Basketbol Türkiyede neden 2. planda ?

Arkadaşlar ben bu konuya fena taktım yahu seyir zevki bakımından yaşadığımız başarılar bakımından basketbol futbolun çok üstünde, başarılıyız bu dalda neden görmezden geliniyor ?

Cumartesi günü gs fenerbahçeyi yenerek Türkiye kupasını aldı ve burada sadece 1 soru var bu konu hakkında ama gazozuna yapılan kupa maçında kazanan Gs futbol takımı için daha fazla soru var

Sadece basketbol için değil voleybolda aynı bayanlarda 3senedir şampiyonlar ligi şampiyonluğu Türkiye kazanıyor futbolda gruplardan çıktımı milli bayram ilan ediliyor .

Not : Tebrik ederim galatasarayı üst üste 5. kez kupayı kazandılar hemde kadro olarak bizim altımızda ve alba torens gibi etkili bir oyuncusu olmadan ama belkide bu kupadan haberi olmayan gslılar vardır

0|0
4|11

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• Yalnızca seyirci meselesi değil ne yazık ki bu. Federasyonlar da bu şekilde görüyorlar. Türkiye'nin ana sporu olarak futbol görülüyor ve futbola yatırım yapılıyor. Diğer spor dalları amatör olarak geçiyor. Bir voleybol hakemi olarak söylüyorum bunları dışardan bakan biri olarak değil. Bizim maç başına aldığımız ücretler bölgesel ve alt liglerde 19,5 tl, 1. ligde ise 45 tl. Bir futbol hakeminin yanında çok komik rakamlar. Keza basketbolda da durumlar çok farklı değil. Sorarım sizlere federasyonun bile bu şekilde gördüğü bir spor dalı ne derece gelişebilir. Yanlış anlaşılmasın mükemmel başarılarımız var baskette gs voleybolda vakıfbank çok güzel şampiyonluklara imza atıyor. Geçen sene namalup dünya şampiyonu olan vakıfbanktan kimlerin haberi var? Futbolda bir başarıya imza attığımızda ortalık çalkalanıyor. Haberler her yerde yankılanıyor reklamlara konu oluyor hatta şarkılar yapılıyor. Ne yazık ki diğer dallara yapılan yatırımlar bunların yanında hiç kalıyor. Özellikle anadoludaki insanımızın haberi neredeyse hiç olmuyor.

0|0
    0|0
    • Yönlendirmeyle olur bence bunlar ama ilgilenen yok katılıyorum sana

• Lisede de futbol takımına girenler bütün sene derslerden muaf oluyordu hatta derslerden de kanaat notuyla geçebiliyordu :))

• :D işte bahsettiğimiz teşvik :D

• Öncelikle voleybol anlamında Vakıfbank,basketbol anlamında Anadolu Efes tanınmamızı sağlayan takımlar bu sene Fenerbahçe'nin Final Four oynama şansı da yüksek bence oynamazlarsa ayıp ederler başlarında koskoca Obradovic var bizim oynayıp oynamayacağımız meçhul Ergin Ataman oynayamayız dedi fakat belki ilerleyen yıllarda yaşarız yaşatırız o coşkuyu bence biz bu sene milli basketbol takımımızla bir şeyler yapabilseydik kitle artardı ama dünyada'da bu böyle değil mi zaten futbol önce geliyor yani buna biz bir çözüm getiremeyiz mesela erkek voleybol,adamlar başarılı olsa sponsorlar arda arda gelir ve seyirci kitlesi de artar yani sonuç olarak başarıya bağlı

0|0
    0|0
  • Haberim var vallahi :) İzledim ..

Şahsım adına söyleyeyim futboldan daha fazla zevk alıyorum ..

Ama basketbol da da diğer branşlarda da takımı elimden geldiğince takip ediyorum , etmeye çalısyorum ..

Not ; Nasıl yendik sizi ama asdf

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Ülkemizde Futbolun yaygin olmasi bu anlamda etken ama son yillarda Basketbola ilgide artti.Ben firsat buldukca maclari izliyor ve sonuclari takip ediyorum.

Nba icin gece uyumadigimida bilirim.

Voleybol ve diger spor dallari karisindada pek ilgisiz bir durumdayiz.Ancak yeni yetisen nesil bu konuda biraz daha umut veriyor sanirim.

