniyor..halbuki bir sporcunun akşam 6 dan sonra yemek yememesi gerekiyor..ispanyada futbolcular tam randımanla oynayamıyorlar.sebebi de yemek düzenleri ve uykularının olumsuz etkilenmesi..

0|1
    0|0
    • o zaman ingilterede falan oynasa Ballon d'Or alacak :)

• ingilterede oynasa kilo alır kardeşim..ingilterede yemekler yağlı oluyor.bir sporcu için en tehlikeli ülkedir İngiltere..

• Türkiyede futbol dışında parlayan oyuncularla çok uğraşılıyor. ayrıca futbolcunun kendini rahat hissetmesi ve kendini geliştirmesi için ortam sağlanamıyor. 70-80 milyonluk ülkeden bir yıldız bile zor çıkardık nedeni yeteneksizlik değil altyapıdan oyuncu yetiştirememe ve devamında profesyonellik ve sonrasında çıtayı yükseltememekte sorun.

Arda çok yetenekli ve ispanya gibi pas yapabilen bir ülkenin futbolcularıyla ayağını çok yumuşak kullanmaya başladı. fizik olarak fit durumda ülkede seviliyor yetenekli 10 numaralı pozisyonda oynuyor. daha ne olsun

0|1
    0|0
  • Evet bu adam zamanında Türkiye'de oynuyordu ama bu şekilde değil ve Türkiye'de kalsa bu şekilde geliştiremezdi kendini. Türkiye'den ayrılarak kariyerindeki en doğru kararı verdi Arda. Tümer Metin hep söylüyor genç oyucularımıza Avrupa'dan teklif gelirse hemen gitsinler çünkü Türkiye'de Avrupa'da olduğu kadar kendini geliştiremezler diye çokta doğru söylüyor.

0|1
    0|0
    • en basit örnekleri mesut ve ilkay şu anda dünyanın en iyi 11 ini yaz deseler ikisinide yazarım sadece ben değil herkes yazar bizim potansiyelimizin Almanya İspanya İngiltere veya İtalyada olduğunu düşünemiyorum bile bunlardan birinde olsa gol yemeden her maçı farklı kazanırlar ama bizim ülkede futbolu yönetene baksana tüpçü

• dün samet aybaba aynı senin dediklerini söyledi antalyaya 33 bin kişilik stad yapılıyormuş bizim seyircimiz 3-4 bin kişilik diyor ne gerek var ostada gidip köylere ilçelere tesis yapsalar o maaliyetle dedi bide yapılsa bile onları yetiştirecek kalitede hocamız yok dedi Valla dedim bu adam dediklerini yapabilirse geçsin Türkiyede futbolun patronu olsun :)

• O statlar günü kurtarmak, göz boyamak için yapılıyor. İleride bir Avrupa Şampiyonası veya Dünya Kupası alabilmek için. Bakın biz yaptık Türkiye'de Dünya Kupası, Avrupa Şampiyonası oynattık demek için yapılıyor sorsan yılın 365 günü aktif olacak bu statlar derler maç günleri dışında bomboş dururlar halbu ki.

• çok üzülme arda galatasarayda kalsaydı emin ol şuanki arda olmazdı. Ardayı Arda yapan Atletico madrid oldu. en az 5 kg zayıflatıp forma soktular

0|0
    0|1
    • arda gibi bir sürü yetenek var niye ispanyada oynuyorlar Türkiyede oynamıyorlar bence alt yapıyla alakalı tamamen

• Ardayı severim ve fenerbahçede görmek isterim dahada başarılı olur inşallah ama başarısının sırrı bence ispanya ya gitmesi

0|0
    0|1
    • Valla her yıl git gide başarısını yükseltiyor dahada iyi olursa zaten artık alınması çok zor olan bir oyuncu olcak bu arada ardayı fenerde görmek isterim lafına sesli haykırarak güldüm bu yeni doğacak çocukların artık böbreklerinin kafa tasında olması kadar imkansız bişey

• emre içinde öyle söylüyordunuz ama şuan en büyük küfürlerinizi onun için besteliyorsunuz. o yüzden büyük konuşma derim canım benim:))

• emre beleşloğlu hiçbir zaman link arda gibi taraftarlığını söylemedi sonra paraya koştu parayı kim çok verdiyse çocukluğundan beri o takımlı ama oda hayatının en büyük başarılarını Galatasarayla kazandı :) arda konusunda büyük konusuyorum :D

• helal olsun

0|1
    0|0
  • ardayı kım tanıyorkı

0|0
    0|1
Yükleniyor...