Kapat

Okuldaki Hırsızlık psikolojimi bozacak.

Geçen hafta pazartesi günü arkamda oturan kızın telefonu çalındı ve müdürün filan tehditleri soncunda perşembe günü çaldığı kişinin sırasının altına bırakıldı(telefon iphone) şans eseri telefonu da ben gördüm. ve arkadaşlarımın deyimine göre dikkatleri üzerime çekmemek için ben görmş numarası yapmışım. Sorum ise başınıza böyle birolay gelse ne yaparsınız?

0|0
5|10

En İyi Erkek Görüşü

• İpleme kimseyi sen yapmamışsın vicdanın rahat gerisi umrunda olmasın

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 9

• telefonun sahibine telefonun kayıp olduğu sürede sinyal geçmişinin dökümanını yetkililerden istemesini. söyle bu seni kesinlikle temize çıkarır ve özellikle ısrarcı şekilde teklif et. herkesin içerisinde..çalan evine götürdüyse kimliğinide tesbit edelim de.. böyle bir teknoloji var mıbilinmez ama en azından bukadar kendinden emin bir tanırla bunu istemen bikaç saniye içerisinde seni temize çıkarır..

0|0
    0|0
    • zaten normalde öyle olacaktı var öyle bir teknoloji. ama savcılık filan uğraşılmasın diye kız şikayetini geri çekti.

• evladım pek bir toysunuz ama ..demir tavında dövülür diye bir terim var yani sıcağı sıcagına bu tepkileri vermeliydin.. her ceset bulan katilmi? diyede ekleseydin .. dünyadakli en acımasız kişiler çocuklardır çünkü aptallardır.. söyledikleri birini nasıl etkiler ya da yaptıkları birini nasıl etkiler düşünemeyecek kadar aptaldırlar..o yüzden çok acımasızlardır.. tepkini sert ve hızlıca vermeye dikkat et..

• yarın tekrar gündeme gelecektir bu konu teşekkürler. elbette ki yaşayarak öğreneceği bazı şeyleri

• bence senin için dikkatleri üzerine çekmemek için görmüş numarası yaptı diyenleri araştırın kesin onlardan biri aldı teli ;)

0|0
    0|0
  • En korktuğum olaydır haksız yere suçlanmak polise haber verir parmak izi araştırması yaptırtırdım üzerine gelmelerinden iyidir aklanmak gerek...

0|0
    0|0
    • öyle tabi de kız zaten polise şikayet bildirisinde bulundu ama geri çekti. ki bu telefonun şifresini bilen biri çünkü girip şifreyi girip uygulama filan silmiş.

• Üzüldüm senin adına çok zor bir durum umarım düzelir ve aklanırsın...

• teşekkür ederim, böyle düşünmeniz bile yeterli benim için. ben bir şey kaybetmedim ama onlar insanlıklarını kaybetmişler haberleri yok

• senin öyle biri olmadığını tanımayanla muhattapta olma arkadaşta olma,yapman gereken bu :) gerisi teferruat

0|0
    0|0
    • böyle şeyler söylediğinizde içim rahatlıyor teşekkürler :)

• sıkma canını desemde canın elbette sıkılıcak ben yaşasam bende sıkılırdım,ama yapman gerekse konu yapman gereken o :)

• kafana takma onlar iftira ettikleriyle kalsın. ama çalan çaylakmış yani mesleği hırsızlık değil. normal hırsız olsa o telefonu aynı gün okuturdu

0|0
    0|0
    • telefonun şifreini bilen biri. ayrıca şöyle bir olay var ki iphone uygulamalarında o gün telefon nerelere gitmiş sapayabiliyorsun. denize bile atsan o telefon ortaya çıkar yani

• Boşwer sen yapmadıysan gerisini s* et canını sıkma

0|0
    0|0
  • hirsiz cikoo, caldin yedin degil mi, yapmayin böyle seyler

0|0
    0|0
    • Keşke yapmış olsam en azından suçlamalar daha az agır gelir :) ama üniversite geleceği olan bir kız için ciddi bir sorun bu :/

• "Sözde arkadaş" olmasın o?

0|0
    0|0
    • öyle zaten. ki sene basından beri dırdırını sımarıklıgını çektiğim kız birdenbire karşı tarfımda oluverdi. işin ilginç tarafı yanında oturan kızdan hiç mi hiç şüphelenmiyor :O

• Kaça okuttun kız telefonu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Boyle olaylar olunca o konuda tek bır kelıme bıle etmemelısın.an gelıyor, en sevdıgın arkadasların bıle sana yanlıs yapıyor.ben meslek lısesınde okudum, bır gun kokteyl bardaklarını ıslıyorduk, hocalar da okuldakı bardakları bıze gosterıyorlardı.tenefuste bardaklardan bırı kırıldı, ben de sınıftaydım ama kırıldıgı sırada bardakların yakınında degıldım.herkes sucu benım uzerıme attı, en sevdıgım ve guvendıgım arkadasım bıle benım kırdıgımı soyledı.gıttım, bardak aldım, sorun degıl.ama en sevdıgım arkadasıma olan guvenım de kırılmıstı.bence okuldakı rehber ogretmenle konus gerekırse, sonucta telefon ucuz degıl.rehber ogretmenle konus, rehber ogretmen sınıfla ve dıger ogretmenlerle konusur.

0|0
    0|0
    • zaten telefonun ortayaçıktığı gün böyle fısır fısır konuşmalarından rahatsız oldum çıkışta tutamadım kendimi ağlamaya başladım. hırsızlıktan bahsediyoruz insanın içine işliyor resmen. zaten tek kelime etmedim diye de suçlu görüyorlar. neymiş onlar fikirlerini söylerken ben kimin aldığı konusunda fikrimi söylememişim sessiz kalmışım. iyi de ben birini suçlamak zorunda değilim ki.

• kayıp oldğu zamana ait sinyal dökümanını talep et herkesin içinde hem kim calmıs bulurlar hemde sen aklanırsın zor vala

0|0
    0|0
    • ne yazık ki zor evet. bir de sınava hazırlanıyorum kötü etkiliyor o da

• Yapmadıysan sıkıntı yok.

0|0
    0|0
  • Arkadaşlarını sil..

0|0
    0|0
  • bence sen o arkadaşlarından uzak dur

0|0
    0|0