0|0
    0|0
    • Yani aslında futbola verdiğimiz önemin yarısını versek şuan çok daha farklı yerlerdeydik

• evet haklisin ama belki degisir bu durum yeni nesille :)

• o maçta yine son 3 saniye yine olaylar bizim ülkede böyle seyirciler oldukça futbol dışında diğer bütün sporlar 2. plana itilir hatta biz futbolu 1. plana koyuyoruz ya o bile kendi aramızda bizim ligi büyük gelişmiş avrupa ülkelerinin hiçbiri bırak izletmeyi yayınlamıyor bile Valla ben elimden geldiğince bütün sporları takip ediyorum ama yine bende dahil herkesin kafası futbolda şurda sorsan real madrid-Galatasaray LH maçının skorunu kimse bilmez bırak skoru o maçın varlığında kimsenin haberi olmaz keza fb-barcelona maçıda öyle bizim biraz daha pazarlamacı olmamız lazım bu konuda söylenecek tek şey o

0|0
    0|0
    • aynen busene ilk defa Real Madridli basketbolcuların ecel terleri döktüğünü gördüm o rodrigezin, llullun, fernandesin son 2 dk kala olan halini görünce keyfim yerine geldi hemde pivotsuz bonsunun olmadığı bir maçta oldu bunlar ama sorsan kimsenin haberi yoktur

• bu arada gs abdi ipekçiyi doldursa her maç Eminim ki A lisansını çok kolay alabilir

• onlar ancak futbol maçlarında doldurur stadı basket maçlarından haberleri bile yok ki futbol stadının 5 te 1 i kadar seyirci gelse tıklım tıklım olur o salon ergin ataman ben dikkat ediyorum her maç sonunda galip gelsede yenilsede maçtan önce seyirci ve salon üzerinden konusma yapıyor ama resmi site bunu sıradan açıklama diye yayınlıyor en başta buradan kaybediliyor pazarlama sıfır :)

• Valla ne desen haklısın kardeşim gerçekten öyle bende prof olarak futbol oynuyorum aşığım futbola ama basketboluda voleyboluda oynuyorum arkadaşlarımla falan bide bu soru küçüklükden itibaren başlıyo veriyolar elimize bir top oynayın diyorlar fubolda çok para var bide hani normal bir kulübe git altında araba olur o yüzden insanlar ona yöneliyor basketbolda pek sevilmiyor işte dediğim gibi küçüklüğümüzde veriyolar elimize top oynayın diyorlar bu sorun küçüklükden itibaren çözülücek birşey

0|0
    0|0
    • aslında haklısın inanıyorum yeni nesil büyüdükçe ülkede futbolun önemi azalacaktır

• Aynen valla kız erkek farketmez bir çocuğum olsun hem futbol hem voleybol hem basketbol oynatırım hangisini severse :d

• Maçı izledim bile ama Basketbol'u çok kaile aldığım söylenemez.. Özellikle bayanların oynadığı sporları asdşkmasl

0|0
    0|1
  • İlgi oranıyla sporun kötüleşmesi doğru orantılı heralde bırak artmasın. Çirkef insanlar basket oynayamaz basketbol takım ve yardımlaşma oyunudur

0|0
    0|0
  • topun hangi organla oynandığına bağlı galiba.

elle oynanıyorsa ikinci plana atılıyor ayakla oynanıyorsa ilk sırada

0|0
    0|1
  • bizim hangi işimiz doğruki :)) dediğin gibi kadınlar voleybolda dünya şampiyonu oluyor ama gazetede lerzan mutlunun memeleri ondan daha cok yer kaplıyor :)

0|0
    0|0
  • basketbol yaratıcılık isteyen bir spor olduğu için 2. planda

0|0
    0|0
    • waoowww .dd

• e öyle türk olarak topa sadece tekme atılıyor mantığını aşamıyoruz :). mesela topla çok oynayan ya da gol atan adamlar seviliyor. oysa hem futbolda olsun hemde basketbolda topsuz oyun diye birşey var. ve bu takımın başarısında büyük rol alıyor. neden bunlar göz önünde bulundurulmuyor?

• Boy ortalamamız erkeklerde 1.70'lerde :/

1|0
    0|0
  • Basketbol USA haricinde tüm ülkelerde 2. planda... Bu sadece Türkiyeye özgü bir durum değil...

0|0
    0|0
    • yunanistanda öyle değil şahit oldum bu konuya olimpiayakosun panatinaikosun futbol maçlarından daha çok seyirci basket maçlarına geliyor keza aris paok da durum aynı

• aga seni ekliyorum arada sohbet edelim ...

• selam millet napıyorsunuz

0|0
    0|2
Yükleniyor...