Anadoluların ari ırka mensup olduğu doğru mu?

Anadolu halklarının yani izmirinde ığdıra kadar ari(aryan) halka mensupmuşuz. . Hani şu hitlerin bahsettiği bizde Anadolu kökenli olduğumuza göre ARİ halktan mı oluyoruz?

Güncellemeler:
Anadolu halklarının çoğunun kendine ari demiliğide varmış

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• ord. prf. dr. reha oğuz türkkan ın bu konudaki kitabı kafandaki bütün soruları ortadan kaldıracaktır atlantisliler sümerler ve e trüsklüler türk mü? bu kitabı alıp okumanı ve kafandaki soru işaretlerini kaldırmanı tavsiye ederim ;)

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Şu millet şeyledir bu böyledir boş şeyler. yüzyılarca doğudan batıya göç var. Anadoluya Malazgittende önce göç vardı. ırk mırk boş şeyler. Bütün insanlar Hz Adem ve Havadan geldiğine göre ırk nerden geliyor. Irk meselesi ingilizlerin bir oyunudur. Neden Osmanlı gibi değişik milletlerden oluşan kişileri bölmek için, Türkiyede şimdi Türk-Kurt sorunuda aynı mesele başkalaştırmak. hiç kimsen ben arı ırkım diyemez. Arı Irkı savunan Hitler bile kafatası incelemesinde arı alman çıkmıyor. Önemli olan ne olduğun değil ne hissetiğin. Benim dedemin dedesi Mekodontadan gelmiş aradan 6 nesil anadoluda evlenmiş öğretmenin biri benim kafatasımı kontrol etti sen arı Türk ırkısın dedi. Buna ne demeli. Kim nerden biliyor. bir ırkın özelliklerini boş laf bunlar. Batılar Kurtleri yıllarca bu şekilde ayırmaya çalıştı.

0|0
    0|0
  • anadolu TÜRK IRKIDIR , Malazgırt savasıylada anadoluya İLK giriş olmamıştır bu yalan anadoluda yapılan arkeolojık kazılarda da kanıtları var Biz hep buradaydık yani ...

0|1
    0|0
  • İyi de Anadolu halkları birbirine kaynaşmıştır.Bunca halk birarada yaşarken,birbiriyle evlenirken hangi ari ırktan bahsedebiliriz?

0|0
    0|0
  • böyle bir saçmalığa nasıl inandın ve böyle iğreç ve gereksiz bir bilgiyi neden merak ettin çok merak ediyorum

0|0
    0|0
  • Türk ırkıda zart ırkıda zurt ırkıda yok takma kafana böyle şeyler.Her devlet yıkılır her köken bir gün kurur insanlık ebedidir takılmana bak.

0|0
    0|0
  • bizimkiler beylik bile kurmuşlar safkanız biz :D hatta osmanlı zamanında dedeciğim isyan çıkarmışta antalyadan sivasa sürmüşler bizi :(

0|0
    0|0
    • zaten anadolu beylikleri anadolu kökenli türk demmemişler kendilerine anadoluların ari ırkta geldiği sanılıyor hatta dna ile açıklanabiliyormuş

• kafanı takma biz Türk'üz :D

• izmirden hangi hat boyuna ıgdıra kadar ariymiş bunlar?

0|0
    0|0
    • izmirin ismi hitit luwi dediğimiz indo europan ari ırktan geliyor İzmir anadolu kökenli bir şehir dna larda açıkça belli luwian ari halk kökenli tabi yunanlılarla karışan varsa arablara benzemeleri normal

• yok ya köylerdeki tipleri bir görseniz tam ari ırk tipinde çok kişi var

• bilmiyorum ya ben bakarak benzetemiyorum :)

• olur mu canim anadolu Hititlilerden türemistir..

0|0
    0|0
    • hititlerde ari ırk demiş kendilerine hitite-hurrian ari ırk olayı işte

• bilmemki. ljşmlş

0|0
    0|0
  • Evet Türklerin hepsinde Türk kanı vardır.

Fakat sunu unutmayalım

Selcuklular 1243 de yenildikten sonra Mogollar bu ülkede baskın oldu. Hemen heryer hakim oldular. Bazı uc beylerinin Türkmenlerin yaşadıgı yerler haricinde. Ona göre düşünün.

Ha bu arada Tipler farklo diye yorumlar var. Bakın insanlar cevre kosullarına göre göz yapıları degişkenlige ugrar. Rengi melez olanların ataları simsiyah gibi.

Cevre önemli faktör. cekik gözlü Türk de vardır. Ona göre düşünün.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Türkiye'de ari ırk olduğunu hiç sanmıyorum, birileri hep bir yerlerden göçmüş. Hele İzmir'de hiç yoktur, bulgar göçmenleri, girit göçmenleri...

0|0
    0|0
    • oralardan göçenler,adalar alınınca oraya gönderilen kayserililer konyalılar

• kayseri diğer halklarla karıştığı için öyle ama benim şehir karışmamış ben izole tam ari ırk tipiinde çok kişi var uzun boylular renkli gözlüler ten renkleri açık ama araplar ve moğollar çok fazla taciz yapmış

• b,rde yeni dpğan çocuklarda kızıl saçlı çok

Yükleniyor...