Tüm müslümanların bu kutsal gününü kutluyorum..

Her ne kadar inancım olmasa da başkalarına saygım sonsuz.Dünyanın yaşanabilir bir yer olması için gerekli olan tek şey saygı ve empati.Ama bu konuda en duyarsız olanlar da müslümanlardır genelde.Nedeni nedir sizce?Yani neden müslümanlar karşıt görüşlü olanlara tahammül edemiyor?Korkudan diye düşünüyorum ben,psikolojik korku ve baskı.

Soruda bir terbiyesizlik yok çemkirmeyin.Hoşuna gitmeyen yorum yapmayabilir.

Güncellemeler:
Ateist değilim bu arada,önyargıya başvurmayın.

0|0
8|4

En İyi Kız Görüşü

• Bilmiyorum farkindamisiniz ama cogu musluman ulkelerde egitim rekamlari dusuktur. Egit merak ve zekadan bahsetmiyorum. Evden aldiklari gorus ile beyinleri yikaniyor. Bilgi egitim sart ha bide vicdan

0|2
    0|0
    • Haklısınız.Zaten iyi bir insan olmak için akıl ve vicdanı doğru kullanmak yeterlidir.İnançla bağlantılı değil iyi biri olmak.

• Kurani okumam gerekmez. Basli basina kitaplara inanmiyorum. Insanlar tarafindan degistirdine inaniuorum

• Anladım.Teşekkürler

Kızlar Ne Diyor 7

• Gerçek müslümanlar saygılıdır.öyle çemkirenler tahammülü olamayanlar gerçek müslüman değildir.Müslümanların her dine her düşünceye saygısı vardır.

2|1
    0|1
    • Şöyle söyleyeyim o zaman.Bazı ayetlerde inanmayanları müşrikleri öldürün diye ifadeler var.

• Büyük bir sorun hem de:) İyi aksamlar tekrar

• sana da hayırlı akşamlar:)

• öncelikle anlayşın için teşekkürler.müslümanlar değildir kaba olan cahil ve anlayışsız insanlardır onlar.aynı kitle ateistlerdede mevcut.

2|1
    0|1
    • Ben ateist değil diye kafa kesen bir topluluk görmedim.

• Sorgulayıp,inandığın şeyin cevabını alamadıktan sonra ne önemi var inancın?Akıl ile halledilemeyecek birşeyle neden bizi imtahan etsin ?

• cevabını alabilirisn ama kamil olman lazım .herkese her sır verilmez

• Herne kadar inancin olmasada kutladigin icin tessekur ederim. Her musluman onyargili değil, ben değilim mesela. Herkesin dinine veya dinsizligine saygim vardir.

0|1
    0|0
    • Müslümanları genellemedim.Dinlere göre islamda önyargılı insan daha çok var dedim ben zaten.Sizin gibiler çok az mesela

• Evet haklisin oyle cok var ve bu yanlis. Inancli musluman yargilamamali, yargilamayi Allaha birakip insanlari onun yaratigi icin sevmeliyiz. Ben bu sekilde dusunuyorum

• Bak simdi sen de müslümansın inanmıyor diye insana işkence yapan da müslüman.Yani şunu demek istiyorum insanlık dinde değil içindedir insanın.Tamamen yetiştirilmeyle alakalı.

• Malesef toplum olarak bu önyargı mevcut evet ve böyle bişi yapman da gayet hoş :)

0|1
    0|0
  • hem kutluyorsun hem eleştiriyorsun nedense

1|0
    1|3
    • Eleştirmesem inanırdım.Herşey eleştiriye açıktır.Eleştirmek başka saygı gösterip tebrik etmek başka.Daha geniş pencereden bakarsan anlarsın

• tam olmadı yani bu

• Boşver sen :)

• Sağolasın..

0|1
    0|0
  • yanlışın var genelleme yapma

0|0
    0|0
    • Müslümanlar değil dinler arası genelleme bu.İyi okuyun

Erkekler Ne Diyor 4

• Sizin gibi insanların toplumda daha yaygın olmalarını temenni ederim.

Mevlid Kandiline karşı ilginizden ötürü teşekkürler.

Allah hepimizin dualarını kabul etsin, günahlarımızı affetsin.

1|2
    0|0
  • teşekkür ederim...

1|1
    0|0
  • müşrükler ile müslümanlar bir anlaşma yaparlar 7 yıl boyunca ne savaş nede başka saldırı türü birşey yapılmaz şeklinde lakin müşrikler bu anlaşmaya uymazlr ve 1 yıl sonunda müslümnalrı tekrar öldürmeye başlarlar ve rabbim bu ayeti gönderir yani kısaca su denir anlatmaşyı bozan tarafyani muşrıklrden direnenlri öldürün tövbe edenlrı ise affedin şeklnde yani sen olayı komple inanamayanlr seklnde algılr isen çok ama çok yanlş sonuclr cıkar artı su varki islamıyeti parca parca ele aldğında değil bri butun olarak dusunduğunde ne kadar buyyuk bir din oldunu anlcksndr

0|0
    0|0
    • Haram aylar cıktıgı zaman diye başlıyor o ayet.Yani senin anlattıgın gibi olsa öyle yazardı dimi kardesim?

• islamıyette esas olan bir konu vardr şeriat seriatata kısasa kısaas dır ama bunu illa yap diyede sart konmuyo sana verılen bir hakdır denılıyo sen öldürceksin illa keseceksın denılmyo öldürme hakkın oluştu yaparsan gunahı yok mansındadır

• Öldürme hakkımız var diyorsun yani :) Kurandaki hiç birşeyi kendimce yorumlamıyorum yazılan neyse ondan bahsediyorum ben.Tefsir dediğin şeyi yukarıda bir arkadasa daha açıkladım ordan bakabilirsin.Ben sana şunu açıkla yani senin deyiminle aşkını açıkla demiyorum.Birşey söylüyorsun ona göre mantıgını da soruyorum.Sen yine kitaptan bahsediyorsun ama.Senin inancın bir kitaba benimki akla mantıga dayalı.Ve kitapta mantıgıma yatmayan şeyler oldugu için böyle düşünüyorum.Belki de sen haklısın bilinmez

• Bir ateist olarak bütün toplumları araştırdım empati ve duyarlılıkta en sorunlu toplum islam kesinlikle doğru tespit bu konu yanlış anlaşılsın lütfen bir şeyler değişir belki.

0|1
    0|0
Yükleniyor...