Kapat

Internete sınırlama getirilmesi konusu hakkında sorum var. kesin bilgisi olanlardan cevap lütfen ?

malum son 2-3 gündür internete getirilecek olan sınırlar yasaklar üzerine çok konuşuluyor ve herkesin kafası karışmış durumda. ortada bir belirsizlik var. Haliyle benim de kafama takılan bir soru var ve mümkünse yasalardan anlayan ve bilgisi olan kişilerden net cevaplar alabilirsem çok sevineceğim. çünkü son düzenlemeyle artık her yaptığımız şey izlenecekmiş.

Sorum şu ; internet üzerinden bedava mp3 ve film indirmenin aslında korsan sayıldığını ve yasal olmadığını biliyoruz.

peki internet üzerinden bedava online film izlemek de yasal olarak sakıncalı mı ? Mesela youtube a yüklenen eski türk filmlerini youtube üzerinden indirmeden online izlesek sıkıntı olur mu ?

mesela youtube a yüklenmiş olan bazı film videolarını yükleyen kişilerin hesapları telif hakkı sorunu nedeniyle feshedilebiliyor veya sadece o video silinebiliyor. peki bu durumda online film izleyen de suçlu sayılır mı ? yani filmi video olarak yükleyen kişi suçlu bulunduğu gibi izleyen de suçlu mudur ?

Güncellemeler:
internette araştırma yapayım dedim. yetkililerin bazı açıklamalarında film indirene izleyene ceza var denirken.

bir başka açıklamada ise (kişisel olarak kullanılması kaydıyla) indirme ve izlemeye hatta link paylaşımına ceza yok denilmiş. ama upload edene internete yükleyene ceza var denilmiş. nedir bu işin aslı ?

0|0
0|2

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 2

• Online izle online dinle hiç bir suçu yoktur.Zaten internet sağlayıcılar girdiğimiz.Siteleri kayıt altına alıyor.Korsan oyun veta film indirmeye bence bişe yapamazlar.Bize bişe yapacaklarına onları paylaşan siteler hakkında birşeyler yapsınlar.Mesala artık dns ile girdiğimiz yasaklı sitelerede giremiyecekmişiz.İP den kapatacaklarmış.Fakat ben int olduğu heryerden girerim nasıl girersin diye soracaksınız.DNS kaldırdılar diyelim proxy denilen bierşey var onun sayesinde giremiyeceğim site olmaz.Kısacası böyle acıklayıcı olmuştur umarım.

1|0
    0|0
    • yorum için teşekkür ederim. aslında internette çok da fazla biryere girmiyorum. yasaklı sitelerle de benim işim olmaz. yani bir site yasaklanmışsa illa başka yolla o siteye girecem diye inat etmem. mutlaka ki benzer konu üzerine olan ama yasak olmayan başka siteler de vardır.

benim tek derdim bir yeşilçam hayranı olarak bu filmleri online izlemek istemek. youtubeda bu filmlerin bazen telif sıkıntısı nedeniyle kaldırıldıklarını görüyorum. izleyene suç yoksa benim için de sorun yoktur o zaman.

• İzlemenin şuan hiçbir suçu yok.Sadece indirip çoğaltmanın suçu var.Diye biliyorum.

• Yahu sigara içmek isteyen insan ne yapar içersede internette ne aramak ne istiyorsa insan ne yapar eder bulur sınırlandırma ne abi insanları merak a daha teşvik etmek için bir numaralar vallahi :D

0|0
    1|0
    • yeni yasanın içeriğinde "yaptığımız herşeyin kayıt altına alınacağını ve bu sürenin de uzatılacağı" gibi şeylerin yazılı olduğunu okuyunca insanın kafasında şöyle soru oluşuyor ama şimdi. acaba günlük internet aktivitelerimizde hangi yaptıklarımız yasal hangileri değil ? bunda bir kesinlik berlitilmeli ki herkes de ne yapacağını bilsin. yasakları delmek isteyenlere sözüm yok kendi tercihleri ama ben yasak görülen şeyleri bilmeden haberim olmadan yapıyor olmak istemem.

• haha yahu 2012 de cıkan bır yasa var okumayan ya da calısmayan ınsan devlete borclanıyor sgk sı olmadıgı ıcın gıbı bırsey yanı herturlu borclanıyor bır cok ınsan boyle para verdı devlete pekı cogunun haberı varmıydı yok güldürmeyin :D ınternette kım neye gırmek ısterse gırer kardesim kime ne benim ne aradıgımdan kime ne neye girmek istedigimden aileler niye var kişilik niye var sen kendini bilmiyorsan bu yasayı koyanınmı problemı ya bırakın güldürmeyin ya gerçekten :D

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...