Sizce burada düşünce özgürlüğü nerede??

" Ankara Üniversitesi'nde öğrencilere ideolojik yönlendirme yapan sınav sorularının yöneltilmesi tepki çekti.

Üniversitelerde final sınavları devam ederken, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesinde, Radyo Yönetimi sınavına giren öğrenciler büyük bir şaşkınlık yaşadı. Öğretim görevlisi İbrahim Önder, öğrencilere, 'Bilal Erdoğan'ı birkaç sözcükle tanıtınız', 'Gezi Parkı'nın yakın tarihteki önemini anlatınız' ve 'Jöleli, Gülen sözcüklerinin size ne anımsattığını yazınız' gibi tuhaf sorular sordu. Önder sınavda öğrencilere, 'Gezi Parkı, Roboski, Divan Otel, Jöleli, Gülen, Para kelimelerinin size ne anımsattığını yazınız' şeklinde tuhaf sorular yöneltti. "

Özetle, sizce de hocalar öğrencilere kendi düşüncelerini empoze etmeye çalışmıyor mu? Farklı fikir yazana puan yok yani, öyle mi..

Sizce burada düşünce özgürlüğü nerede?

kaynak : link

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Hoca ideolojisini ogrencisine yansitmis ya benim fikrimi benimser birlikte yuruuz ya da size geciririm demis ustukapali :D Ne insanlar var allah islah etsin demekten baska birsey yok..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• sene 2000 yılmaz kurt'un dersine önünde orta parmağını kaldırmış eminem tişörtü ve mor camlı hippi gözlüğüyle girdim, herif koyu bir nizam-ı alemciymiş meğer 3 sene zor geçtim osmanlıcadan :)))

selçuklu tarihi dersi, sınav tek soru malazgirt savaşını anlatın, savaş, 6 sayfadan aşşağı kağıt veren geçemiyor, ulan savaş kitapta zaten 3 sayfa :)) yardır allah alpaslanın cuma namazında okuduğu surelere ,atının safkan ingiliz olmasından veliefendide çok yarış kazanmasına kadar birsürü hikaye ile doldurup geçtiğimi bilirim. yani üniversite sana birşey kazandırmaz sen kendini yetiştireceksin hocalara kalsa işin ohoooo özgürlük falan hikaye yani :)))

1|0
    0|0
    • haklısın. ama, üzücü bu durumlar. çok.

• 4 sene ortabahçede çatışmanın içinde yaşadım, türbanlıların başörtüsünün üzerine peruk takarak okula ancak girebildiklerine de şahit oldum yani bu ülkede gücü kim eline alıyorsa kendinden olmayanı ötekileştiriyor işe bir de bu yönden bakmak lazım

• Kaynak: Yeni Şafak. Tamam.

0|0
    1|0
  • olmayan şeyı tartısmak

1|0
    0|0
  • Amkdugumun solcu gavatlari . Sağcı öğrencilere saygılari yok .

1|0
    1|1

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...