Okuma hızınız nasıl? Nasıl okuyorsunuz?

Mesela ilginizi çeken 500 sayfalık bir kitabı kaç günde bitirebilirsiniz? Sonra hızlı okuyabiliyor musunuz, nasıl bir okuma tekniğiniz var, okuduklarınız aklınızda kalıyor mu? Ben hızlı okumanın yolları diye bir kitap aldım onu okuyorum da anladım ki bugüne kadar hep yanlış okumuşum yazıları zaten, mesela yazıyı okurken içten seslendirme yapmak yanlışmış çok yavaşlatırmış sadece gözlerinle tarayıp tarayıp kelimeleri beynine atacakmışsın, daha bunun gibi bir çok taktiği varmış.

0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

• Kitabi seviyosam ilgimi cekiyosa 2-3 haftada okurum sanirim. Kucukken bende hizli okuma kurslarina gitmistim fatdasi olmustu gercekten.

0|1
    0|0
    • peki benim dediğim şey doğru mu, içten seslendirmek yanlış değil mi?

• Evet yanlis onu bende duymustum. Tüm kelimeleri tek tek okumaya çalışma. Gözünle bir yokla tüm satırı, sonra hemen aşağıya geç. Ama bunu yaparken kelimeleri atlama, hepsine göz ucuyla bak.

• Teşekkür ederim tatlım, tatlı bilgi için.

Kızlar Ne Diyor 4

• Yıllar yıllar önce bir hızlı okuma kitabı okumuştum ondan sonra soruda da dediğiniz gibi içimden seslendirmedim,yazıları cümle cümle okumaya başladım...

Bir kitaba başlamışsam vaktim varsa o kitabı bitiririm.Bazen vakit olmuyor okul,aile vs...Vakit bulduğumda otobüste mesela okumaya devam ediyorum.

1 günde 700-800 sayfalık kitapları bitirdiğim çok olmuştur.

0|0
    0|0
  • 500 sayfalık bir kitabı okumam en fazla 3 gün sürüyor o da günde 1-2 saat okuyarak.

0|1
    0|0
    • bana öğretsene hızlı okumayı

• +1 verdim teşekkür ederim (:

• Ben teşekkür ederim :)

• okuduğum şeye göre değişir hızı

bazen hızlı bazen yavaş

0|0
    0|0
  • 200 sayfalığı 2 günde bitirmiştim :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• 600 sayfalık bir kitabı 12 saatte başından kalkmadan bitirdiğimi biliyorum. Diline göre de değişir.

0|0
    0|0
  • Yalnızsam, ki öyleyimdir genelde. Bir Kürk Mantolu Madonna biter her gün.

0|0
    0|0
Yükleniyor...