Allahla dost olmayanlara insanlar düşmanmı olurlar?

Mevlana Celaleddin buyurmuşki

Bir zaman gelecek ki “adam, kardeşinden kaçacak”, oğul babasından ürkecek.

O anda her dost,düşman kesilecek. Çünkü onlar, senin putundu, yoluna mani oluyordu.

Yüzünü nakkaştan çevirmiştin ve nakşa tutmuştun. Çünkü gönlün, o suretle hoşlanıyor, o nakışla avunuyordu

imdi de dostların seninle zıt olurlar, senden yüz çevirip sana düşmanlığa kalkışırlarsa,

Hemencecik de ki: İşte, günün aydın oldu. Yarın olacak şey bu günden oluverdi.

Mevlananın bu beyitlerinden günümüze düşen anlayış ne olmalı bu söz günümüze işaret ediyormu?

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• hayır bazen anlayışla karşılamak gerekir

0|1
    0|0
    • nasıl yani

• saygı duymak gerekir onlara tabi onlarda bana saygılı olmalılar

• ama burada nefis devreye giriyor gibi sev beni seveyim seni gibi birşey.

Kızlar Ne Diyor 2

• kesinlikle cok doğru bir acıklama.rabbim sefaatine nail etsin.

1|1
    0|0
    • Amin cümlemizi.

Ozaman insanlara ve mevcutada vereceğimiz sevgi nefis adına değilde Allah için onun adına olmalı.

• terk etmeme diyecektim yanlış olmuş.

• Şimdi oldu:)

• ortam bozulacak din elden gidecek

toplumun ahlaksal çöküşü başlayınca etrafındaki herkes birer günah sebebi olucak

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• MESNEVİ'den HİKAYELER 5.Cilt ŞÜPHE

link

Yani bu bu kadar kısa değil bunu günümüze değil geçmişimize de geleceğimize de işaret ediyor hayat yaşamaya değer önemli olan nasıl yaşadığımız.

0|1
    0|0
    • Arkadaşım verdiğin link tamamlayıcı olmuş .sağolasın

• Estagfirullah arkadaşım anlattıklarımı övünmek amaçlı söylemedim sadece hissettiklerimi paylaşmak için yazdım hüsnü zannın için teşekkür ederim .umarım hayatımı bu tür eserlerle rayına koyarım sağlıcakla kal

• Ne demek övünmek için yazmadığını biliyorum aklımın ucundan dahi geçmedi inşallah hayat dilediğin gibi olur ve hayat sana her zaman istediğinin bir fazlasını verir. sohbetin için teşekkürler iyi günler.

• Zaman zamandan daha kötü oluyor bu durumda. bu sözler gerceklesme asamasinda olabilir.

0|1
    0|0
Yükleniyor...