Bu görüşüme katılan var mı?

TV'lerde siz de şahit olmuşsunuzdur mutlaka yabancı sınırlaması kuralı tartışmalarına. İyi oldu bık bık bık, iyi oldu yerli oyuncular oynuyor bık bık bık, türk futbolu iyi olacak bık bık bık. Diyorum ki, yabancı sınırlaması yerine yerli sınırlaması olsun. Tabi 3 yerliyi geçemezsiniz falan gibi değil, 8 yerli oyuncu bulundurun gibisinden. Nasıl olsa ben yerliyim beni oynatmak zorundalar kafasındaki oyuncularımız bir taraflarını yırtıp biraz daha çalışmaz mı sizce ? Ve de dandik yerli oyuncular kadrodan çıkartılmaz mı? Galatasaray'ın Sabri'ye, Fenerbahçe'nin Bekir'e katlanmak zorunda kalmaması iyi olmaz mı ?

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Bu kararın Türk Futbolunun iyi olması için değil Galatasaray´ın önünü kesmek amaçlı yapıldığı ortada en azından 21 yaş altı yabancılar yerli statüsünde oynasın dışarıdan yabancı alıp yetiştirelim Bruma gibi Alex Telles gibi diyeceğimde bu tüp kafalarda bunu düşünebilecek akıl yok

2|1
    0|2
    • Zamanında fenerbahçe yabancı sınırlaması kaldırılsın diye bas bas bağırırken galatasaray karşı çıkıyordu şimdi ne değişti? Şimdide sınırlama kalkmayacak kalkmamalı

• Aziz başkan eski galatasaray yönetimini haklı bulmuş yabancı sınırlamasına devam demiştir seninde söylediğin gibi insanların düşünceleri vizyonları değişebilir bunda sorgulanacak birşey yok ama şunu anladık ki insanın kendi başına gelmedikçe başkasının derdini anlayamazmış. yabancı sınırlamasına devam

• Eğer bunun adı döneklikse çok haklı bir döneklik yapmış zaten bu sezon yabancı sınırlaması değişemez bir takımı kurtarmak için anadolu takımları sıkıntı çekerdi önümüzdeki sezon değişebilirmi bilinmez ama olmayacakta birşey değil

Kızlar Ne Diyor 1

• Sabri'den önce katlanamadığımız başka oyuncular var ama yürüttüğün mantık bence güzel olsa ne güzel olurdu ama gel de TFF'ye 6 yabancıyla TR Ligi'nin gelişmediğini anlat

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• benim gönlümden geçen açıkçası yabancı sayısında sınırlama olmaması.. ama tek şartla.. yabancılar milli takım oyuncusu olacak... evet yerliler çok kıymete bindi ama bu kuralların alınmadan önceki halinide biliyoruz.. sırf daha hızlılar diye (teknik, yetenek, tecrübe olmaksızın) bir ara lig afrikalı doldu.. ne oldu onlar şimdi.? bizde 4 afrikalı var.. 4 üde milli takım 11inde.. ve 1i hariç hepsi dünya kupasında oynayacak.. yabancı olacaksa öyle olsun.. sınırsız olsun...

0|1
    0|2
  • ah dostum ah yarama tuz bastın nice avrupanın en alt kademe liginde karın tokluğuna oynayacak oyuncular burada milyonlar kazanıyor oysaki dünyada en başarılı liglerde yabancı serbest sınırsız almanya ispanya ingiltere yabancı sınırsız olmalı ama belli bir seviyenin üstündeki yabancılar gelmeli ingilteredeki gibi

0|1
    0|1
  • kimse önümüzü kesiyorlar önümüz ufacık kaldı falan demesin yabancı sınırlaması yoktu da ne oldu milli takım olarak yerlerde süründük elin almanlarına avuç açtık oynatacak güzel oyuncu bulamadık gelen vurdu giden vurdu son turnuvaların hiçbirine milli takım olarak katılamadık. şimdi yabancı sayısı azaltılıyorda yerli oyuncular oynamaya başladı çok değil yakın zamanda türk milli takımının nasıl yükselişe geçtiğini göreceksiniz. ozamanda böyle konuşabilecekmisiniz göreceğiz

0|1
    1|3
  • Sınırlamaya devam yoksa milli takımımızda olmayacak zaten doğru düzgün milli takımımız yok

0|0
    0|2
    • Kulüp başkanları ve yönetim değiştikçe kulübün vizyonu ve düşünceleride değişebilir ama burada esas sorgulanması gereken bundan bir kaç sene önce yabancı sınırlaması serbest kalsın diyen Aziz Yıldırımın neden bugün 360 derece dönekliği yaptığıdır

• İnsanların Vizyonu değişemez kulübün vizyonları değişir yabancı sınırlamasına destek veren Ünal Aysal değildi başka bir yönetim vardı o zaman bize ama sizin Aziz hem karşı çıktı sonra destek verdi bunada döneklik denir

Yükleniyor...