Havalı olma isteği, ve mutlu olamamak

mutlu olmanın yolunun, başkalarını kıskandırmak mı olduğunu düşünürsünüz, günümüzde maalesef bir çok insanın başvurduğu yöntem bu. içsel tatminiyetini gidermek için başkalarının kendilerine imrenmelerini istiyorlar. ne kadar çok insan ona imrenirse mutlu olabileceğini düşünüyorlar. evet birçok insan da bu arkadaşlara imreniyor, görmedikleri için. bu yüzden herkes bilinmek istiyor, popüler olmak istiyor, ama bu maalesef mutluluk getirmiyor. sadece yalnızlığı anlamlı kılıyor.. mesela çoğu arkadaşımız, mutlu bir birliktelik yerine, havalı bir yalnızlığı tercih ediyor, halbuki hepimiz aynı bo.kun laciverti değil miyiz?. maslow un ihtiyaçlar hiyerarisinde bile olmayan bu olgu neden bu kadar benliğimizde yer ediniyor? sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Havalı olmak falan çok salakça şeyler be. Valla. Kendimden tecrübeliyim, iyi şeyler değil bunlar.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Kişi Mutlu olmak isterse küçük seylerle de mutlu olabilir. Dışarıdan nasıl görüldüğü önemli değildir

0|0
    0|0
  • kimseden bir şey bekleme al sana mutluluk

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Günümüzde çok az insan kendi istediklerini, vizyonunu, misyonunu, değerlerini ortaya koyarak; bu yolda ilerlemeye çalışıp mutluluğa/tatmine ulaşmaya çalışıyor.

Bunun sebebi bana göre kapitalizmin pençesindeki dünyamızda daha 5 yaşındaki küçük çocuğun bile reklamlarla bir şekilde kafasına sokulan güç, statü ve popülerlik kavramları. 5 yaşından beri televizyonda hatta direkt kendi etrafında pahalı telefonla, havalı arabalarla "mutlu" olduğunu sanan insanları görenler de aynı algıyla büyüyorlar.

Amaç mutlu olmak değil artık popüler olmak oldu toplumumuzda. İşte bundan dolayıdır ki çağımızın en büyük hastalığı STRES'dir. Kimse kendisini mutlu edecek şeyleri bilmiyor. Yazık gerçekten. Üniversitede hocamız "değerlerinizi sayın bana" diye sormuştu amfide. Herkes "ailem" diyordu. Daha değerlerinin ne olduğunu bilmeyen bir dünya hesapta üniversite okuyan genç var...

1|0
    0|0
  • Havalıyım, küçük ve büyük dağları ben yarattım, egoma sponsor aramıyorum diyen insanlar nedense bana hep saçma gelmiştir..

0|0
    0|0
Yükleniyor...